Aktualności Szkoła Uczeń Rodzice

RELIGIA

Zapraszamy na konkurs plastyczny
Zobacz szczegóły konkursu tu - pobierz

XIII Konkurs Biblijny Diecezji Pelplińskiej

2 grudnia odbędzie się etap szkolny Konkursu Biblijnego. Odwiedź stronę http://collegiummarianum.pl/konkursy/konkurs-biblijny

Znajdziesz tam regulamin i teksty do przeczytania. Zachęcamy do udziału!

Szkolny Konkurs Wiedzy Religijnej klas 4-8

„Życie i działalność św. Franciszka z Asyżu”

1. Organizatorzy: B. Pintos, R. Kozłowska, R. Kozłowski.
  2. Termin i miejsce konkursu:

– klasy 4, 5, 6   18 października 2021r. (poniedziałek), godz. 15:30, s.20

klasy 7, 8 – 20 października 2021r. (środa), godz. 15:30, s.20

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie.

1. Uczestnicy – chętni uczniowie SP1 w Człuchowie z klas 4-8.
  2. Chęć udziału w konkursie uczeń zgłasza swojemu nauczycielowi religii w terminie do 10 października 2021r.
  3. Konkurs przebiega w pięciu grupach wiekowych; każdy poziom oceniany jest osobno.
  4. Podstawowym źródłem informacji jest tekst o św. Franciszku zamieszczony na stronie internetowej:

1. Zadaniem uczniów jest zaprezentowanie swojej wiedzy przez wypełnienie testu otwartego i wykonanie zadania opisowego.
  2. Komisja konkursowa przy ocenie prac bierze pod uwagę prawidłowość odpowiedzi.
  3. Na konkursie obowiązuje szkolny strój galowy.
  4. Uczeń musi przynieść na konkurs swój długopis.
  5.  Czas trwania konkursu – ok. 45 minut.
  6. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do dnia 29 października 2021r.

Konkurs biblijny
3 grudnia odbył się etap szkolny XII  Konkursu Biblijnego"dzieje Patriarchów Izraela". W tym roku uczestnicy zagłębili się w lekturę Księgi Rodzaju i Księgi Wyjścia ze Starego Testamentu. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1 miejsce - Krzysztof Sowa, 8d
2 miejsce - Agnieszka Gradek, 8b
3 miejsce - Wiktoria Chałanicz, 7e

Gratulujemy !!!

WIELKI SUKCES!!!

II miejsce Małgorzaty Gołębiewskiej z klasy 1b

w Ogólnopolskim konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem”

W listopadzie 2020 r. odbył się IV Ogólnopolski konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Róża” i Fundację Serca Jezusa.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do troski o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.

Uczennica naszej szkoły – Małgorzata Gołębiewska z klasy 1b zajęła zaszczytne II miejsce w konkursie w kategorii prac plastycznych.

Małgosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs "Biblia i przypowieści biblijne"

Tu szczegóły kolejnego konkursu:

Szczegóły konkursu

X Konkurs Biblijny pt. "Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii wg św. Mateusza"  2018/2019

27 kwietnia 2019r. w Pelplinie odbył się etap finałowy konkursu biblijnego.

Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Miszczuk z 6b, Krzysztof Sowa z 6d i Jakub Chajzler z 8c. Krzysztof Sowa zajął 2 miejsce, zaś pozostali uczestnicy uklasowali się na 6 miejscu, a tym samym stali się lauretami tego konkursu. Gratulujemy!!!

FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO - ZWYCIĘSTWO

21 kwietnia 2018r. w Chojnicach odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Braterstwo w Biblii”. Miasto Człuchów miało, aż sześciu reprezentantów. W kategorii kl. 4-6 byli to: Wiktoria Kowcun Z 6c i Krzysztof Sowa z 5d, z kl. 7: Kinga Szmelter z 7d, Katarzyna Wołujewicz z 7d oraz Jakub Chajzler z 7c. Pierwsza część konkursu składała się z części pisemnej, która wyłoniła 6 najlepszych osób z każdej kategorii do kolejnej części ustnej, w której należało odpowiadać na pytania komisji. Do części ustnej zakwalifikował się z pierwszego miejsca, bo zdobył 31 punktów Krzysztof Sowa, a po 5 minutowej prezentacji tematu: „Jak dobrze i miło gdy bracia mieszkają razem”, utrzymał to miejsce. Okazał się najlepszym w swojej kategorii i deklasował 64 uczestników konkursu całej diecezji. Laureatem konkursu został również Jakub Chajzler zdobywając 20 punktów.

Serdecznie gratulujemy!

FINAŁ VIII KONKURSU BIBLIJNEGO W PELPLINIE

22 kwietnia 2017r. w Pelplinie odbył się finał VIII Konkursu Biblijnego "Jezus w Ewangelii wg św. Marka".

Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, a nastepnie wygłosić referat przed komisją na temat tajemnicy Jezusa w Ewangelii wg św. Marka. Jakub Chajzlerreprezentujący naszą szkołę zajął II miejsce.

Wszyscy biorący udział w konkursie zwiedzali z przewodnikiem katedrę , ogrody i muzeum diecezjalne.

Jakubowi gratulujemy sukcesu !!!