Menu:

AKTUALNOŚCI - GRUDZIEŃ 2017

Zaproszenie ofertowe


w pdf >>>>
SPOTKANIA Z KOLĘDĄ
Z radością i satysfakcją wspominamy występ w pięknym koncercie kolęd, który co roku organizuje nasz Miejski Dom Kultury w Człuchowie pod hasłem „Spotkania z kolędą”. Zjednoczone siły małych artystów z klasy 3a, 2 b oraz zespołu „Forte” przyjęły zaproszenie do udziału w tej uroczystości i wspólnie zaprezentowały świąteczny blok muzyczny.  Mamy nadzieję, że nie daliśmy plamy i pozdrawiamy wszystkich, którym sprawiliśmy choć odrobinkę radości.W BLASKU ŚWIEC
To była magiczna wigilia! Nie tylko blask świec, ale także pięknie nakryty stół, dźwięki kolęd i towarzystwo kochanych przyjaciół z Domu Dziecka, sprawiły że uczniowie klasy 3a na długo zapamiętają te uroczystość. Tym razem na wigilijnym stole pojawiły się nie tylko świąteczne ciasta, ale także przepyszny barszcz z pasztecikami i pierogi. Zajadaliśmy się ze smakiem i poklepywaliśmy po brzuchu. A wszystko oczywiście za sprawą naszych niezawodnych mam! DZIĘKUJEMY :-) Jak co roku obdarowaliśmy prezentami kolegów z klasy, których imiona losowaliśmy wcześniej i tradycyjnie do końca wiedzieliśmy tylko czy to jest kolega, czy koleżanka. Pod choinką znalazły się też upominki dla naszych gości, ufundowane przez rodziców. Jaka szkoda, że czas tak szybko płynie i te piękne chwile to już tylko wspomnienia. Wszystkim przyjaciołom, pracownikom szkoły i kochanym rodzicom życzymy, by magia świąt pozostała na długo w sercach, a życzliwość bliskich nie opuszczała Państwa, zaś Nowy 2018 Rok, był pomyślny i szczęśliwy!
Szkolne jasełka


Więcej zdjęć >>>>

Magia Bożego Narodzenia w klasach pierwszych
W przeddzień przerwy świąteczno – noworocznej we wszystkich klasach pierwszych odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy.  Klasowa wigilia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a szczególna, atmosfera utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że klasa jest małą rodziną w szkole , w której tak jak w domu, czujemy sie bezpiecznie i miło. Życzymy wszystkim kolegom i koleżankom, nauczycielom, pracownikom naszej szkoły i rodzicom, aby  święta były okazją do rodzinnych spotkań w cieple domowego ogniska, a nadchodzący 2018 rok przyniósł ze sobą szczęście, miłość i spełnienie marzeń.
Zobacz zdjęcia >>>>

PIERNIKOWE SZALEŃSTWA W 3A
Kolejne spotkanie w kuchcikowie sprawiło, że otuliła nas prawdziwa magia świąt. Tym razem pod naszymi palcami powstawały piernikowe cudeńka. Prawdziwą frajdę sprawiło nam ugniatanie i  wałkowanie ciasta, a upieczone pierniczki dekorowaliśmy starannie i z pasją. W efekcie powstały kolorowe arcydzieła, które udekorują nasz stół podczas klasowej wigilii. A zapach!!! Wypełnił korytarze szkoły i zrobiło się naprawdę świątecznie. Niektórzy z zazdrością zaglądali przez szybę w drzwiach i obserwowali naszą kulinarną krzątaninę. Bardzo lubimy te kuchenne rewolucje, jeszcze bardziej degustację. Tym razem odłożyliśmy ją na czwartkowe spotkanie wigilijne. Pierniczki kuszą nas więc swoim zapachem w klasie, a my wiemy bez wątpienia, że Boże Narodzenie tuż, tuż!


Zobacz więcej >>>>Mistrzostwa  Szkoły Podstawowej nr 1  w pływaniu
Dnia 11.12.2017r. odbyły się Mistrzostwa SP1 w pływaniu.
Celem zawodów było:
-   Dbanie o własną kondycję i zdrowie.
-    Zdobycie punktów do Sportowego Współzawodnictwa Klas.
-    Integracja społeczności szkolnej.
-    Rozwijanie uzdolnień.
-    Sprawdzenie własnych możliwości. Rywalizacja sportowa.
Każdy uczeń miał do przepłynięcia 25m stylem dowolnym, grzbietowym lub klasycznym. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i medale.
Zawody przeprowadził i ufundował nagrody Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny, UKS „OLIMP”, nagrody pozyskaliśmy również z Promocji Miasta Człuchowa. Rywalizacja wpisuje się w program „Trzymaj Formę” realizowany w SP1.  
Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy licznie przybyli aby dopingować swoje pociechy.


Wyniki >>>>

Święta tuż, tuż.
8 grudnia uczniowie klasy 2A wybrali się na warsztaty z pieczenia świątecznych pierników do  Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Zapoznali się ze średniowiecznymi przepisami i narzędziami do wyrobu pierników oglądając wystawę pod tytułem "Świat Toruńskiego Piernika". Oprócz zwiedzania spróbowali swoich sił jako piekarze. Własnoręcznie piekli pierniki według średniowiecznej receptury.


Zapach świąt
Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków. Od kilku lat w muzeum organizowane są warsztaty pieczenia korzennych ciasteczek, w których uczestniczyła klasa 1a. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tradycji oraz historii związanej z pieczeniem świątecznych pierników. Każde dziecko dostało kawałek ciasta, które było przygotowane zgodnie ze staropolską recepturą. Kolejnym etapem było uruchamianie zmysłów poprzez wąchanie, smakowanie i ugniatanie ciasta, a następnie wałkowanie i wycinanie świątecznymi foremkami. Zajęcia były świetną inspiracją do zajęć plastycznych, podczas których tekturowe pierniczki, pierwszaki dekorowały papierowym lukrem, śnieżynkami , czy gwiazdkami. Prace stały się jednym z elementów świątecznej dekoracji klasy. I co Wy na to ? Czyż nie wyglądają apetycznie ?
 Zobacz zdjęcia >>>>

Klasa 2A wraz z wychowawczyniami i rodzicami wspólnie przygotowywali i pakowali prezenty dla uczniów w z klasy 4f. Dziękujemy za otrzymane prezenty od uczniów klasy 4F. Maskotki są fantastyczne!   IX Konkurs Biblijny WT UMK i Dzieła Biblijnego "Braterstwo w Biblii"

7 grudnia odbył sie etap szkolny Konkursu Biblijnego "Braterstwo w Biblii".  Najlepsi uczestnicy zostali wyłonieni po teście sprawdzającym z różnch ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Najlepszymi okazali się:

Klasy 4-6

I miejsce - Krzysztof Sowa, 5d

II miejsce  - Wiktoria Kowcun, 6c

III niejsce  - Barbara Stoltmann, 6d

Klasy 7:

I miejsce - Jakb Chajzler, 7c

II miejsce - Kinga Szmelter, 7d

III miejsce - Katarzyna Wołujewicz, 7d

IV miejsce - Zuzanna Krysa, 7d

Ucziowie bedą teraz przygotowywać się do etapu rejonowego, który odbędzie się w lutym w Chojnicach.


Mikołaj w zerówce
6 grudnia zerówkę odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Zerówkowicze z ogromną radością przywitały Mikołaja,recytując wiersz i śpiewając piosenkę. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty mikołajkowe. Dzieci  zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując , że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Zobacz zdjęcia >>>>

MIŁE SPOTKANIA W MIKOŁAJKOWE ŚWIĘTO
Wspólne przygotowania i występ w koncercie „W oczekiwaniu na Mikołaja” były dla, zaprzyjaźnionych już, klas 2b i 3a inspiracją do kolejnego spotkania w świątecznym nastroju. Podobnie jak inne klasy naszej szkoły, my spotkaliśmy się by podarować sobie mikołajkowy prezent w postaci uśmiechu i wspólnej zabawy. Miłe chwile przy stole pełnym słodyczy, upłynęły w atmosferze oczekiwania na najważniejszego gościa. I przybył!!! W asyście sympatycznych pomocników i uroczych Śnieżynek. Nie omieszkaliśmy pochwalić się naszymi artystycznymi dokonaniami i wspólnie zaprezentowaliśmy Mikołajowi mini-mini koncert. W nagrodę dostaliśmy ogromne brawa i oczywiście słodkie podarunki. ACH, JAK BYŁO FAJNIE! Po pożegnaniu drogiego gościa przyszedł czas na mikołajkowe zadania. I tak „wyturlaliśmy” postać Mikołaja, a potem nanieśliśmy kredkami na papier. Było naprawdę super! Już umówiliśmy się na kolejne spotkania. Razem weselej i ciekawiej! POLECAMY :-)Zobacz zdjęcia >>>>
W oczekiwaniu na Mikołaja
Zobacz więcej >>>>


Zobacz zdjęcia >>>>>EKO - MIKOŁAJKI
W piątek 1 grudnia 2017r. odbyły się warsztaty ekologiczne „Jestem znawcą recyklingu - EKO-MIKOŁAJKI”. Wszyscy uczniowie klas pierwszych i grup „0” przeszli egzamin dla PRZYJACIÓŁ ZIEMI sprawdzający ich umiejętność segregacji śmieci. Zadaniem każdej klasy i grupy było umieszczenie przygotowanych śmieci w odpowiednich pojemnikach na PAPIER, SZKŁO, PLASTIK, ALUMINIUM, EKO – ODPADY lub KOSZU OGÓLNYM. Uczniowie klasy VId sprawdzali poprawność segregacji, a w razie trudności udzielali instruktażu. Pierwszoklasiści oraz sześciolatki spisały się fantastycznie. Na koniec wraz z świątecznymi życzeniami każdy uczeń otrzymał słodkie niespodzianki. Akcję sponsorował Urząd Miasta w Człuchowie.


Zobacz zdjecia >>>>

wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów