Menu:

AKTUALNOŚCI - GRUDZIEŃ 2016

Szkolne jasełka


Zobacz zdjęcia >>>>
Zobacz zdjęcia cz.2. >>>>

Zerówka w świątecznym nastroju...
Uczniowie z zerówki bardzo pracowicie przygotowywali się do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenie: uczyli się wierszyków i kolęd, wykonali kartki świąteczne, ozdabiali piernikowe ciasteczka, aby zaprezentować się przed rodzicami i obdarować ich swoimi upominkami.
Katarzyna Odalanowska oraz Diana TrelaPIERWSZA WSPÓLNA KLASOWA WIGILIA W 1B
Świąteczne spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Było świąteczne kino,  poczęstunek- nawet babeczki- reniferki, tradycyjne dzielenie opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd. Był też wyjątkowy gość- Mikołaj, który sprawdził czy uczniowie są grzeczni i pilnie się uczą, krótko przeegzaminował dzieci ze znajomości liter, czytania sylab i wyrazów, potem nagrodził wszystkich prezentami. Były tańce, piosenki, kolędy, przytulanki oraz odznaczenia. Mikołaj odznaczył każdego, kto pomaga innym orderem „POMOCNIK MIKOŁAJA”. Teraz jesteśmy gotowi do dalszego świętowania.
ZYCZYMY WSZYSTKIM RODZICOM, BLISKIM, KOLEGOM, KOLEŻANKOM ZE SZKOŁY ORAZ NAUCZYCIELOM
ZDROWYCH, WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIAT
PEŁNYCH MIŁOŚCI I UŚMIECHU

UCZNIOWIE KLASY 1B
Zobacz zdjęcia >>>>

II Halowe Czwartki Lekkoatletyczne
Spała 19-20.12.2016r.
Bardzo dobrze zaprezentowała się trójka zawodników trenujących w Człuchowskim Międzyszkolnym Klubie Lekkoatletycznym, podczas II Halowych Czwartków Lekkoatletycznych. Swoje biegi wygrali Maksymilian Łabędź z wynikiem 3:05,98 i Cezary Kumiszcza z wynikiem 3:17,42. W pierwszej dziesiątce była Otylia Możuch (rocznik 2006) z wynikiem 2:03,05 biegła ona z rocznikiem 2005. Otylia i Czarek są uczniami SP1 Człuchów, a Maksymilian uczy się w Gimnazjum nr1.
Gratulacje!
Beata Bodziak


Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Pływaniu
19.12.2016r. odbyły się Mistrzostwa SP1 w pływaniu.
Celem zawodów było:
Dbanie o własną kondycję i zdrowie.
Zdobycie punktów do Sportowego Współzawodnictwa Klas.
Integracja społeczności szkolnej.
Rozwijanie uzdolnień.
Sprawdzenie własnych możliwości. Rywalizacja sportowa.
Każdy uczeń miał do przepłynięcia 25m stylem dowolnym. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i medale.
Zawody przeprowadził i ufundował nagrody Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny i UKS „OLIMP” oraz Rada Rodziców przy SP1. Rywalizacja wpisuje się w program „Trzymaj Formę” realizowany w SP1.


Wyniki sportowej rywalizacji: >>>>


PODZIĘKOWANIE

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie

składają serdeczne podziękowania wszystkim

którzy wzięli udział w dniu 7 grudnia 2016 r.
w kiermaszu świątecznym.

Informujemy, że zebraną kwotę 10 269,74 zł przeznaczymy
na dofinansowanie:

-
budżetów klasowych klas 0 - VI
- zakupu Mikołajów na korytarze szkolne
- dożywiania najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły
Dziękujemy


Bezpiecznie z prądem
W zerówkach odbyły się warsztaty pt. Bezpiecznie z prądem. Gościem specjalnym był pan elektryk Andrzej Jeszka, który opowiedział dzieciom o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy, a także pokazał jakimi urządzeniami posługuje się w pracy. Każdy z zerówkowiczów mógł przymierzyć specjalny kask oraz rękawice elektryka. Dzieci w podziękowaniu za przekazaną wiedzę wręczyły własnoręcznie wykonany rysunek elektryka oraz wyrecytowały wierszyk.
Spotkanie przygotowali wychowawcy klas zerowych: Katarzyna Odalanowska, Anna Falkowska oraz Diana TrelaBieg Mikołajkowy w Borowym Młynie 10.12.2016r.
Kolejne sukcesy zawodników SP1
Otylia Możuch 5c zwyciężyła w biegu dziewcząt rocznik 2006-07. Cezary Kumiszcza 6a wywalczył II miejsce w biegu chłopców rocznik 2004-2005, wyprzedził go tylko klubowy kolega Maksymilian Łabędź. Zuzanna Krysa zajęła IX miejsce w biegi dziewcząt 2004-2005.
Gratulacje!
Beata BodziakVIII KONKURS BIBLIJNY WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UMKW TORUNIU „Jezus w Ewangelii wg św. Marka” .

9 grudnia  odbył  się etap szkolny VIII Konkursu Biblijnego dla klas 4-6. celem było rozwijanie zainteresowań uzdolnień  w pracy z Pismem Świętym ze szczególnym uwzględnieniem Ewangelii wg św. Marka.Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów biblijnych.

Wyniki są nastepujące:

1 miejsce - Jakub Chajzler, 6c

2 miejsce - Faustyna Szeliga , 6d

3 miejsce - Zuzanna Krysa (6d) i Michał Słabicki (6e)

Uczniowie ci bedą reprezentowali szkołę 16 lutego w etapie rejonowym w Chojnicach.KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Jak co roku w grudniu odbywa się w naszej szkole kiermasz świąteczny. W całym budynku roznosi się zapach nadchodzących świąt, a na stołach pierogi, pierniczki, świąteczne ciasteczka i inne słodkości. Oczy wszystkich odwiedzających kiermasz cieszą świąteczne stroiki, kolorowe bombki, przeróżne ozdoby choinkowe. Można też wygrać coś na loterii zorganizowanej przez dzieci. W tym roku podczas kiermaszu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą piernikową kompozycję. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, ponieważ zaprezentowane przez uczniów i ich rodziców piernikowe cuda to prawdziwe arcydzieła. Burmistrz Człuchowa,  Ryszard Szybajło, który wraz z grupą Radnych, zaszczycił nas swoją obecnością, ufundował i wręczył nagrody klasom, których piernikowe cuda zdobyły najwyższe uznanie. Pierwsze miejsca i 200 zł nagrody otrzymały klasy: 3b, 2c, 2e. Wyróżnienia i 100 zł nagrody przypadły klasom: 4a, 4c, 3c. WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY! Ogromne podziękowania należą się również Wam, Drodzy Rodzice! Bez Waszego zaangażowania i niemałego wkładu pracy nie udałoby się stworzyć tak cudownej atmosfery. DZIĘKUJEMY!


Zobacz zdjęcia >>>>REGULAMIN MISTRZOSTW SP1 W PŁYWANIU klas III-IV-V-VI dz. i chł.
Człuchów 19.12.2016r. (poniedziałek)

Cel zawodów:
 Zdobycie punktów do Sportowego Współzawodnictwa Klas.
Integracja społeczności szkolnej.
Rozwijanie uzdolnień.
Sprawdzenie własnych możliwości. Rywalizacja sportowa.
 
II. Organizator:
Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny, Rada Rodziców przy SP1 Człuchów, Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie.
III. Termin i miejsce:
19.12.2016r. (poniedziałek) godz. 17.00.
Zbiórka zawodników na basenie. Zawody odbędą się na krytej pływalni w Człuchowie.
IV. Uczestnicy :
W zawodach może wystartować każdy uczeń SP nr 1 w Człuchowie.
Kategorie wiekowe:
III klasa i młodsi dz. i chł. - rok 2007 i młodsi
IV klasa dz. i chł.- rok 2006
V klasa dz. i chł. - rok 2005
VI klasa dz. i chł. - rok 2004
Dystans do przepłynięcia dla wszystkich kategorii to 25m stylem dowolnym. Dziewczynki i chłopcy będą klasyfikowani oddzielnie. Zawodnik może startować z słupka startowego ( skok na główkę) lub z wody. Uczestnicy będą pływać w seriach na czas. O miejscu decyduje osiągnięty wynik.
V. Zgłoszenia:
Udział w zawodach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów (dostarczona przed zawodami). Zgłoszenia i odbiór oświadczeń u p. Beaty Bodziak.
VII. Nagrody :
Przewidziane są dyplomy i medale dla pierwszych trzech zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.
Wręczenie nagród 20.12.2016r. (wtorek) w sali gimnastycznej o godzinie 10.35.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
Beata Bodziak
Do pobrania >>>>>

Zaproszenie

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie

serdecznie zapraszają

do udziału w kiermaszu świątecznym,
który odbędzie się w dniu 7 grudnia 2016 roku
od godz.16.00 na korytarzu głównym szkoły.

Informujemy, że zebrane pieniądze przeznaczymy na dofinansowanie:
- budżetów klasowych klas 0-VI
- dożywiania najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły


Zapraszamy


Konkurs na najdłuższą brodę Mikołaja
Dzisiejsze „mikołajki” obfitowały w wiele ciekawych zdarzeń, ale chyba najzabawniejszy okazał się konkurs na najdłuższą brodę Mikołaja, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Do rywalizacji stanęło szesnastu Mikołajów, którzy zaprezentowali swoje niebanalne białe brody. Wprawdzie dominowali Mikołaje z klas młodszych, jednak dwoje uczniów z klas czwartych i dwoje z klas szóstych dzielnie broniło honoru swoich kolegów. Rywalizacja była ostra. Niezwykłe pomysły dzieci i ich rodziców sprawiły, że komisja miała duży problem z wybraniem najciekawszej brody. W ruch poszły miary krawieckie, a członkowie komisji co do centymetra zapisywali długość każdego „dzieła”. W końcu zdecydowano o przyznaniu miejsc w dwóch kategoriach – ze względu na długość brody oraz technikę jej wykonania. W pierwszej kategorii zwycięska broda należała do Kacpra Andruszki z klasy 1a – jej długość to 19,10 m. Imponująca! Drugie miejsce zajął Mateusz Wdowczyk z klasy 4e, którego broda osiągnęła długość 10,15 m. W drugiej kategorii zwycięzcą został Michał Nenca z klasy 2a. Jego broda miała 10,6 m długości, a wyróżniła się szczególną techniką wykonania. Drugie miejsce zdobyła broda Martyny Pagórek z klasy 1b o długości 9,2 m. Zwycięzcom – DZIECIOM I ICH RODZICOM - należą się ogromne gratulacje za pomysł i duży wkład pracy. GRATULUJEMY! Szczególne podziękowania należą się również Rodzicom, którzy pomogli w ocenie poszczególnych bród i dodatkowo nagrodzili słodkościami wszystkich uczestników konkursu. DZIĘKUJEMY!
Zobacz zdjęcia >>>>


MIKOŁAJ Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE
6 grudnia to ulubiony dzień wszystkich milusińskich, tych małych i tych całkiem dużych, tych grzecznych i tych trochę niesfornych. Ci ostatni od kilku dni starali się nieco poprawić swoje zachowanie, bo dostać rózgę na oczach kolegów i koleżanek to nie lada wstyd. Przybysz z Laponii porozumiał się z Radą Rodziców naszej szkoły i okazało się, że wszyscy zasłużyli na upominki. Pomocnice Mikołaja dzielnie roznosiły worki z paczkami do poszczególnych klas. Po korytarzach szkolnych przemykało tylu małych Mikołajków, że trudno było nie zauważyć, jakie to dziś święto. Odbył się nawet konkurs na najdłuższą brodę Mikołaja, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. To był bardzo miły dzień!
Swoje niezwykłe brody zaprezentowali również:
Kinga Szmelter 6d, Emilia Bandarew 1a, Maksymilian Szukaj 2c, Antoni Szewczyk 2b, Mikołaj Holc 6b, Michalina Jurkiewicz 4b, Marianna Szewczyk 1c, Amelia Garstka 2e, Mieszko Wrona 3c, Wiktor Warsiński 3a, Patrycja Jażdżewska 3b, Zofia Michalec 2e. GRATULUJEMY!


SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO - CZYLI SAŁATKA OWOCOWA W WYKONANIU PIERWSZAKÓW!


Zobacz  zdjęcia  >>>>

Matematyczny "Czar Par klas 6"
W dniu 25 listopada 2016 r odbył się szkolny konkurs CZAR PAR kl.6. W konkursie wzięły udział 24 osoby. Najlepszymi okazali się:

 1 m-ce Jakub Jackowski i Szymon Woźniak kl.6B
2 m-ce Zuzanna Krysa i Katarzyna Wołujewicz kl.6D
 3 m-ce Mateusz Meller i Rafał Dowksza kl.6A


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów