Menu:

AKTUALNOŚCI - PAŹDZIERNIK 2015

Klasa 4 b to świetni piechurzy. Obejść Jezioro Rychnowskie to niezły wyczyn. Im się to udało i to z dobrym humorem.LEŚNE POTYCZKI
27 października uczniowie klasy 3b i 3d wzięli udział w klasowym konkursie wiedzowym pt. "Leśne potyczki". Podczas wielu konkurencji wykazywali się zdobytą wiedzą i zgodną współpracą w zespołach. Okazało się, że uczestnicy świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, a więc można powiedzieć, że NAUKA NIE POSZŁA W LAS!!!Instrukcja obsługi  aplikacji e-booki  wydawnictwa nowaera >>>>.

Szanuj las – póki czas
23 października uczniowie klasy 3a wraz z nauczycielami zorganizowali zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice z dumą podziwiali  szeroką wiedzę o lesie, którą zaprezentowały dzieci podczas klasowego konkursu " Szanuj las- póki czas". Uczniowie musieli wykazać się znajomością gatunków drzew i krzewów, znać warstwową budowę lasu, ułożyć łańcuchy pokarmowe, rozpoznać ptaki, ssaki, owady i gady które żyją w naszych lasach, a nawet rozpoznać odgłosy leśnych zwierząt. Wspólnej zabawie towarzyszyła miła atmosfera i zdrowa rywalizacja. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Wrażenia i uwagi z przebiegu konkursu były omawiane przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.V MIEJSCE CHŁOPCÓW Z SP1 W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
 
23.10.2015r. w Garczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
 Chłopcy SP1 – V miejsce
  
Maksymilian Łabędź 6a – 2:39,50
Hubert Szymczyk 5b – 2:39,50
Brajan Jażdżewski 4b – 2:50,00
Cezary Kumiszcza 5a – 2:49,80
Jakub Kołodziejski 5a – 3:02,50
Mikołaj Holc 5b – 2:43,20
Dawid Bogdański 6e – 2:53,10
Daniel Sprenger 5e – 2:34,20
Michał Szaraniec 5b – 2:50,00
Przemysław Szczepaniak 6e – 2:29,00
Olaf Meyer 6c
Bartosz Bojarski 6f
Łukasz Rzadkowski 5e
Wiktor Adaszewski 2f
 Dziękuję za start i gratuluję!

  
Beata Bodziak 

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej


Zobacz więcej >>>>>

23.10.2015r. (piątek) chłopcy reprezentować będą SP1 w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Garczyn.
Zbiórka w SP1 o godzinie 7.55. Powrót ok. godziny 15.00.
Maksymilian Łabędź 6a
Hubert Szymczyk 5b
Daniel Sprenger 6e
Przemysław Szczepaniak 6e 
Cezary Kumiszcza 5a 
Mikołaj Holc 5b 
Michał Szaraniec 5b
Dawid Bogdański 6e
Brajan Jażdżewski 4d
Rafał Rzadkowski 5e 
Olaf Meyer 6c
Wiktor Adaszewski 2f
Bartosz Bojarski 6f
Kamil Nowakowski 5e
Jakub Kołodziejski 5a

Beata Bodziak

Święto ziemniaka
22.10.2015  Klasa 2a i 3e obchodziły  "Święto Pieczonego Ziemniaka". Po drodze na Osir klasa 2a szła według strzałek. Dzieci miały po drodze do rozwiązania kilka zagadek. Musiły znależć listy w którym były różne zadania do wykonania.Święto chleba
Od 5 lat nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję "Tydzień Chleba w Szkole". Zależy nam, by wśród uczniów propagować wiedzę o zdrowym żywieniu, a domowy chleb na zakwasie, jest takim właśnie produktem. Uczniowie klas 2f i 2b wraz z rodzicami i wychowawczyniami: p. A. Pigońską, p. K. Krawczyk-Pokrzywińską i p. M. Dyl przygotowali dla wszystkich uczniów kanapki ze swojskiego pieczywa. W szkole pachniało smakowicie dzięki chlebom pieczonym przez p. J. Gawin. Uczniowie 6c pod opieką p. O. Łąckiej i p. B. Kubiak-Jażdżewskiej przygotowali audycję radiową o historii chleba na zakwasie. Włączając się w akcję przywracamy znaczenie symbolu chleba, umacniamy szacunek dla niego i dajemy bodziec do przemyśleń, czy jesteśmy świadomymi konsumentami.


Zobacz więcej >>>>

Święto drzewa
W ramach tegorocznego Święta Drzewa zorganizowano warsztaty ekologiczne dla klas drugich. Warsztaty poprowadził specjalista pan Wojciech Borowicz z Nadleśnictwa Człuchów. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, poznały etapy wzrostu drzewa, dowiedziały się co lubią drzewa, a czego nie, rozwiązywały quiz o tematyce leśnej.ŚWIĘTY FRANCISZEK Z ASYŻU – PATRON EKOLOGÓW
Nasza szkoła, szczycąc się imieniem „Przyjaciół Ziemi”, co roku z wielką radością włącza się w obchody wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. Ten święty, ze względu na swoją wielką miłość do stworzonego przez Boga świata, został ogłoszony patronem ekologii i ekologów. Nasza społeczność szkolna od kilkunastu już lat jest głównym inicjatorem organizowania nabożeństwa różańcowego z udziałem zwierzątek domowych w parafii pw. św. Jakuba Apostoła. W tym roku również zebraliśmy się na wspólnej modlitwie w towarzystwie psów, kotów, chomików, króliczków, rybek i żółwi, które tego dnia otrzymały szczególne kapłańskie błogosławieństwo.
Organizatorzy: s. Kornela, R. Kozłowska, R. Kozłowski

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY
W niedzielę 18 października 2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji członkowie Koła Przyjaciół Misji, Koła Biblijnego i chętni uczniowie z klas 3-5 przygotowali przedstawienie pt. „Woda dla Sudanu”, które zaprezentowali w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie. Młodzi przyjaciele misji przybliżyli zebranym jeden z najważniejszych problemów Afryki – brak dostępu do wystarczającej ilości wody pitnej, co skutkuje zapadaniem na wiele chorób, a często prowadzi do śmierci tamtejszą ludność. Aktorzy zaapelowali do sumień widzów, którzy w duchu braterskiej solidarności powinni pośpieszyć z pomocą chrześcijanom cierpiącym w Sudanie Południowym poprzez modlitwę w ich intencji oraz pomoc materialną na budowę studni w tym regionie świata.Organizatorzy: s. Kornela, R. Kozłowska

MISTRZ PĘDZLA
I ETAP
14 października odbył się I etap szkolnego konkursu plastycznego o tytuł "Mistrza Pędzla". Uczniowie klas I - III wykonali prace plastyczne pt. "Fantastyczne opowiadanie, fantastyczny bohater, fantastyczny świat". W zależności od grupy wiekowej używali różnych technik plastycznych.Trzeciaki na start
8 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się Olimpiada Sportowa Klas III. W zawodach brały udział drużyny 10-osobowe z każdej klasy i zawodnicy rezerwowi z poszczególnych klas. W imieniu wszystkich uczestników olimpijskie ślubowanie złożyła Aleksandra Meyer z klasy 3c. Uczestnicy wykazali się wolą walki, chęcią odniesienia sukcesu. Widać było ogromne zainteresowanie zawodników poszczególnymi dyscyplinami. Swoim drużynom gorąco kibicowali koledzy z klasy. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy, słodkie co nieco.
I miejsce zajęła drużyna z klasy III c w składzie: Nikola Ernstmajer, Aleksandra Meyer, Alicja Klekocińska, Martyna Nowakowska, Marta Chmurzyńska, Bartek Rożek, Mateusz Nagórski, Filip Kiedrowicz, Maciej Prondzinski, Antoni Szmurło.
II miejsce zajęła drużyna z klasy III d w składzie: Zofia Górska, Weronika Gbur, Katarzyna Rzadkowska, Karolina Mosek, Patrycja Dziewiałtowska- Gintowt, Mateusz Malmon, Wiktor Szufrajda, Marcel Kałymon, Krzysztof Sowa, Paweł Batruch.
III miejsce zajęła drużyna z klasy III a w składzie: Martyna Bernacka, Agata Bill, Natalia Mayer, Maja Murias, Wiktoria Wróblewska, Szymon Dopadło, Jan Filipczak, Sebastian Nenca, Filip Szwałek, Szymon Muryn.
Zobacz zdjęcia >>>>

Pierwszaki z klasy1e - lekkoatletycznej rozwijały swoją sprawność w parku linowym. Przejście trasy dziecięcej było dużym wyzwaniem, z którym wszyscy musieli się zmierzyć. Po emocjach związanych z zabawą przyszedł czas na odpoczynek i posiłek przygotowany przez rodziców.Podziękowania dla OSiR Człuchów za udostępnienie obiektu.
Dzieciaki byłyście bardzo dzielne!
Jolanta Szybajło
Beata Bodziak

Szkoła Podstawowa nr1 w Człuchowie otrzymała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w powiecie, we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015.CHŁOPCY SP1 CZŁUCHÓW NAJLEPSI W POWIECIE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI.
7.10.2015r. w Rzewnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Najwyższe miejsce w kategorii szkół podstawowych wywalczyli chłopcy Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie.  Gratulujemy!
 
Chłopcy SP1 - I miejsce Dziewcząt: SP1 – II miejsceDziewcząt
Maksymilian Łabędź 6a – 1:52,9
Hubert Szymczyk 5b – 1:59,30
Daniel Sprenger 6e – 1:59,38
Przemysław Szczepaniak 6e – 2:00,80
Cezary Kumiszcza 5a – 2:05,80
Mikołaj Holc 5b – 2:06,74
Michał Szaraniec 5b – 2:11,21
Dawid Bogdański 6e – 2:12,12
Brajan Jażdżewski 4d – 2:17,25
Rafał Rzadkowski 5e – 2:17,32
Olaf Meyer 6c
Wiktor Adaszewski 2f
Bartosz Bojarski 6f
Kamil Nowakowski 5e
Jakub Kołodziejski 5a
Marcelina Osiowy 6d – 1:41,6
Natalia Dowksza 6d – 1:51,10
Julia Markiwicz 6d – 1:51,40
Weronika Nagórska 6f – 2:03,34
Natalia Dębska 6a – 2:05,53
Katarzyna Wołujewicz 5d – 2:06,67
Otylia Możuch 4c – 2:09,18
Wiktoria Sawczak 5d – 2:09,52
Nikola Dębska 6a – 2:10,41
Sylwia Gawlicka 5a – 2:17,10
Zuzanna Krysa 5d
Paulina Kasak 6c
Iga Janke 5eChłopcy będą reprezentowali Powiat Człuchowski w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Garczynie 23.10.2015r. (piątek).
Wszyscy chętni uczniowie, którzy lubią biegać, skakać, rzucać mogą przychodzić na treningi lekkoatletów, które odbywają się:
wtorek: 16.00-17.30 OSiR
środa: 15.30-17.00 SP1
piątek: 15.30-17.00 SP1
sobota: 10.00-11.30 OSiR.
Beata Bodziak 

ŚWIĘTO ANIOŁÓW STRÓŻÓW
Kto jest bezpieczny na drodze? Wszyscy uczestnicy tegorocznego spotkania różańcowego w parafii pw. św. Jakuba Apostoła, którzy zebrali się w dniu 2 października 2015 r. przy kościele, już wiedzą, że najbardziej bezpieczni są ci, którzy powierzają swoją podróż opiece Świętym Aniołom Stróżom, a przy tym troszczą się o sprawność swoich pojazdów i przestrzegają przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zebrani czciciele Świętych Aniołów Stróżów po wspólnej modlitwie wzięli udział w ceremonii poświęcenia swoich pojazdów: rowerów, rolek, wózków, hulajnóg.
Organizatorzy: s. Kornela, R. Kozłowska, R. Kozłowski

Na zamku - w muzeum
6 pażdziernika uczniowie klasy 3C odwiedzili ponownie Muzeum Regionalne w Człuchowie.Zafascynowały ich obrazy udostępione przez Fundację Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. św.Królowej Jadwigi w Częstochowie. Przedstwiają Bitwę pod Grunwaldem oraz Sobieski pod Wiedniem Jana Matejki. Obrazy zostały wyhaftowane. Mieli możliwość obejrzeć wystawę Lalki polskie i Lalki świata. Oczywiście nie pominęli ekspozycji stałej i niepowtarzalnego widoku miasta z wieży zamkowej.


 Zobacz więcej >>>>

Trzecie miejsce w województwie
2.10.2015r. w Kwidzynie odbyło się podsumowanie Sportowego Współzawodnictwa Szkół Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2014/2015. Nasza szkoła zajęła III miejsce wśród 574 sklasyfikowanych szkół podstawowych.
 
Na tak dobry wynik złożyły się sukcesy i uczestnictwo naszych sportowców w następujących dyscyplinach:
Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców - 31 punktów,
Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt - 24 punktów,
Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców - 21 punktów,
Czwórbój Lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców - 53 punkty
Unihokej chłopców – 9 punktów,
Mini siatkówka dziewcząt – 11 punktów,
Mini koszykówka dziewcząt – 11 punktów,
Mini koszykówka chłopców – 10 punktów,
Tenis stołowy dziewcząt – 9 punktów,
Tenis stołowy chłopców – 7 punktów,
Szachy – 11 punktów,
Piłka nożna dziewcząt – 31 punktów.
 
Klasyfikacja szkół podstawowych:
I miejsce – SP1 Starogard Gdański 278 punktów,
II miejsce – SP 3 Kościerzyna 230 punktów,
III miejsce – SP1 Człuchów – 228 punktów.
 
W imieniu społeczności szkolnej SP1 nagrodę odebrali: Marcelina Osiowy 6d, Maksymilian Łabędź 6a oraz Przemysław Szczepaniak 6e. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy w zawodach sportowych reprezentowali SP1 w roku szkolnym 2014/2015 i przyczynili się do zdobycia III miejsca w województwie w sportowym współzawodnictwie. Podziękowania należą się również nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wspierali uczniów w dążeniu do sukcesów.
 
Beata Bodziak


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec


Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów