niezapominajki


Idź do treści

Menu główne:


Corocznie 15 maja obchodzone jest w naszej szkole Święto Polskiej Niezapominajki. Obchody tego Święta mają na celu promowanie wiedzy o ochronie przyrody oraz budzenie życzliwości, sympatii do drugiej osoby. W tym dniu obowiązywał strój niebieski z akcentem niezapominajkowym.

Podczas tegorocznego Święta nadano audycję w radiowęźle szkolnym.

Przedstawiono informację na temat niezapominajek oraz wyeksponowano prace fotograficzne „Kwiatek - niezapominajka” z ubiegłorocznego konkursu.

Zorganizowano stragan niezapominajkowy - można było podarować bukiet niebieskich niezapominajek bliskiej nam osobie.

Działała „Poczta niezapominajkowa”, która i w tym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W ramach odświeżenia pamięci i ocalenia od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób ogłoszono konkurs plastyczno - literacki pt. „Ocalić od zapomnienia”. Należało porozmawiać z mamą, babcią, dziadkiem ...o ich pamiętnikach, dziennikach. Za zgodą właściciela pamiętnika zrobić ksero lub zdjęcie wybranej kartki ze starego pamiętnika. Najstarszy wpis z dziennika otrzymany na konkurs opisuje rok 1880.

Można było również napisać swoją propozycję wpisu do pamiętnika. Na konkurs wpłynęło około 200 prac. Część prac zaprezentowano na wystawie „Ze starych pamiętników” i „Pamiętnikowe propozycje”.

Ten skromny, niebieski kwiatek tego dnia był symbolem pamięci i życzliwości w naszej szkole.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego