RELIGIA

Konkurs biblijny
3 grudnia odbył się etap szkolny XII  Konkursu Biblijnego"dzieje Patriarchów Izraela". W tym roku uczestnicy zagłębili się w lekturę Księgi Rodzaju i Księgi Wyjścia ze Starego Testamentu. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1 miejsce - Krzysztof Sowa, 8d
2 miejsce - Agnieszka Gradek, 8b
3 miejsce - Wiktoria Chałanicz, 7e

Gratulujemy !!!

WIELKI SUKCES!!!

II miejsce Małgorzaty Gołębiewskiej z klasy 1b

w Ogólnopolskim konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem”

W listopadzie 2020 r. odbył się IV Ogólnopolski konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Róża” i Fundację Serca Jezusa.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do troski o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.

Uczennica naszej szkoły – Małgorzata Gołębiewska z klasy 1b zajęła zaszczytne II miejsce w konkursie w kategorii prac plastycznych.

Małgosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs "Biblia i przypowieści biblijne"

Tu szczegóły kolejnego konkursu:

Szczegóły konkursu

X Konkurs Biblijny pt. "Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii wg św. Mateusza"  2018/2019

27 kwietnia 2019r. w Pelplinie odbył się etap finałowy konkursu biblijnego.

Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Miszczuk z 6b, Krzysztof Sowa z 6d i Jakub Chajzler z 8c. Krzysztof Sowa zajął 2 miejsce, zaś pozostali uczestnicy uklasowali się na 6 miejscu, a tym samym stali się lauretami tego konkursu. Gratulujemy!!!

FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO - ZWYCIĘSTWO

21 kwietnia 2018r. w Chojnicach odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Braterstwo w Biblii”. Miasto Człuchów miało, aż sześciu reprezentantów. W kategorii kl. 4-6 byli to: Wiktoria Kowcun Z 6c i Krzysztof Sowa z 5d, z kl. 7: Kinga Szmelter z 7d, Katarzyna Wołujewicz z 7d oraz Jakub Chajzler z 7c. Pierwsza część konkursu składała się z części pisemnej, która wyłoniła 6 najlepszych osób z każdej kategorii do kolejnej części ustnej, w której należało odpowiadać na pytania komisji. Do części ustnej zakwalifikował się z pierwszego miejsca, bo zdobył 31 punktów Krzysztof Sowa, a po 5 minutowej prezentacji tematu: „Jak dobrze i miło gdy bracia mieszkają razem”, utrzymał to miejsce. Okazał się najlepszym w swojej kategorii i deklasował 64 uczestników konkursu całej diecezji. Laureatem konkursu został również Jakub Chajzler zdobywając 20 punktów.

Serdecznie gratulujemy!

FINAŁ VIII KONKURSU BIBLIJNEGO W PELPLINIE

22 kwietnia 2017r. w Pelplinie odbył się finał VIII Konkursu Biblijnego "Jezus w Ewangelii wg św. Marka".

Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, a nastepnie wygłosić referat przed komisją na temat tajemnicy Jezusa w Ewangelii wg św. Marka. Jakub Chajzlerreprezentujący naszą szkołę zajął II miejsce.

Wszyscy biorący udział w konkursie zwiedzali z przewodnikiem katedrę , ogrody i muzeum diecezjalne.

Jakubowi gratulujemy sukcesu !!!