Menu:

AKTUALNOŚCI - GRUDZIEŃ 2018

Zobacz film o naszej szkole!

Wigilie w klasach 1 - 3
„ Jest  taka  tylko jedna
  - jedna jedyna –
co  radosnym  mrugnięciem
Wigilię  rozpoczyna.
A kiedy wreszcie ta gwiazdka
 uśmiechnie  się wesoło
zapalimy świeczki  na choince. 
Zasiądziemy do  wspólnego  stołu.. ”


Zobacz więcej >>>>

Szkolne jasełka
Zobacz więcej >>>>

Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Przed świętami klasy 2c i 2d postanowiły odwiedzić Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie. Elfy przygotowały nam mnóstwo ciekawych atrakcji. Zwiedziliśmy wystawę miniaturowej i ruchomej wioski świątecznej, podziwialiśmy Żywą Szopkę. Odbyliśmy spotkanie z niezwykłym świętym Mikołajem, gościliśmy w mikołajowym kinie, odwiedziliśmy też Świąteczny Jarmark. Wszystkim tym atrakcjom towarzyszyły gry i zabawy. Ciekawostką były warsztaty z Elfami – zdobienie bombek i stroików. Dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty i plakietki do przypięcia – MIKOŁAJOWY POMPONIK ELFA. Ho, Ho, Ho! Ale było magicznie!

Zobacz więcej >>>>

Wigilia w zerówce.
Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok. Dla wielu z nas jest to czas radości i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W naszej zerówce również odbyło się przedświąteczne spotkanie. Dzieci zaprosiły swoich rodziców na uroczysty występ, mali artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po występach dzieci wraz z rodzicami wspólnie spędziły czas przy stole. Świąteczny nastrój podkreśliły bożonarodzeniowe dekoracje i płynące z głośników kolędy.


Zobacz więcej >>>>EKO-MIKOŁAJKI
17 grudnia odbyły się EKO-Mikołajki. W imieniu Mikołaja sprawdzono  -„Czy pierwszaki z naszej szkoły  potrafią segregować odpady?”.  W tym celu  pomocnicy Mikołaja z 3b i 2a wyruszyli do klas i przeprowadzili wśród pierwszaków egzamin. Zadaniem każdej klasy było umieszczenie przygotowanych śmieci w odpowiednich pojemnikach. Pomocnicy Mikołaja i nauczyciele sprawdzali poprawność segregacji, a w razie trudności udzielali instruktażu.
Wszystkie dzieci spisały się bardzo dobrze i w nagrodę otrzymały mikołajkowe niespodzianki i ordery „Przyjaciela Ziemi”.


Zobacz więcej >>>>

Szkoła na medal
Wykształcenie to najcenniejszy i najtrwalszy dar jaki można dać dziecku.
I właśnie z tego powodu redakcja "Dziennika Bałtyckiego" już po raz trzeci zorganizowała plebiscyt, w którym wyłoniła Nauczyciela i Szkołę na Medal.
Chodziło o szkoły, w których kadra pedagogiczna szczególnie dba o dobrą atmosferę, w których nauczyciele nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem.
Najpierw przez nominacje, a następnie w głosowaniu, uczniowie i ich rodzice docenili starania dyrekcji i nauczycieli.
Miło mi poinformować, że nasz szkoła uzyskała II miejsce w powiecie człuchowskim w kategorii SZKOŁA NA MEDAL.  Serdecznie dziękuję za docenienie naszej pracy i oddane głosy. Dziękuję nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. To dzięki ich codziennej pracy zasłużyliśmy na tak zaszczytne wyróżnienie.Komunikat z Mistrzostw Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie w skoku wzwyż.
OSiR 15.12.2018r.

Mistrzostwa SP1 w skoku wzwyż odbyły się w hali sportowej OSiR.
Sponsorem nagród był Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny. Najlepsi otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek.
Gratuluję wszystkim uczestnikom sportowej postawy i zaangażowania.
Wyniki sportowej rywalizacji
Dziewczęta 2009
I miejsce   - Zofia Michalec 4e
I miejsce  - Maja Przysiężna 4a
III miejsce -  Joanna Malmon 4b

Chłopcy 2009
I miejsce – Konrad Pilipiec 4e
II miejsce – Julian Pałka 4e
III miejsce – Jakub Gradek 4d

Dziewczęta 2008
I miejsce – Laura Jasik 5f
II miejsce – Magdalena Woźniak 5e
III miejsce – Michalina Ochendal 5e

Chłopcy 2008
I miejsce – Cyprian Ciepliński 4e
II miejsce – Szymon Górzny 4b
III miejsce – Michał Marczak 4b

Dziewczęta 2007
I miejsce – Patrycja Jażdżewska 5b
II miejsce – Martyna Czarna 5a
III miejsce – Agata Bogdańska 5c

Chłopcy 2007
I miejsce – Wiktor Adaszewski 5f
II miejsce – Filip Włośniewski 5b
III miejsce – Konrad Jastrzębowski 5b

Dziewczęta 2006
I miejsce – Otylia Możuch 7c
II miejsca – Marta Chmurzyńska 6c
III miejsce – Nikola Ernstmajer 6c

Chłopcy 2006
I miejsce – Piotr Sobczyński 6b

W skoku wzwyż o zajętym miejscu decyduje:
    • pokonana wysokość,
    • w której próbie została pokonana wysokość,
    • ilość oddanych skoków nieudanych,
    • dogrywka ( o I miejsce),
    • miejsce ex aequo (miejsca II i III).

Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Zachęcam do udziału w zajęciach lekkoatletycznych.
Beata Bodziak

Co Ty wiesz o reniferach?
Na ostatnich zajęciach przed Świętami Bożego Narodzenia czwartoklasiści w ramach zajęć z elementami treningu twórczości przyjrzeli się zwierzętom, bez których Św. Mikołaj nie dałby rady sprostać swoim licznym obowiązkom, czyli reniferom. Poznali tajniki związane z ich życiem. Ciekawostką okazał się fakt, że zarówno samce jak i samice mają poroże, które co roku zrzucają . Renifery są roślinożerne, malutkie żywią się mlekiem matki przez około półtora miesiąca, a potem ich pożywieniem stają się trawy, mchy czy liście. W czasie zimy żywią się głównie porostami. Okazało się także, że Rudolf to jedynie bohater fikcyjny, bo nikt nie widział nigdy renifera z czerwonym nosem.
Nie mogło zabraknąć podczas zajęć pracy kreatywnej, którą okazało się wykonanie renifera. Zabawy było sporo!


Podziękowanie

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie

składają serdecznie podziękowania wszystkim,

którzy wzięli udział w kiermaszu świątecznym
w dniu 12 grudnia 2018 roku w budynku przy ul. Średniej 4A
Informujemy, że zebrane pieniądze 9 668, 46 zł
(dziewięć tysięcy sześćset sześćdziesiąt osiem złotych i czterdzieści sześć groszy)

przeznaczyliśmy na dofinansowanie:
budżetów klasowych oraz na człuchowskie hospicjum i na cele charytatywne

    DziękujemyKiermasz świąteczny


Zobacz więcej >>>>
Zobacz więcej 5b >>>>
------------------ ------------------- -------------------
NIEŚĆ RADOŚĆ, DZIELIĆ SIĘ DOBREM – to przesłanie przyświecało naszej wytężonej pracy przed szkolnym kiermaszem. Warto było! Długo przygotowywany program artystyczny był strzałem w dziesiątkę. Wzruszeni naszymi występami rodzice, wykazali się niezwykłą hojnością. Licznie posypały się złotóweczki do kapeluszy, również w papierowym wydaniu. Natomiast przyniesione przez naszych przyjaciół z Domu Dziecka fanty, rozeszły się podczas licytacji jak ciepłe bułeczki. Nie mogło być inaczej, ponieważ licytowaliśmy markowe maskotki samego Bukowskiego. A przygotowane przez nas aniołki sprzedały się w stu procentach. Zebraliśmy ponad 700 zł. Brawo rodzice! Przyjemna atmosfera kawiarenki oraz pyszne wypieki Pani Marzeny i Karoliny, dopięły całość na ostatni guzik. Nasi goście miło spędzili czas, a Panie były z nas bardzo dumne. Piękne, świąteczne życzenia, złożyła wszystkim zebranym, obecna na koncercie, pani dyrektor Jadwiga Suchacka. Pragniemy wszyscy, i Panie i dzieci, podziękować darczyńcom za hojność i dobre serce, a naszym szczególnym gościom – pani Basi i Anulce za obecność i cenne fanty. Miło nam, że Dom Dziecka tradycyjnie, jak co roku, dorzucił swoją cegiełkę do naszego kiermaszu <3 Osobne podziękowania i słodkie buziaki przesyłamy starszym koleżankom z klasy 7a: Ani, Mai, Marcie, Idze i Nikoli, za to, że tak sprawnie uwijały się z panią Marzenką za kulisami i pomagały przebierać artystów. Pozdrawiamy również pana Adama Pliszkę - naszego klasowego fotografa, który uwiecznił to szczególne spotkanie na przedstawionych fotkach :-)))


Zobacz więcej >>>>
Zobacz film  1a >>>>Jeszcze dla Niepodległej...
Realizując jedno z działań wychowawczym zaplanowanych na początku września, pojechaliśmy 5 grudnia do gdańskiego Muzeum II wojny światowej. Wyjazd był  jeszcze jednym ze sposobów odznaczenia 100 - lecia niepodległości Polski, ale też cenną lekcją historii. W budynku muzeum, na powierzchni ok. 23 tys. m2 , w nowoczesny sposób zaprezentowano II wojnę światową z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki i przede wszystkim – przeżyć zwykłych ludzi. Wśród około 40 tys. eksponatów mogliśmy obejrzeć przedmioty dokumentujące życie codzienne cywilów i żołnierzy  w latach 1939 – 1945, a także elementy umundurowania i wyposażenia żołnierzy służących w armiach walczących na różnych frontach. Przyjrzeliśmy się nie tylko losom Polaków, ale też doświadczeniom innych narodów dotkniętym piętnem TERRORU II wojny światowej. Nasza relacja, to namiastka tego co można zobaczyć na miejscu, więcej to już tylko „na własne oczy”. Z całą pewnością – polecamy! Nasz pobyt w Gdańsku zakończyliśmy w kinie Helios, relaksując się przy dobrym polskim seansie filmowym. Dziękujemy naszym Rodzicom za wspaniały prezent mikołajkowy, Pani Katarzynie Pliszce za opiekę.
Uczniowie klas 8a i 8b z wychowawcami.

Kochani! Nawet nie wyobrażacie sobie, ile bezdomnych zwierząt dzięki Waszemu zaangażowaniu, będzie miało udaną zimę! Przynieśliście taką ilość karmy, tak dużo koców, zabawek, smyczy, że przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie 6b wraz z p. O. Łącka, którzy w budynku przy ul. Średniej organizowali akcję  Międzyszkolnego Klubu Wolontariatu -  ogromnie dziękują Wszystkim (bo nie było klasy, która by się nie włączyła w akcję). JESTEŚCIE WIELCY!
MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKOKU WZWYŻ klas III-IV-V-VI dz. i chł.
Człuchów 15.12.2018 r.
Regulamin zawodów
Organizatorzy konkursu:
SP1 Człuchów, Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny, OSiR Człuchów
Uczestnicy: uczniowie klas III-IV-V-VI dz. i chł.
Termin i miejsce:
15.12.2018 (sobota)godz. 10.00 OSiR
Cele konkursu
. Zdobycie punktów do Sportowego Współzawodnictwa Klas,
. Ustanowienie Rekordów Szkoły,
. Integracja społeczności szkolnej,
. Realizacja Projektu „Trzymaj Formę”,
. Rozwijanie uzdolnień,
. Sprawdzenie własnych możliwości,
. Rywalizacja sportowa.
Przebieg konkursu
1. W zawodach może wystartować każdy uczeń SP nr 1 w Człuchowie. Z każdej klasy może startować dowolna ilość zawodników.
Kategorie wiekowe:
III klasy dz. i chł. - rok 2009 i młodsi
IV klasa dz. i chł.- rok 2008
V klasa dz. i chł. - rok 2007
VI klasa dz. i chł. - rok 2006
2. Udział w zawodach jest bezpłatny.
3. Warunkiem uczestnictwa jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów. Zgłoszenia i odbiór oświadczeń u p. Beaty Bodziak.
4. Nagrody: medale i dyplomy.
Ogłoszenie wyników nastąpi po zawodach.
Zapraszam do udziału w zawodach.
Beata Bodziak
Zgoda rodzica/prawnego opiekuna na udział w zawodach

Turniej Mikołajkowy
6 grudnia 2018 r. klasy siódme naszej szkoły wzięły udział w TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM. Rywalizowały w nim 3-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy siódme. Drużyny zaprezentowały wcześniej już wykonany stroik świąteczny, śpiewały kolędy, pakowały prezenty, układały puzzle i odpowiadały na pytania.
Starania i zmagania drużyn oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Pliszka, p. Robert Kozłowski oraz p. Krystyna Bill. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości uczestnikom turnieju. Najwięcej punktów zdobyła  klasa 7a i zajęła I miejsce. Na II miejscu uplasowali się reprezentanci klasy 7b. Trzecie miejsce zajęła klasa 7c. Kolejne miejsce zdobyli uczniowie reprezentujący klasę 7d.X Konkurs Biblijny pt. "Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii wg św. Mateusza"  2018/2019

6 grudnia odbył się etap szkolny konkursu biblijnego Oto wyniki:

Klasy 4-6

1. Ewa Miszczuk, 6b

1. Krzysztof Sowa, 6d

2. Zofia Zakrzewska, 4b

3. Nikola Ernstmajer, 6c

Klasy 7-8

1. Jakub Chajzler, 8c

2. Krystyna Koniec, 8c

3. Wiktoria Kowcun, 7c

4. Zuzanna Ponikowska, 8c

Klasy 3gim

1. Klaudia Rumińska, 3a

2. Natalia Stoltman, 3c

3. Cyprian Jurek, 3c

Wymienieni uczniowie reprezentować będą szkołę na etapie rejonowym w Chojnicach 7 lutego.

Gratulujemy!


Mikołajki w naszej szkole


Zobacz więcej >>>>

MIKOŁAJKI

W „jedynce” jak co roku szkolne korytarze wypełniły się gwarem i radosnymi okrzykami. Tak uczniowie reagowali na widok Mikołaja, który w asyście Śnieżynek odwiedzał wszystkie klasy. My również nie mogliśmy doczekać się wyjątkowej wizyty. Specjalnie na to spotkanie, Nasza klasa przygotowała mini koncert. Występ bardzo podobał się miłym gościom, a pani była z nas dumna. Mikołaj nie zapomniał o słodkich upominkach, które powędrowały do naszych rąk, a już wkrótce brzuszków. Mmm pycha! Radosna atmosfera nie opuściła nas do końca zajęć. Nasz klasowy ekspert od informatyki i multimediów, pani Marzenka, serwowała nam ciekawostki prosto z Rovaniemi - wioski Świętego w Laponii. Chętniej niż co dzień wykonywaliśmy zadania, bo wszystkie dotyczyły Mikołaja. To był wyjątkowy i bardzo udany dzień!

Zobacz więcej >>>>
Zobacz film >>>>

Mikołaj w zerówce

6 grudnia 2018 roku naszą zerówkę odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Zerówkowicze zarecytowały wierszyk i zaśpiewały piosenkę dla swojego gościa. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując ,że będą bardzo grzeczne.

Zobacz więcej >>>>

Zobacz film >>>>

wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów