Menu:

AKTUALNOŚCI - PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ 2020

Zobacz film o naszej szkole!

Od 9 listopada 2020 r.  klasy 1 - 8 przechodzą na nauczanie zdalne.

Wigilia 2020 w klasie 7c
   Jak większość zajęć, również tegoroczna Wigilia w klasie 7c przebiegła nietypowo. Podczas spotkania z wychowawcą w dniu 18 grudnia, oprócz świątecznych rozmów uczniowie mogli zapoznać się z tradycjami bożonarodzeniowymi na świecie, chętni wykonali okolicznościowe e-kartki z życzeniami, nie obyło się również bez świątecznej muzyki. Szczęśliwie na tej lekcji Internet był życzliwy dla każdego, więc mogliśmy na wesoło powspominać wigilijne spotkania z ubiegłych lat rozwiązując interaktywny Quiz Wigilijny z uczniami z 7c w rolach głównych.
Następnego dnia przy człuchowskiej choince na najgrzeczniejszych (czyli na wszystkich :) czekały upominki, które w bezpieczny sposób zostały rozdane uczestnikom spotkania. Wszak święta bez prezentów nie byłyby kompletne. Miło było choć na chwilę spotkać się „na żywo”.  Życzymy wszystkim spokojnych świąt.
Klasa 7c z wychowawcą
W oczekiwaniu na Mikołaja
Zobacz film >>>>

Podczas, gdy każdy z nas oddał się w wir przygotowań do Świąt, w tym roku innych niż wszystkie, prawdziwi wolontariusze oddają się niesieniu pomocy wkładając w swoje działania całe serce.
Każdy z nas ma inne potrzeby i marzenia związane z nadchodzącymi Świętami, Nowym Rokiem…. Każdy gdzieś tam w środku marzy albo o wyjątkowych prezentach od Świętego Mikołaja, albo po prostu o zdrowiu dla bliskich nam osób. W tym roku Wasz kolega Dawid Kamiński z klasy 5a całe swoje oszczędności zapragnął przeznaczyć na upominki świąteczne dla pacjentów Hospicjum w Człuchowie. Dla niego priorytetem było wsparcie chorych, często samotnych osób, by wiedzieli, że ktoś o nich pamięta, życzy im wszystkiego najlepszego i że tak naprawdę nie są sami. Dawid angażując swoich najbliższych zorganizował zakup słodkości i środków higienicznych dla wszystkich pacjentów. Razem z mamą pakował upominki oraz przygotował kartkę świąteczną z życzeniami. Jesteśmy Dawid dumni, że mamy takiego ucznia i kolegę, a rodzinie gratulujemy wychowania. Życzymy Wam wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia!🌲❤️
zespół MKW

Projekt 4a
Ucząc się w domu, budowaliśmy … dom. Tym razem był to dom pana Kleksa i jego uczniów, czyli słynna Akademia. Pomysłów było tyle, ilu uczniów w klasie. Wykorzystaliśmy kartony, klocki i plastelinę oraz mnóstwo drobnych przedmiotów. Okazało się, że niektórzy z nas mają zadatki na dobrych architektów, ale co najważniejsze, świetnie się bawiliśmy podczas „prac budowlanych”. (A.W.M.)


Nauczyciel Pomorza
Pani Beata Bodziak w pierwszej 10 najlepszych nauczycieli w konkursie Nauczyciel Pomorza 2020. Gratulujemy!!! Galę wirtualną z wręczenia nagród można obejrzeć na Yotubie >>>>.

Zobacz film >>>>


Świąteczna paczka od Koła Łowieckiego Darzbór Człuchów. Dziękujemy.

Wyniki Konkursu "Ptasia Stołówka"
Kochani, serdecznie dziękujemy za wszystkie nadasłane prace konkursowe.  Wykazaliście się ogromną pomysłowością, sprytem  w działaniu i dbałością o najmniejszy szczegół. Wszystkim uczestnikom gratuluję wykonania tak cudownych karminków.
Mam nadzieję, że jesteście z siebie dumni, ponieważ zrobiliście coś dobrego dla naszych skrzydlatych przyjaciół.
Wybranie zwycięzcy było ogromnym wyzwaniem, było konsultowane z wieloma osobami, tak by wspólnie wybrać tę najbardziej wyjątkową pracę.
I tym samym ogłaszamy:

I miejsce  - Martin Krygier kl 1C
II miejsce - Wiktoria Chałanicz kl 7E
III miejsce - Igor Wytrążek kl 6E

Wyróżnienie
Olga Gliszczyńska kl 5a
Bartek Węgliński kl 1C

Gratulacje dla WSZYSTKICH uczestników.
KAŻDY  Z WAS  otrzyma nagrody oraz nagrody pocieszenia  ;)

W związku z sytuacją odbiór nagród będzie  możliwy po feriach zimowych. Zostaniecie poinformowani o terminie ich wręczenia.
Serdecznie dziękuję  za udział w konkursie - Mariola Dyl
Zobacz zdjęcia >>>>
Dumni z Polski - program dla dzieci i młodzieży
 
„Dumni z Polski” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży.

Klasa 7e

Spotkanie Mikołajkowo-Wigilijne w klasie 7b
Dziś (8 grudnia 2020) na godzinie wychowawczej poczuliśmy  prawdziwie świąteczny klimat.🎄🎁🎅 Tydzień temu losowaliśmy osobę do wręczenia upominku( to już nasza tradycja klasowa). 👩‍🏫
Zawsze najwięcej frajdy sprawiało nam wspólne rozpakowywanie prezentów w klasie, dzielenie się opłatkiem, zajadanie pierogami i barszczem i śpiewanie kolęd.
Z wiadomych względów nie mogliśmy tego zrobić. Barszczyk wypiliśmy przed monitorem komputerów. A wcześniej wymieniliśmy się w prezentami indywidulanie,  tak by zachować zasady bezpieczeństwa.  Umówiliśmy się też, by prezenty by były zapakowane tak, aby nie można było podejrzeć  co jest w środku. 🎁 Prawie wszyscy dotrwali do dnia dzisiejszego. 🤣🤣🎁🎅 niektóre czekoladki zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach 🤣🤣🤣🤔
Chociaż w taki sposób mogliśmy złożyć sobie życzenia świąteczne. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się w szkole.  Wszystkim  życzymy  dużo zdrowia i pięknych, rodzinnych Świat  Bożego Narodzenia  .
Klasa 7b z p.Mariolą


Zobacz zdjęcia >>>>

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Zobacz zdjęcia >>>>

Mikołajkowy Konkurs skoku wzwyż dla zawodników CMKL odbył się w sobotę 5.12.2020 w hali OSiR.
Zobacz zdjęcia >>>>

Super Ekolodzy z 7f
Pomimo zdalnej nauki 7f kontynuuje realizację projektu "Eko Szkoła". Dokarmiamy ptaki, budujemy karmniki, dbamy o środowisko, zbieramy nakrętki i segregujemy śmieci.


Klasowe Mikołajki!
Pyszne i zdrowe, wszystkie zjedzone!

7f

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 XII
Zobacz  film >>>>

Mikołajkowe origami
Dzisiaj (4 XII 2020) na matematyce w klasach 4b, 7a oraz zajęciach indywidualnych w 6c, uczniowie bawili się w mikołajkowe origami.

Każdy stworzył rodzinkę Mikołajów.
Zobacz zdjęcia >>>>


Śladami Mickiewicza i Sienkiewicza
Niezwykle przyjemnie jest tropić ślady pisarza i postaci jego książek w Polsce oraz poza jej granicami. Uczniowie klas 6a i 6c  wyruszyli w podróż literacką śladami Adama Mickiewicza i Henryka Sienkiewicza. Na wyprawę zabrała szóstoklasistów p. Agnieszka Zielińska- nauczycielka z liceum w Płocku i autorka serii publikacji poświęconych najwybitniejszym polskim pisarzom i poetom.
Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaproś mnie na swoją lekcję”
P.S. Przed nami kolejne zajęcia 😊. Tym razem poświęcone interpretacji obrazów i ciekawostek z nimi związanych 😊
Zobacz zdjęcia >>>>

Konkurs biblijny
3 grudnia odbył się etap szkolny XII  Konkursu Biblijnego"dzieje Patriarchów Izraela". W tym roku uczestnicy zagłębili się w lekturę Księgi Rodzaju i Księgi Wyjścia ze Starego Testamentu. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1 miejsce - Krzysztof Sowa, 8d
2 miejsce - Agnieszka Gradek, 8b
3 miejsce - Wiktoria Chałanicz, 7e

Gratulujemy !!!Złoty medal Marii w chodzie sportowym.
Bardzo pracowity weekend mieli zawodnicy CMKL Człuchów. W niedzielę 29.11.2020 podczas Ogólnopolskich Otwartych Halowych Zawodach LDK wystartowało 4 zawodników SP1. W zawodach wystartowały reprezentacje 11 województw. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Maria Zielnik, która wygrała chód na 2000 m z wynikiem 12:28,72. 
Bardzo dobrze pobiegli pozostali zawodnicy: Maja Przysiężna na 600m, Patrycja Jażdżewska i Wiktor Sienkiewicz na 1000m. 
Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników!
Beata Bodziak
Czas na książkę

Kochani macie lekki przesyt wpatrywaniem się w ekran komputera? Czujecie zmęczenie  ciągłym byciem "online"?⏰📲💻🖥⌨

Pogoda też nie zachęca do dlugich spacerów? A gdyby tak uciec  w świat, w którym jest ciepło, przytulnie, w którym  bohaterowie przeżywają  perypetie sercowe😍, zabawne  historie i niesamowite przygody.🤓... zamknij oczy...widzisz ich? Tylko magiczny świat książek pozwoli Ci odpocząć od natłoku informacji, da wytchnienie od nieprzyjemnych wiadomości, zabierze tam, gdzie tylko zapragniesz.🎡🚀🌞 Zamknięta szkoła nie zamyka przed Tobą drzwi szkolnej biblioteki. Daj się ponieść wyobraźni.

Zapraszam Was do naszej biblioteki...📚📚📚

I koniecznie daj znać, co fajnego ostatnio przeczytałeś...

Ściskam  p.MariolaSport to zdrowie!
Lekkoatleci nie poddają się!
Zachęcamy do przyłączenia się do nas:)
B. Bodziak
Zobacz zdjęcia >>>>

Balonowe stworki
Zobacz zdjęcia >>>>

Ptasia stołówka
Nadeszły chłodniejsze dni, wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy pierwszego śniegu.  Tylko czy nasi skrzydlaci przyjaciele również? Biały  puch, choć tak przez nas lubiany może utrudniać znalezienie pokarmu ptakom. Chcemy pomóc fruwającym przyjaciołom przetrwać  zimę. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do wzięcia udziału  w konkursie. Wykaż się kreatywnością, zaangażuj  tatę,brata i dziadka - deski i młotki w dłoń i DO DZIEŁA!!! Czekam na Wasze zdjęcia. 
Powodzenia p.Mariola
Zobacz więcej >>>>Zaproś mnie na swoją lekcję”- klasa 6c
Wszyscy słyszeli o bogach greckich - Zeusie, Posejdonie, Hadesie, Herze, Afrodycie, ale czy wiecie, kim byli Światowid, Perun, Trygław, Jarowit, Weles, Mokosz i Swarożyc ?  My już tak!
19 listopada - na platformie MS Teams -  klasa 6c uczestniczyła w fascynującej lekcji na temat mitologii słowiańskiej, którą poprowadziła Pani Mariola Walczak - Mikołajczakowa z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fantastyczne zajęcia zostały zorganizowane w ramach akcji „Zaproś mnie na swoją lekcję”.
Anna Zawadzińska i uczniowie klasy 6c 😊
Zobacz zdjecia >>>>

Jesienne wierszowanki
Zobacz film >>>>

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS  „JEZUS CHRYSTUS NASZYM KRÓLEM”

Z wielką radością mamy zaszczyt ogłosić, że uczennica Małgorzata Gołębiewska z 1b zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem”. Gratulujemy zwycięzcy i cieszymy się, że nasza szkoła figuruje na liście zwycięzców w konkursie ogólnopolskim.

Konkurs odbywał się w kategorii literackiej i plastycznej w 3 grupach wiekowych. Jury oceniało poziom artystyczny i oryginalność ujęcia tematu. Do organizatorów wpłynęło 299 prac z 49 szkół. Spośród tej liczby jury nagrodziło 25 prac.

Szczegóły wyników tu  >>>
Na zdalnych zajęciach wychowania fizycznego klasy: 6e,7b chł. 7ef dz. :)


Super 7f


Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Zostało ustalone przez UNESCO w 1995 r. W Polsce Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony był po raz pierwszy w 1996 roku.

Cele Dnia Tolerancji to przede wszystkim uwrażliwienie na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, oraz wygląd.  

Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.


W tym roku nie zbieraliśmy w szkole zniczy, które później co roku wolontariusze zapalali na opuszczonych grobach. Święto Zmarłych też nie było takie jak zawsze, jednak nasi wolontariusze pamiętali mogiłach, których nie odwiedził nikt bliski. Poniżej zdjęcia nadesłane przez Agatę Wojtaszczyk i Kacpra Przytarskiego. 


Cross Festiwal - podsumowanie roku 2019-2020
W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną, nastąpiło wcześniejsze podsumowanie wojewódzkiego cyklu zawodów przełajowych "Cross Festiwal".
Nagrody otrzymali:
Agata Bogdańska 7c - V miejsce
Antoni Banaszak 6e - VI miejsce
Maja Przysiężna 6e - VIII miejsce
Gratulacje!
B. Bodziak

Od 9 listopada szkolna biblioteka w środy i czwartki czynna do 18:00 w związku z nauczaniem zdalnym klas 1-8 oraz obostrzeniami dotyczącymi swobodnego przemieszczania się. Przypominamy wszystkim czytelnikom, że zalecaną formą wypożyczania jest wcześniejsze zamówienie określonej książki u bibliotekarza przez e-dziennik.Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Chełmno 7.11.2020
W sobotę 7.11. siedmiu zawodników wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików w Chełmnie. Najlepiej spisał się Wiktor Sienkiewicz w biegu na 1000m zajął 3 miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym godnego reprezentowania klubu i szkoły oraz osiągniętych rezultatów. W zawodach startowali również: Krzysztof Sowa, Jan Słowiński, Patrycja Jażdżewska, Agata Bogdańska, Maria Zielnik i Zuzanna Królak.
B. BodziakSię gra się ma!
Głosuj na świetlicę SP nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie.
Zapraszamy do głosowania na remont świetlicy w naszej szkole. Codziennie można oddać jeden głos.
Link do strony: https://www.siegrasiema.com/swietlice/43
Zachęcamy do oddawania głosu! Jest nas wielu i mamy szansę oddać każdego dnia dużą liczbę głosów!


Dzień jeża
Zobacz film >>>>

Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Film powstał dzięki wolontariuszom z MKW ❤️
Zobacz film >>>>

Kasztany dla zwierząt w Zoo Canpol
Od 6 października w SP1 trwała zbiórka kasztanów i żołędzi wspierana przez wielu naszych uczniów. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego i
chłopcy z klasy 8c w obecności wicedyrektor Barbary Kubiak oraz opiekuna SU przekazali część jesiennych przysmaków dla zwierząt z Zoo Canpol. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki i przyczynili się do urozmaicenia zimowego jadłospisu zwierząt.
RUCH TO ZDROWIE!
To się wie – stwierdza zgodnym chórem gromadka z 3a. Dotleniamy się, wzmacniamy odporność, ćwiczymy i dużo spacerujemy. A przy okazji podziwiamy ciekawe kadry naszego miasta i piękno zmieniającego się krajobrazu.
Zobacz zdjęcia >>>>

Code Week
Code Week - Europejski Tydzień Kodowania, nazywane także świętem kodowania i największym wydarzeniem programistycznym w Europie.
Jest to społeczna inicjatywa, która ma na celu promowanie programowania. Europejskie kraje  konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. aby dotrzeć z ideą nauki kodowania do jak największej liczby odbiorców. Dlaczego? Ponieważ kodowanie to nie tylko wstęp do nauki programowania, to przede wszystkim rozwój uniwersalnych kompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów i umiejętność pracy w zespołach.
Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem. W tym roku również jesteśmy w czołówce (akcja trwa do 25.10.2020). Uczniowie naszej szkoły również przyczynili się do tego sukcesu, biorąc aktywny udział w warsztatach z kodowania offline (bez użycia sprzętu komputerowego).
Podczas Code Week
w naszej szkole (19-21.10.2020), uczniowie zdobywali podstawowe umiejętności programistyczne, ćwiczyli logiczne myślenie i współdziałanie z innymi.
Dzieci:
- odkrywały nietypowy kod, który ukrył się w instrukcji słownej, ćwicząc przy tym analizowanie informacji,
- pomagały rycerzowi zdobyć zamek tworząc algorytmy i poznając pojęcia optymalizacji kodu oraz pętli,
- szukały robaka, czyli odnajdywały i naprawiały błędy w kodzie, tak aby statek kosmiczny odbył podróż przez wszystkie planety Układu Słonecznego według kolejności ich rozmieszczenia,
- bawiły się w zwiadowcę, ćwicząc przy tym precyzyjne wykonywanie poleceń oraz ich realizację zgodnie z określoną kolejnością,
- ustawiały kubeczki na macie według określonych warunków i poszukiwały przy tym algorytmu,
- brały udział w grze edukacyjnej z elementami kodowania, gdzie realizowały działania przy wykorzystaniu losowych danych.Zobacz zdjęcia >>>>

Ślubowanie pierwszaków
Zobacz zdjęcia >>>>

Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego. Koszykówka 3x3 chłopców. Drużyna w składzie - P. Warda, M. Szulc, M. Trapp, Sz. Różycki i T. Homme - zajęła IV miejsce w zawodach.


ŻYWA LEKCJA PRZYRODY
W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się do szkółki leśnej w Marysinie. Tam czekali na nas leśnicy. Cała wyprawa zaczęła się dość niefortunnie, ponieważ nasz autokar utknął w błocie. Jednak sprawna interwencja pracowników nadleśnictwa wkrótce zażegnała problem. Dziękujemy! Pan inżynier Jarosław Tański w bardzo ciekawy sposób przekazał nam wiedzę na temat fauny i flory oraz znaczenia lasów. Pokazał wiele gatunków drzew i opowiedział o najciekawszych okazach oraz pomnikach przyrody. Poznaliśmy warstwy lasu i sposoby walki ze szkodnikami. Pan Tomasz Rudnik oprowadził nas
po swoim królestwie – szkółce leśnej. Widzieliśmy maleńkie drzewa iglaste i liściaste, które zostaną posadzone i za kilkadziesiąt lat będą zachwycały w nowym lesie. Nie mogło zabraknąć ogniska i wspólnych wesołych chwil przy stole na świeżym powietrzu. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe, oczywiście zielone plecaki. Bardzo dziękujemy panom Jarosławowi i Tomaszowi za niezapomniane chwile i ciekawą wiedzę, a Nadleśnictwu Człuchów za pamiątki. Pozdrawiamy!
Zobacz zdjęcia >>>>

Turniej o lesie w 3b
Turniej wiedzowy o lesie był podsumowaniem wiadomości przyrodniczych zdobytych przed uczniów na zajęciach szkolnych oraz podczas wycieczki do Marysina. Uczniowie pracowali w zespołach 4-5 osobowych. Wszystkie drużyny wykazały się obszerną wiedzą i znajomością środowiska leśnego. Szczególnie cenna była też współpraca zespołowa oraz towarzysząca jej zdrowa rywalizacja.

Konkurs zakończył się podliczeniem punktów i wyłonieniem zwycięzców. Wszyscy uczniowie znaleźli się na podium, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę. Gratulacje dla klasy 3 B.
Zobacz zdjęcia >>>>

NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI
ofiarowali uczniowie klasy 3a. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej nasi rodzice, jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Szczególne podziękowania należą się naszym nieocenionym mamom z trójki klasowej. Specjalnie dla nas przygotowana inscenizacja, rymowane wierszyki oraz miłe uśmiechy, sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy i prawdziwie świąteczny. Panie nie ukrywały wzruszeń, a dzieciaki nie szczędziły miłych gestów. Niestety w dobie pandemii zabrakło tak lubianych przez nas przytulasów i buziaków. Niestety z czułymi gestami musieliśmy się bardzo ograniczyć! Jakie to trudne! DZIĘKUJEMY za kwiaty i upominki, za wkład pracy w przygotowanie występu dzieci. To dowód Państwa szacunku dla naszej pracy:-)))
Wszystkim pracownikom szkoły życzymy pomyślności, wielu sukcesów i powodów do satysfakcji każdego dnia!
                        Uczniowie i wychowawcy klasy 3a
Zobacz zdjęcia >>>>


Zobacz zdjęcia>>>>

Brawo dziewczyny!
Gratulacje dla dziewcząt, które zajęły IV miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.
Zawody odbyły się 13.10.2020 na plaży OSiR w Człuchowie. 

IV miejsce - dziewczęta klasy VII-VIII (rocznik 2007-2006)

    1. Agata Bogdańska 7c
    2. Patrycja Jażdżewska 7b
    3. Górska Zofia 8d
    4. Chmurzyńska Marta 8c
    5. Zuzanna Królak 7a
    6. Ernstmajer Nikola 8c
    7. Maria Zielnik 7b
    8. Jurkiewicz Michalina 8b

 X miejsce - dziewczęta klasy IV-VI (rocznik 2008 i młodsze)

    1. Magdalena Woźniak 7e
    2. Julia Kostyk 7e
    3. Maja Przysiężna 6e
    4. Joanna Malmon 6b
    5. Aleksandra Pędzelska 6b
    6. Szczepańska Zuzanna 6e
    7. Amelia Garstka 6e
    8. Michalina Ochendal 7e
    9. Zofia Michalec 6e
    10. Marianna Szewczyk 5c
    11. Oliwia Kobus 5b
X miejsce - chłopcy IV-VI (rocznik 2008 i młodsi)

    1. Jakub Rafalski 7d
    2. Antoni Banaszak 6e
    3. Bartosz Rugała 7e
    4. Michał Marczak 6b
    5. Szymon Górzny 6b
    6. Antoni Figurski 6e
    7.  Julian Pałka 6e
    8. Sarnowski Franciszek 6b
    9. Szewczyk Antoni 6b
    10. Maciej Markiewicz 6e
    11. Maciej Holc 6e
XII miejsce - chłopcy klasy VII-VIII

    1. Kacper Piątkowski 7a
    2. Maciej Szulc 7c
    3. Wdowczyk Mateusz 8d
    4. Wiktor Sienkiewicz 7c
    5. Sowa Krzysztof 8d
    6. Jan Słowiński 7b
    7. Piotr Warda 7b
    8. Ćwik Tomasz 8b
    9. Sobański Krystian 8b
    10. Szymon Meyer 7c
    11. Wiktor Adaszewski 7f
    12. Jakub Tarczyluk 7b 
Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Beata Bodziak
Zobacz zdjęcia >>>>

Biblioteka szkolna w nowej odsłonie.
W okresie wakacyjnym w pomieszczeniach biblioteki został przeprowadzony gruntowny remont a księgozbiór wzbogacono o wiele nowych interesujących pozycji.
Zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzenia naszej biblioteki w następujących godzinach:
od poniedziałku do czwartku
7:45-14:00
 a w piątek 7:30-13:45
Pozdrawiamy
Beata i Adam


W br. szkolnym w klasach 7c i 7e realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. Celebryci minionych epok, w ramach której uczniowie w sposób aktywny gromadzą wiedzę dotyczącą znanych pisarzy. Efektem dzisiejszych wysiłków na lekcjach polskiego są prace projektowe dotyczące Aleksandra Fredry. Projekt W klasach jest realizowany przez p. J. Gawin

Światowy Dzień Zwierząt

W ramach Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy 1c wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym pt. Dziwne zwierzaki- liściaki. Wszystkie prace konkursowe były wykonane z przyniesionych kolorowych liści. Na pracach ukazały się między innymi sowy, pawie, myszki, koty, jeże, a nawet nosorożec. Dziecięca wyobraźnia nie ma końca! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i wygranym !
Katarzyna Odalanowska


Eko - szkoła 7f
Tym razem włączyliśmy się do szkolnej zbiórki kasztanów i żołędzi!


ARBOR DAY IN SP1
Tegoroczne obchody Święta Drzewa(ang. Arbor Day) klasa 7c połączyła z wycieczką w plener. Było ognisko i kiełbaski oraz wyścigi w zbieraniu kasztanów, które następnie zostały przekazane zwierzętom z Canpol Zoo. W upominku uczniowie przygotowali filmową lekcję z nazwami głównych bohaterów tego dnia.
K.Andrzejewska
Zobacz film >>>>

Święto Drzewa na angielskim i niemieckim
Święto Drzewa czy też Dzień Altany został zapoczątkowany już w roku 1594 w Hiszpanii przez don JuanaAbern Samtrés, który zgodnie z kronikami „przekonywał o znaczeniu drzew dla zdrowia, higieny, dekoracji, przyrody, środowiskai zwyczajów”. Następnie obchody święta zostały podjęte przez inne kraje, w tym również Polskę. W związku z międzynarodowym charakterem tego dnia uczniowie klas 7e, 6c oraz 6b wzięli udział w edukacyjnych zajęciach tematycznych zakończonych miniprojektami w języku niemieckim i angielskim.

Katarzyna AndrzejewskaSprzątanie świata
Hej wszystkim, poznajcie naszą zgraną paczkę Przyrodników. Pod czujnym okiem Pani Marioli Dyl prężnie działamy  na naszym innowacyjnym Kółku Przyrodniczym. W tym roku mamy wiele pomysłów do realizacji. Chcemy udowodnić,  że każdy z nas może być prawdziwym ekologiem i na codzień dbać o naszą planetę. Do udziału w Ogólnopolskim projekcie Eko-Szkoła ,nie trzeba było nas długo namawiać . Uwielbiamy przyrodę, biologia to nasz ulubiony przedmiot, a imię naszej Szkoły poprostu zobowiązuje do każdego, nawet najmniejszego eko-działania.
Poznajcie nas - "Przyjaciół Przyrody": Hania, Maja, Kuba, Wojtek, Michał, Szymon, Nikola, Paweł
Dziś z okazji Święta Drzewa postanowiliśmy posprzątać  teren wokół naszej Szkoły.
NIECH KRÓLUJE NATURA ❤🌳🌲🌳🌲


Dzień Drzewa 7cŚwięto drzewa w 3a
Zobacz zdjęcia >>>>

Święto drzewa

Zobacz film >>>>X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP1
Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W X edycji wzięło udział  5 237 szkół zarówno z Polski jak  i z zagranicy. W tym roku, mając na względzie bezpieczeństwo uczniów, zabawy i egzaminy na Ekspertów Tabliczki Mnożenia odbywały się w klasach. Gratulujemy wszystkim zdobywcom Certyfikatów i tytułów Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dziękujmy  klasom i nauczycielom za udział w tegorocznych obchodach i życzymy wielu sukcesów matematycznych!
Koordynatorzy akcji: Danuta Tylingo, Beata Kasperowicz, Maciej Terlecki


KLASA 2C  ZACZYNA MATEMATYCZNĄ PRZYGODĘ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA


Zobacz film >>>>

MIKROTURYSTYKA - ŚWIAT WIDZIANY Z BLISKA

Zobacz  film >>>>

Zabawy z tabliczką mnożenia w klasie 3c  w  Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Wycieczka do lasu kl. 3c
29 września uczniowie klasy 3c pogłębiali zdobytą wiedzę podczas wycieczki do Szkółki Leśnej w Marysinie. Spacerując po lesie mieli okazję zobaczyć wiele gatunków roślin w ich naturalnym środowisku. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku i wspólną zabawą.


Dzień Chłopaka w 3a
KOCHANI CHŁOPCY!
Z okazji święta Waszego,
Przyjmijcie życzenia wszystkiego najlepszego!
Moc uśmiechów, radości i słońca,
Serdecznych przyjaciół, sukcesów bez końca,
By w szkole było miło każdego dnia,
Z serca Wam życzą dziewczyny z 3 a!

Dzień Chłopaka w 2cWarzywne potworki


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec 

Rok szkolny 2019/2020
Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów