Menu:

AKTUALNOŚCI - PAŹDZIERNIK 2017

Oblędne dyktando
No i stało, się! Mamy O!błędnego Wicemistrza w szkole. Jakub Rutkowski - uczeń klasy 6a, w sobotę brał udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym. Zdobył tam II miejsce, pokonując  300 uczestników. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia Jakuba - gratulacje przyjął od kolegów, od nauczycieli i od dyrekcji szkoły.Reprezentacja Szkoły wzięła udział w Półfinałach Województwa Pomorskiego w unihokeju chłopców. Zawody odbyły się 30 października 2017 roku w Tuchomiu. Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce w turnieju.Poznajemy sąsiadów Polski
Lekcje przyrody nie muszą być trudne ani nudne. Wystarczy trochę kreatywnych pomysłów, odrobina fantazji i mała kropla  zaangażowania, żeby w ciągu 45 minut odbyć podróż do naszych sąsiadów za granicą. Piątoklasiści spisali się na medal, a wiedza w głowie pozostanie na długo.


Zobacz zdjęcia >>>>

Dynia w roli głównej
Dzisiejszy dzień w  1a to był naprawdę dyniowy zawrót głowy. Całą klasę zdobiły  rozwieszone dookoła uśmiechnięte dynie, a każde z nas pomarańczowym ubiorem podkreśliło charakter tego święta. Wszystkie lekcje  upłynęły w atmosferze radości i zabawy. Zdecydowanie dominowały zajęcia artystyczne, uzupełnione ćwiczeniami ruchowymi. Dzień rozpoczął się od wykonania prac plastycznych do klasowej galerii, a następnie każdy z nas przygotował  wesołą dynię balonową.  To właśnie z nią w roli głównej, nasze Panie przeprowadziły konkurencje sportowe. Śmiechu było co niemiara! Na koniec  przy pomocy  rozsypanki  zdaniowej ułożyliśmy krótką notatkę do zeszytu.  Jak to w szkole bywa - jest czas na zabawę , ale i na obowiązki. Troszeczkę zmęczeni nadmiarem emocji, ale jednocześnie bardzo szczęśliwi rozeszliśmy się do swoich domów.


Zobacz zdjęcia >>>>

4f przygotowania do święta dyni
Większość z nas pierwszy raz miała okazję zmierzyć się z trudnym zadaniem - wykonanie Dyniowego Cuda Niewidy. Najatrakcyjniejszą częścią pracy było usuwanie miąższu i pestek - śliska sprawa.O!błędne dyktando
Jakub Rutkowski z klasy 6a zakwalifikował się do ogólnopolskiego konkursu "O!błędne dyktando". Jutro- 28 października jedzie do Warszawy, by walczyć o tytuł Mistrza. Jakubie, gratulujemy i trzymamy kciuki!


Do muzeum
Grupa 0-1 i 0-2 udała się do Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Po przyjściu do muzeum zaczęliśmy zwiedzanie gablot z zabytkami archeologicznymi, podziwialiśmy makietę zamku człuchowskiego z 1920 roku i oglądaliśmy film o dziejach ziemi człuchowskiej. Udaliśmy się również na dziedziniec zamkowy. Największą atrakcją było wejście na Wieżę Zamkową i podziwianie widoków panoramy Człuchowa.  
Zobacz zdjęcia >>>>

Tydzień Żytniego Chleba
Dzisiaj (25 października) już od progu szkoły witał nas zapach swojskiego chleba, a na każdej przerwie można było skosztować pysznych kanapek ze swojskim smalcem, kiszonym ogórkiem czy domową konfiturą. Wszystko dlatego, że kolejny już raz świętowaliśmy Tydzień Chleba Żytniego. Akcja co roku cieszy się dużą popularnością, wyzwala pokłady energii i kreatywności u wielu osób.
Pani Aldona Pigońska i pani Mariola Dyl przygotowały wystawę wieńców dożynkowych i przez cały dzień wraz z rodzicami z klas 1d, 2b i 4b smarowały smakowite pajdy chleba.  Pani Jarosława Gawin wraz z klasą 6b oraz rodzice z klas 4b, 1d,  i 6a upiekli tradycyjne bochny chleba, a rodzice z klasy 2a wspomogli akcję swojskimi wyrobami. Najmłodszym uczniom rozdawano też wiersz o chlebie przygotowany przez p. Olgę Łącką i jej wychowanków. Każdy potwierdza, że swojski chleb ma swój jedyny i niepowtarzalny smak. Szczególny podziw budziły też urocze stroje ludowe najmłodszych - z klasy 1d (ogromne podziękowania dla rodziców).KONKURS EKOLOGICZNY w klasie 3a
23 października był dla nas kolejnym dniem pełnym wrażeń. Panie przygotowały konkurs wiedzy o lesie pod hasłem ZNAMY LAS I JEGO MIESZKAŃCÓW. Było przyjemnie i bardzo nastrojowo, ponieważ nasza klasa zamieniła się w bajkowy las. Zostaliśmy podzieleni na 4 zespoły i w takich grupach przystąpiliśmy do zadań konkursowych. Panie zadbały o szeroki zakres materiału, który okazał się nam bardzo bliski. W końcu wiedzę o lesie „wałkowaliśmy” przez dwa tygodnie, więc nie było dla nas żadnych niespodzianek – tacy byliśmy „obkuci”. BRAWO! Zwycięzcą okazał się zespół I w składzie: Patrycja, Marta i Bartek. GRATULACJE!  Dyplomy i uznanie oraz pamiątkowe upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Człuchów otrzymaliśmy wszyscy, ponieważ każdy z nas wykazał się wiedzą. Dodatkową niespodzianką była wizyta Pani Dyrektor, która wręczyła nam dyplomy. Taką szkołę da się lubić!D - jak dom
Poznanie na lekcji nowej literki  d , D  było świetnym pretekstem, dla uczniów  klasy 1a , do wybudowania    „ Miasta marzeń”.  Sala lekcyjna zmieniła się w wielki plac budowy, a pierwszaki przyjęły rolę architektów , inżynierów, brygadzistów i murarzy.  Wszyscy pracowali zgodnie, z rozmysłem  z ogromnym zapałem.  Satysfakcja z wykonanego zadania była ogromna. Jednym z powodów było to, że pierwszaki wykorzystały  min. klocki, które  otrzymały w prezencie  od rodziców podczas Ślubowania klas 1. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy wykonali 100% normy !POCZYTAJ MI PROSZĘ, CZYTANIE MĄDRA RZECZ
20 października 2017r. w ramach akcji POCZYTAJ MI PROSZĘ, CZYTANIE MĄDRA RZECZ mama Kacpra, p. Izabela Andruszko przygotowała dla uczniów klasy 2A prezentację ulubionej książki swojego syna. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód słoniaBambo. Później było układanie historyjki, kolorowanie ilustracji i sprawdzający test z treści książki. Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali test otrzymali dodatkowe znaczki, wszyscy natomiast zostali poczęstowani lizakami i czekoladkami. Było ciekawie i pysznie. Zachęcamy innych rodziców do czytania.Pasowanie pierwszaków
20 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Aby droga do szkoły była dla nich bezpieczna, pani Iwona Wożniak, od lat zaprzyjaźniona z naszą szkołą, wręczyła dzieciom worki odblaskowe ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a także spotkania w murach naszej szkoły prawdziwych przyjaciół.


Zobacz zdjęcia >>>>

V miejsce sztafety chłopców w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Garczyn 19.10.2017r.

Uczniowie naszej szkoły (SP1 Człuchów) uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsi). Chłopcy zajęli V miejsce, dziewczęta 14. Sztafeta chłopców pobiegła bardzo dobrze, zawodnicy wykazali się się wolą walki i dużą determinacją. Oczywiście sukces ten mobilizuje nas to do dalszej pracy nad własną sprawnością i kondycją.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i zachęcam do dalszego wysiłku.

Chłopcy SP1 – skład drużyny

Cezary Kumiszcza 7a
Mateusz Malmon 5d
Brajan Jażdżewski 6d
Jakub Kołodziejski 7a
Tobiasz Biernikowicz 6a
Karol Kowalik 6c
Hubert Szymczyk 7b
Jakub Dziamski 6d
Jakub Kreft 4c
Marcin Kujaszewski 6d
Fabian Pfeiter 5e
Kewin Jażdżewski 4e
Antoni Rostkowski 5b
Filip Sobczak 6d
Piotr Sobczyński 5b
Dziewcząt: SP1 – skład drużyny

Otylia Możuch 6c
Marta Chmurzyńska 5c
Nikola Ernstmajer 5c
Zofia Górska 5d
Maria Zielnik 4b
Natalia Żmuda-Trzebiatowska 7a
Agata Bogdańska 4c
Martyna Andrzejewska 6d
Michalina Jarkiewicz 7b
Nikola Kerzchk 7a
Patrycja Jażdżewska 4b
Natalia Mayer 5a
Agata Bohm 5e
Martyna Michałowska 6d
Julia Żugaj 6c


Dziękuję za start! Wszystkich chętnych zapraszam do naszej grupy lekkoatletycznej :)
Beata Bodziak

Mistrzowie Powiatu Człuchowskiego w unihokeju chłopców
17.102017 r. w Polnicy drużyna chłopców zdobyła pierwsze miejsce w zawodach unihokeja. Skład zespołu: Nawacki Jakub, Dopadło Szymon, Kowalik Karol, Kujaszewski Marcin, Biernikowicz Tobiasz, Szymczyk Hubert, Filipczak Jan, Szwałek Filip, Macugowski Jan, Jażdżewski Brajan. Drużyna naszej szkoły pokonała w rozgrywkach grupowych ZSS Człuchów 2 : 0i SP Rzeczenica 2 : 0 a w finale SP Wierzchowo 1 : 0.


JEMY SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO!
Klasa 2b przez cały tydzień zgłębiała zasady zdrowego stylu życia. Piramidę żywieniową mają „w małym paluszku” (chyba!). Były też działania. Zainspirowani pracami włoskiego artysty Giuseppe Arcimboldo tworzyli w zespołach i indywidualnie własne roślinne dzieła. Na koniec były warsztaty kulinarne przygotowane przez mamę Kuby i mamę Oliwii. Każdy mógł w praktyce przygotować sobie zdrowe i kolorowe kanapki, które szybko znikały ze stołu. Wszyscy obiecali przygotować je również w domu dla siebie i bliskich. Ciekawe czy dotrzymają słowa?
Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie warsztatów - wychowawczyni Danuta Tylingo.


POCZYTAJ MI PROSZĘ, CZYTANIE MĄDRA RZECZ.
W tym roku szkolnym w naszej szkole po raz drugi, organizujemy akcję POCZYTAJ MI PROSZĘ, CZYTANIE MĄDRA RZECZ.
   Słuchamy bajek, wierszy, opowiadań, które rozwijają inteligencję dziecka, wzbogacają słownictwo, uczą ładnego budowania zdań i zachęcają do samodzielnej nauki czytania. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
18 październik na holu szkoły, uczniowie klas 1, 2 i 3 mogli wspólnie wysłuchać fragmentów lektur.
Pani Aldona Pigońska przeczytała uczniom klas 1 „Pięciopsiaczki”, p. Violetta Ryngwelska przeczyta dla uczniów klas 2 „Detektywa Pozytywkę”, a p. Jolanta Szybajło dla uczniów klas 3 przeczytała „Piątkę z zakątka”. Zachęciło to uczniów do dalszego śledzenia przygód bohaterów książek.


Bezpieczna Droga do Szkoły
Dzieci z grupy 0-2 uczestniczyły w pogadance z policjantami i sympatyczną maskotką mrówką na temat właściwego poruszania się po drodze. Na zakończenie spotkania każdy zerowkowicz otrzymał element odblaskowy, który zadba o prawidłową widoczność każdego z nich na drodze.


Sprtakiada klas 2


Dary Pani Jesieni
Grupa 0-2 cały tydzień poznawała Dary Jesieni. Wybrała się na spacer do parku obserwować zmieniającą się przyrodę, zbierała kasztany , żołędzie i liście. Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej. Nie można również zapomnieć o zabawach tanecznych przy piosence " W kasztanowym mieście " i wspólnym tworzeniu Pani Jesieni z zebranych kolorowych liści.NAJPIĘKNIEJSZE UŚMIECHY DLA PAŃ
i nie tylko, ofiarowali swoim nauczycielom uczniowie klasy 3a. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej nasi rodzice przygotowali swoje pociechy wzorowo. Piękne kwiaty, słodkości i szczere życzenia oraz słodkie buziaki, sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy i prawdziwie świąteczny. Panie tryskały humorem, a dzieciaki nie szczędziły miłych gestów. Prawdziwą wisienką na torcie były odwiedziny naszych przesympatycznych „zerówkowiczów”, wraz z Paniami Dianą i Olą. DZIĘKUJEMY maluszkom za życzenia i prezenty! Wielką furorą okazało się też przebieranie w Panią Beatę, a najbardziej pożądanym atrybutem tej metamorfozy, były oczywiście szpilki. Tak z uśmiechem na twarzach i „na luzaku” minął dzień, pozostawiając wrażenie, że niewiele trzeba, żeby było sympatycznie! DZIĘKUJEMY RODZICOM za wszystkie kwiaty i upominki, które są dowodem Państwa szacunku dla naszej pracy:-))) Wszystkim pracownikom szkoły życzymy pomyślności, wielu sukcesów i powodów do satysfakcji każdego dnia!
Uczniowie i wychowawcy klasy 3aW ramach obchodów w naszej szkole Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy 0-1 i 0-2 odwiedziły nauczycieli i pracowników szkoły. Obdarowały ich słodkim upominkiem i mówiły wierszyk dziękując za ciężką pracę i poświęcenie. Zerówkowicze otrzymali gromkie brawa, podziękowania i łakocie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszelkie rady, instrukcje, słowa krytyki, pochwały. Dzięki Wam możemy być dumni z własnych osiągnięć. Z poważaniem wasi uczniowie.Dziewczęta i chłopcy SP1 Człuchów Mistrzami Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Igrzyska Dzieci

10.10.2017r. w Rzewnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Najwyższe miejsca w kategorii szkół podstawowych – Igrzyska Dzieci, wywalczyli chłopcy i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie, zapewniając sobie awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 19.10.2017r. w Garczynie.
Dziewczęta SP1 Człuchów (Igrzyska Dzieci) - I miejsce


Możuch Otylia 6c
Chmurzyńska Marta 5c
Żmuda-Trzebiatowska Natalia 7a
Górska Zofia 5d
Zielnik Maria 4b
Kerzchk Nikola 7a
Jarkiewicz Michalina 7b
Bogdańska Agata 4c
Andrzejewska Martyna 6d
Ernstmajer Nikola 5c
Michałowska Martyna 6d
Jażdżewska Patrycja 4b
Mayer Natalia 5a
Bohm Agata 5e
Chłopcy SP1 Człuchów (Igrzyska Dzieci) - I miejsce
Kumiszcza Cezary 7a
Szymczyk Hubert 7b
Jażdżewski Brajan 6d
Malmon Mateusz 5d
Kowalik Karol 6c
Dziamski Jakub 6d
Biernikowicz Tobiasz 6a
Kołodziejski Jakub 7a
Kujaszewski Marcin 6d
Kreft Jakub 4c
Soczyński Piotr 5b
Szulc Maciej 4c
Sobczk Filip 5d
Rostkowski Antoni 5b
Kewin Jażdżewski 4e
Fabian Pfeifer 5e


Proszę o zgłoszenie się przynajmniej na kilka treningów przed zawodami 19.10.2017r.
Wtorek – OSiR 16.00 – 17.30
Środa – SP1 15.30 – 17.00
Piątek – SP1 15.30-17.00
Sobota – OSiR 10.00- 11.30
Gratuluję awansu do Mistrzostw Województwa! Zachęcam do udziału w treningach.
Beata Bodziak

Warzywne zwierzaki cudaki
Od kilku dni w klasie 1a rozgościła się złota polska jesień. Najpierw pojawiły się wykonane na plastyce kompozycje różnobarwnych liści, a dzisiaj z ogromną frajdą pierwszaki wykonały warzywne cudaki . Wszyscy pracowali z zapałem i zaangżowaniem .Teraz z satysfakcją i rozpierajacą dumą mali artyści podziwiają swoje dzieła , które zajmują honorowe miejsce w klasowej galerii.

 

Wiktor najlepszy
Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia witryna edukacyjna matzoo.pl uruchomiła specjalnie przeznaczoną grę online dotyczącą tabliczki mnożenia na czas.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czuchowie wzięli udział w tej grze uzyskując rewelacyjne wyniki:
 Wiktor Staszczyk z kl.6b uzyskał wśród uczniów klas 6 najlepszy wynik (232 przykłady w czasie 300 sekund) i znalazł się na 1 miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Mnożenia z Matematycznym Zoo
Maja Borek z kl.6d znalazła się w powyższym rankingu na 7 pozycji.
    Rywalizacja była zacięta, przeniosła się z sal lekcyjnych do domu, gdyż rywale do późnych godzin wieczornych próbowali poprawić wyniki Wiktora. Ostatecznie Wiktor utrzymał swe zaszczytne miejsce.  Gratulujemy !


Zbieraliśmy żywność
W ostatni piątek i sobotę uczniowie 6a wraz z rodzicami zbierali żywność w ramach akcji organizowanej przez Bank Żywności "Podziel się dobrym posiłkiem". To budujące, że nasi uczniowie z takim zapałem angażują się w akcje charytatywne, że bez wahania zostawili swoje weekendowe obowiązki i zdecydowali się pomagać innym. Zebraliśmy niemalże 200 kg żywności :). Serdeczne podziękowania dla rodziców moich uczniów, dla p. Szamockiej, p. Rutkowskiej, p. Peplińskiej-Kiedrowicz i p. Arkusińskiego - Olga Łącka.Dzień Chłopaka i Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
W naszej szkole wszyscy są ważni, dlatego w poniedziałek, 2 października,  wyróżniliśmy męską część społeczności podczas Dnia Chłopaka. Chłopcy w naszej szkole są inteligentni, przystojni i szarmanccy, tych szczególnie wyróżniających się pozytywnymi cechami nagrodzono pamiątkowymi kubkami - wręczonymi przez p. Grażynę Radziemską i p. Iwonę Woźniak. Chociaż nasi chłopcy są też silni i sprawni, to jednak potrafią swoją energię wykorzystać pozytywnie. Dlatego tak świetnie wpasowali się w połączony z ich świętem "Dzień bez przemocy".  Udowodniliśmy, że bez względu na płeć potrafimy bawić się fair play i zgodnie kibicujemy rówieśnikom.Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klasy 5a przygotowały dla swoich kolegów podchody z niespodziankami w Parku Luizy. Chłopcy z wielkim zapałem szukali wskazówek, by odnaleźć ukryte zadania – niespodzianki. Chociaż pogoda nie dopisała, to cała klasa 5a wróciła do szkoły w wyśmienitym nastroju. Wszystkiego najlepszego – chłopcy!Dzień chłopaka w 3a
Podobnie jak w ubiegłym roku, w naszej szkole zorganizowano obchody DNIA CHŁOPAKA. Tym razem płeć piękna wybierała najsympatyczniejszego chłopaka w klasie. W naszej 3a, jednogłośnie najsympatyczniejszym chłopcem został okrzyknięty Michał Nenca,  nie ujmując innym naszym mężczyznom czaru i wyjątkowości!!! Zarówno Panie jak i dziewczynki nie chciały być gorsze od  dżentelmenów i tego dnia również przyszły do szkoły „pod krawatem”. Ciekawe czy chłopcy równie chętnie wskoczyliby w spódniczki...:-D W każdym razie nie zabrakło słodkich upominków od rodziców, buziaków od pań i najpiękniejszych życzeń oraz uśmiechów od ślicznych koleżanek <3. Wszystkim małym i większym oraz całkiem dużym chłopakom z naszej „Jedynki” życzymy samych słonecznych dni i sympatii płci przeciwnej. STO LAT CHŁOPAKI!!!Event Lekkoatletyczny - „Lekkoatletyka dla każdego”
„Brama Pomorza” - 30.09.2017r.
Podziękowanie dla wszystkich uczestników Eventu Lekkoatletycznego - „Lekkoatletyka dla każdego”, który odbył się 30.09.2017r. (sobota) w „Bramie Pomorza”. Wspólnie bawiły się dzieci z człuchowskiego i chojnickiego klubu lekkoatletycznego, zachęcaliśmy również wszystkich chętnych do spędzenia sobotniego przedpołudnia na sportowo. Dzieci mogły sprawdzić się w: rzucie oszczepem, biegu przez płotki, slalomem i po drabince koordynacyjnej, skokach dodawanych, rzucie piłką lekarską. Odbyła się lekcja techniki chodu sportowego, a potem mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności w marszu wokół „Bramy”.
Do wspólnej zabawy dopingowały uczestniczki Mistrzostw Europy – Zuzanna Drygalska i Dominika Grzelak.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy, słodycze i napoje.

Uczestnicy Eventu:
1. Maria Zielnik
2. Zofia Michalec
3. Maciej Szulc
4. Julian Pałka
5. Patrycja Jażdżewska
6. Agata Bogdańska
7. Maciej Markiewicz
8. Antoni Banaszak
9. Amelia Garstka
10. Wiktoria Parzyjagła
11. Igor Wytrążek
12. Laura Jasik
13. Joanna Malmon
14. Anna Muryn
15. Martyna Czarna
16. Zuzanna Królak
17. Maja Przysiężna
18. Jan Słowiński
19. Magdalena Woźniak
20. Marta Pszczoła
Zachęcam do rozwijania swoich talentów, dbania o własną kondycję i zdrowie.
Beata Bodziak


Jak to w lesie jest
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Szkółki Leśnej w Marysinie.  Z pomocą leśniczego uczyli się rozpoznawać gatunki roślin w poszczególnych warstwach lasu. Poznawali sposoby walki ze szkodnikami drzew. Mieli możliwość zaobserwować na czym polega praca leśników.
Nagrodą za udział w konkursie wiedzowym było ognisko przy którym dzieci upiekły kiełbaski oraz ilustrowane książeczki o lesie.
Dla kreatywnych
Na zajęciach dla uczniów kreatywnych prace twórcze aż wrzały. Co można wyczarować mając do dyspozycji szary papier, stare gazety i ... tęgie głowy? Ano można stworzyć Tęczowego Jednorożca, Ufoludka w Kropki, Barwnego Smoka.27.09.2017r. odbyły się kolejne Czwartki Lekkoatletyczne. Cieszy duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów naszej szkoły zwłaszcza tych młodszych. Dzieci mogły rywalizować w następujących konkurencjach: 60m,  300m, chód sportowy na 1000m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą.
Następne Czwartki LA odbędą się dopiero wiosną, teraz zbliża się sezon biegów przełajowych. Zachęcam więc do systematycznych treningów i intensywnej pracy nad swoją kondycją i zdrowiem.
Podziękowania dla rodziców, za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.
Beata BodziakŚwiatowy dzień tabliczki mnożeniawrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów