Menu:

AKTUALNOŚCI - LISTOPAD 2016

Andrzejki w 3a
We wtorek 29 listopada odbyły się Andrzejki klasowe  w 3a. W ten dzień w  klasie nie zabrakło zabawy.  Rano klasa wraz z Panią Alą wybrały się na zakupy - to im sprawiło dużą radość. Dzieci kupiły różne słodkości, owoce i napoje. Dzieci również same przygotowały różne wróżby. Każda dziewczynka była wróżką, a chłopcy wróżbitami. Andrzejki były bardzo udane, było wesoło i przyniósły dużo radości.
Zobacz zdjęcia >>>>

Wręczenie nagród  z  Mistrzostw Szkoły Podstawowej nr 1 w skoku wzwyż.


Wyniki >>>>


Tydzień profilaktyki :

JAK BYĆ DOBRYM KOLEGĄ/ KOLEŻANKĄ

W związku z rozpoczynającym się 28 listopada 2016r. Tygodniem Profilaktyki w naszej szkole czekają na Was, drodzy uczniowie, ciekawe lekcje wychowawcze, na których będziecie rozmawiać o tym, jak być dobrym kolegą, wolnym od agresji.

Wychowawcy zaproponują Wam interesujące zajęcia,

a ja mam prośbę, żebyście aktywnie i

z zaangażowaniem w nich uczestniczyli.

Dodatkowo dla wszystkich, którzy lubią poezję, czytają wiersze i być może piszą coś do szuflady ogłaszam

konkurs poetycki pt. :

Czym jest przyjaźń?

Możecie napisać wiersz, rymowankę lub limeryk.

Czekam na Wasze prace do 10 grudnia 2016r.

w gabinecie nr 21.

Pedagog szkolny


Andrzejkowe wróżby i nie tylko...
Andrzejkowy piątek był dla uczniów człuchowskiej jedynki dniem pełnym wrażeń. W klasie 2a również nie zabrakło atrakcji. Najpierw uczestniczyliśmy w pierwszej edycji „Zaczytanej przerwy”. Z uwagą słuchaliśmy czytanej przez panią Renatę książki o przygodach Kubusia Puchatka, tuląc do siebie ulubione pluszaki. Jeszcze nigdy nie było podczas przerwy tak cicho! Przerwy z książką to świetny pomysł! Potem oddaliśmy się andrzejkowym szaleństwom w naszej klasie. Pani Renata przygotowała mnóstwo wróżb, które uchyliły nam rąbka tajemnicy na temat naszej przyszłości. Popłynęło też głośne „Sto lat” dla naszego klasowego słodziaka Miśka, który świętował ósme urodziny. Chętnie spędzaliśmy czas przy szwedzkim stole pełnym słodyczy, a w międzyczasie oczywiście dyskoteka!!! I kto powie, że szkoła jest nudna?


Zobacz więcej >>>>>


W sobotę 26.11.2016r. w OSiR odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr1 w skoku wzwyż. Wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 29.11.2016r. w sali gimnastycznej o godzinie 10.35.
Zapraszam wszystkich uczniów startujących w zawodach.


 Beata Bodziak


Zaczytane przerwy
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przy tej okazji w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję „Zaczytane przerwy”. Podczas dużej przerwy na poszczególnych korytarzach fragmenty „Kubusia Puchatka”, „Dynastii Miziołków” czy „Gdzie diabeł mówi do usług” czytali na przemian nauczyciele i wybrani uczniowie. Przerwa upłynęła w niezwykłej atmosferze. Za miesiąc kolejne spotkanie z książką.


Zobacz zdjęcia >>>>


Spotkanie z pracownikami kolei
Klasy I-III uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami kolei w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Dzieci wykazały się dużą znajomością przepisów i znaków drogowych, za co zostały pochwalone przez prowadzących. Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki i pamiątkowych zdjęć.
Zobacz zdjęcia >>>>


MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKOKU WZWYŻ klas III-IV-V-VI dz. i chł. Człuchów 26.11.2016r
 
Regulamin zawodów
 Organizator
Organizatorzy konkursu: Beata Bodziak i Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny.
Uczestnicy:
uczniowie klas III-IV-V-VI dz. i chł.
Termin i miejsce:
26.11.2016 (sobota)godz. 10.00 OSiR
Cele konkursu
Zdobycie punktów do Sportowego Współzawodnictwa Klas,
Ustanowienie Rekordów Szkoły,
Integracja społeczności szkolnej,
Realizacja Projektu „Trzymaj Formę”,
Rozwijanie uzdolnień,
Sprawdzenie własnych możliwości,
Rywalizacja sportowa.
 Przebieg konkursu
1. W zawodach może wystartować każdy uczeń SP nr 1 w Człuchowie. Z każdej klasy może startować dowolna ilość zawodników.
Kategorie wiekowe:
III klasy dz. i chł. - rok 2007 i młodsi
IV klasa dz. i chł.- rok 2006
V klasa dz. i chł. - rok 2005,
VI klasa dz. i chł. - rok 2004.
2. Udział w zawodach jest bezpłatny.
3. Warunkiem uczestnictwa jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów. Zgłoszenia i odbiór oświadczeń u p. Beaty Bodziak.
4. Nagrody -medale fundowane są z funduszu Rady Rodziców.
Ogłoszenie wyników nastąpi po zawodach.
Zapraszam do udziału w zawodach.
Beata Bodziak 


Mam talent
Uczniowie klasy 5a budują wiarę w to, że każdy bez wyjątku ma jakiś talent, jakąś pasję, jakieś mocne strony. Prezentowali to przed swoimi kolegami i wychowawczynią. Byliśmy zaskoczeni pomysłami, z zapartym tchem śledziliśmy te prezentacje. Joachim pokazał nam jak płynie prąd, Maja i Bartek A. śpiewali, Zosia i Wiktoria prezentowały prace plastyczne (w tym grafikę komputerowa), Ania zaprezentowała piękne zdjęcia, Nikola i Zuzia talenty kulinarne (i ... filmowe), Marta pasjonuje się modą, Bartek C. recytował, Kacper na czas układał magiczną kostkę, Karol zaprezentował mistrzów sportu, Iga zawiłe figury breakdance, Filip miłość do kładów, Hania przecudne hafty, Tobiasz zabawne rymowanki, a Jakub miłość do gier komputerowych, angielskiego, ortografii i rapu. Jakub zmontował też film podsumowujący nasze "utalentowane" przedsięwzięcie.


Matemtyczny "Czar Par"
18 listopada 2016 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny „Czar Par”. W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn z klas piątych.

I miejsce zajęła Anna Kosińska i Maja Szmaglińska z klasy 5a
II m – Tobiasz Biernikowicz i Karol Rojek kl.5a
III m – Piotr Homme i Adrian Tchorzewski kl.5c.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Zobacz zdjęcia >>>>


Kochani,
po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania i  kwota, którą zebraliśmy na pomoc dzieciom w Hospicjum w Gdańsku jest wyższa niż w roku biegłym i wynosi 1402, 74. Zebraliśmy wspólnie 175 bąbli – godzin rehabilitacji dzieci w domach. WSZYSTKIM, którzy włączyli się w akcję w imieniu dzieci bardzo dziękujemy!



O Tym, że Mieszko I był I władcą Polan dowiedzieliśmy się niedawno. O tym, że w 966 roku przyjął on chrzest i tym samym włączył swoje państwo w krąg kultury chrześcijańskiej, także usłyszeliśmy po raz pierwszy. A o tym,  jak naszym zdaniem wyglądał gród Mieszka i Dobrawy Wy  możecie przekonać się na własne oczy. Zapraszamy na fantastyczną wystawę makiet grodów, która znajduje się przed naszą salą nr 20. 
                                                                                                UCZNIOWIE KLASY 3B



KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!
Powtarzali z dumą uczniowie klasy 2a podczas zajęć poprzedzających Narodowe Święto Niepodległości. Cały tydzień upłynął w patriotycznym nastroju. Na początku przygotowaliśmy prace na wystawę plastyczną. Z ochotą wsłuchiwaliśmy się w dźwięki pieśni patriotycznych i obejrzeliśmy materiały multimedialne na temat naszego narodowego święta. Lekcje historii przybliżyły nam fakty o zaborach i odwadze naszych przodków, którzy dzielnie walczyli o wolność ojczyzny. Na pytania kim był marszałek Józef Piłsudski, kiedy i po ilu latach Polska odzyskała niepodległość, jakie są nasze symbole narodowe, odpowiadaliśmy śpiewająco! Zwieńczeniem tygodnia patriotyzmu był Klasowy Konkurs Krasomówczy. Każdy Polak Mały przygotował prezentację polskiej legendy lub wiersza o tematyce patriotycznej. Jury miało nie lada wyzwanie, żeby wybrać laureatów, ponieważ każdy z nas przygotował się świetnie! Oczywiście jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc rodziców :-) DZIĘKUJEMY!


Zobacz więcej >>>>>


NAJMŁODSI TEŻ ŚWIĘTOWALI 98 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Pierwszoklasiści przez cały tydzień przygotowywali się do Narodowego Święta Niepodległości. Doskonale znają symbole narodowe, udekorowali salę i korytarz, śpiewali piosenki o Polsce, wykazali się znajomością hymnu państwowego, wysłuchali audycję i zwiedzili wystawę przygotowaną przez starszych kolegów. Świętowali godnie – tak jak na młodych Polaków przystało!


Zobacz więcej >>>>>

Borzytuchom – Bieg Niepodległości 11.11.2016r.

I miejsce – Otylia Możuch 5c
III miejsce – Cezary Kumiszcza 6a
VIII miejsce – Antoni Figurski 2e
IX miejsce – Magdalena Woźniak 3e
IX miejsce – Wiktoria Sawczak 6d
X miejsce – Katarzyna Wołujewicz 6d
XI miejsce – Nikola Ernstmajer 4c
XII miejsce – Mateusz Malmon 4d
 
Zawody stały na bardo wysokim poziomie, w każdym biegu starowało blisko 80 osób. 
SP1 i CMKL reprezentowali również:
Natalia Żmuda-Trzebiatowska 6a
Iga Janke 6e
Zuzanna Krysa 6d
Martyna Nowakowska 4c
Agata Bogdańska 3c
Maciej Markiewicz 2e
Jakub Kreft 3c
Antoni Banaszak 2e
Marta Chmurzyńska 4c
Hubert Wdowczyk 6f
Michał Szaraniec 6b
Cyprian Ciepliński 2e
Martyna Andrzejewska 5d
Kamil Nowakowski 6e
Zuzanna Zawada 4c
Nikola Kerzschk 6a
Aleksandra Dedo 6e
Martyna Michałowska 5d
 
Gratuluję!
Beata Bodziak



Szkolny konkurs plastyczny „Objawienia Matki Bożej w Fatimie”
Na przełomie października i listopada 2016 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny „Objawienia Matki Bożej w Fatimie”, w którym wzięło udział 49 uczniów z klas 1-6. Celem konkursu było: pogłębienie wiadomości o objawieniach Matki Bożej w Fatimie; przygotowanie uczniów do świadomego udziału w obchodach 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, przypadających na 2017 r.; motywowanie uczniów do nawrócenia i życia zgodnego z orędziem zawartym w objawieniach fatimskich; pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci; rozwijanie zdolności plastycznych.

Komisja oceniająca w składzie: p. Janina Młodożeniec, p. Lucyna Andrysiak, s. Kornela Gonciarz, p. Renata Kozłowska i p. Robert Kozłowski, wyłoniła zwycięzców.
       
I miejsce:
        - Oliwia Brudnicka, kl. 1b
        - Bartosz Otto, kl. 2a
        - Maja Lipska, kl. 3f
        - Karolina Kubiak, kl. 3c
        - Cezary Słoboda, kl. 4a
        - Rozalia Nowak, kl. 5c
        - Jakub Chajzler, kl. 6c
II miejsce:
        - Kacper Stawiarz, kl. 1b
        - Paweł Michalski, kl. 2c
        - Martyna Sikorska, kl. 3b
        - Julia Żugaj, kl. 5c
        - Faustyna Szeliga, kl. 6d
III miejsce:
        - Krzysztof Bielacki, kl. 1b
        - Jagoda Szatlak, kl. 2b
        - Piotr Warda, kl. 3b
        - Wiktoria Kowcun, kl. 5c
        - Marta Szeliga, kl. 6d
Wyróżnienia:
        - Hanna Meyer, kl. 1c
        - Dominik Minkowski, kl. 2b
        - Amelia Garstka, kl. 2e
        - Julia Jodłowska, kl. 3c
        - Hanna Janicka, kl. 3c
        - Nikola Ernstmajer, kl. 4c
        - Aleksandra Meyer, kl. 4c
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!


20 października 2016 odbył się w szkolny etap wojewódzkiego konkursu języka polskiego. Najwyższy wynik uzyskał Jakub Rutkowski z klasy 5a, tuż za nim byli Szymon Kowalczyk i Zuzanna Ponikowska z 6c i to ta trójka będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. Wysokie wyniki uzyskali również: Michalina Jurkiewicz i Julia Jeszka z 6b, Oliwia Dedo i Jakub Jażdżewski z 6e. W piątek zwycięzcom i wyróżnionym wręczone zostały dyplomy i nagrody. Gratuluję!




9 listopada 2016 odbył się Kratoryjny Konkurs Języka Angielskiego. W etapie szkolnym uczestniczyło 23 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
1. Jakub Rutkowski - 5a
2. Jakub Jażdżewski - 6e


Potyczki matematyczno-ekologiczne
4 listopada 2016 roku odbył się szkolny konkurs „Potyczki ekologiczno matematyczne”. W konkursie wzięło udział sześć drużyn z klas szóstych.
Wyniki konkursu:
I miejsce drużyna  z klasy 6d w składzie Natan Łączkowski, Katarzyna Wołujewicz i Wiktoria Siatkowska
II miejsce: Jakub Chajzler, Krystyna Koniec i Zuzanna Ponikowska z kl.6c
III miejsce: Julia Jeszka, Szymon Woźniak i Martyna Rumińska z kl.6b
GRATULUJEMY!



26 października 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 50 uczniów. I miejsce zajął Natan Łączkowski z kl.6d, II miejsce – Zuzanna Ponikowska kl.6c i III miejsce Rafał Dowksza kl.6a. Gratulujemy!



Halloween stało się pretekstem do wieczornego spotkania 6 d. Stroje były koszmarne, miny do zdjęć na tle wystawy dyń straszne, menu zawierające chipsowe, piankowe i żelkowe duszki i wampirze zęby pyszne, humory wyśmienite.



Dary jesieni
Zerówkowicze naszej szkoły z pełnym entuzjazmem wzięli udział w konkursie "Dary Jesieni". Celem konkursu było: uwrażliwianie dzieci na piękno jesiennej przyrody, rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej . Z grupy 0-1 I miejsce zajęła Michalina Kokowicz, II miejsce Kacper Szczepański, III miejsce Natalia Bober z grupy  0-2 I miejsce  Nikola Jadżdżewska, II miejsce  Nikola Makówka, III miejsce
Margareta Konkolewska. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem . Gratulujemy serdecznie!
Anna Falkowska
Katarzyna Odalanowska
Małgorzata Olszewska
Zobacz zdjęcia >>>>>


Pragniemy poinformować, iż Gmina Miejska Człuchów uzyskała dofinansowanie projektu pt.:

Edukacja droga do sukcesu w Gminie Człuchów”

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 3.2.1 Edukacja ogólna, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od września 2016 r. do czerwca 2018 r.

Głównym celem projektu „Edukacja drogą do sukcesu w Gminie Człuchów: jest:

  • rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy u 691 uczniów w ramach realizacji dodatkowych zajęć pozalekcyjnych

  • wzmocnienie potencjału rozwojowego wśród 200 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych w wyniku indywidualizacji pracy z uczniem

  • doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 61 nauczycieli w wyniku udziału w szkoleniach, warsztatach oraz studiach podyplomowych

  • wyposażenie bazy dydaktycznej szkół objętych wsparciem w sprzęt oraz pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji programów nauczania


Planowane efekty: Realizacja powyższych celów bezpośrednio wpłynie na rozwój kompetencji u 691 uczniów w ramach realizacji zajęć dodatkowych w tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Projekt zakłada również podniesienie umiejętności i kompetencji u 61 nauczycieli biorących udział w szkoleniach, warsztatach oraz studiach podyplomowych. Zaplanowane w projekcie zakupy wyposażenie przyczynią się do podniesienia jakości i atrakcyjności procesu nauczania.

Realizacja zaplanowanych działań w projekcie odpowiada na zdiagnozowane potrzeby oraz przyczyni się bezpośrednio do podniesienia jakości kształcenia ogólnego w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Człuchowie.


Wartość projektu: 1 006 500,00 zł 

Dofinansowanie projektu z UE: 956 175,00zł


Zapraszamy na bal !!!



wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów