Menu:

AKTUALNOŚCI - PAŹDZIERNIK 2014

UCZESTNICZYMY W WAŻNYCH UROCZYSTOŚCIACH NASZYCH EKOLOGICZNYCH PATRONÓW
    
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie  realizują z Kołem Łowieckim „Darzbór” i Nadleśnictwem Człuchów wspólnie wiele akcji związanych z edukacją przyrodniczą.
W sierpniu 2014 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach 60 rocznicy powstania Koła Łowieckiego „Darzbór”. Zgromadzeni goście i myśliwi mogli podziwiać występy artystyczne naszych uczniów. Ponadto odbyła się wystawa prac plastycznych „Wszystko o trznadlu:”, na której wykorzystano pokonkursowe prace dzieci.
We wrześniu uświetniliśmy swymi występami 40-lecie Nadleśnictwa Człuchów, a zarazem 90-lecie Lasów Państwowych. Uczniowie przygotowali również pamiątkowe życzenia ze słodką niespodzianką dla każdego leśnika.
Myśliwi i leśnicy odwdzięczyli się przygotowując dla małych gości wiele atrakcji, ciekawych opowieści, historii z minionych dekad oraz upominki. Spotkania przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze


Na wycieczce w Gdyni
Uczniowie klas 5: a, d i f wybrali się 21 października na jednodniową wycieczkę do Gdyni. Kilka godzin spędzili w Centrum Nauki EKSPERYMENT. Przeprowadzali tam ciekawe, różnorodne doświadczenia i świetnie się przy tym bawili. Po posiłku w McDonald`s przespacerowali się po Skwerze Kościuszki i oglądali zacumowane tam statki i okręty. Następnie obejrzeli kinową nowość - animowany film pt. "Pudłaki" w 3D. Wycieczka była bardzo udana. Pogoda i humory dopisały!


Zobacz więcej >>>>

Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

           

Komunikat z I Człuchowskiego Biegu Górskiego
    
25.10.2014r. w Człuchowskim Parku Miejskim – Polana Rodzinna, odbył I Człuchowski Bieg Górski. Zawodnicy rywalizowali na bardzo wymagających trasach, zmagali się również
z dojmującym zimnem. Tym większe gratulacje dla śmiałków, którzy wzięli udział w zawodach. Dziewczęta z SP oraz chłopcy rocznik 2004 i młodsi mieli do pokonania 600m a chłopcy 2002-2003r. biegali 1500m. 
Wyniki >>>>

         

Są naśladowcy
24 października 2014 roku delegacja uczniów i nauczycieli  z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości przekazania sztandarów w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi i Gimnazjum im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach. W programie uroczystości było poświęcenie sztandaru w Bazylice św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim, posadzenie dębu upamiętniającego nadanie imienia szkołom, odsłonięcie monumentu kuli ziemskiej.

W odsłonięcia monumentu uczestniczyła ucz. kl.6d M.Surowy. Naszą szkołę reprezentowali: M.Surowy, Z.Wytrążek, J.Kuchta, A.Kania i J.Suchacka.

       


"Pszczółki" posadziły drzewko
 
Grupa 0-3 "Pszczółki" wzięła czynny udział w zbiórce makulatury z okazji "Światowego Dnia Drzewa". Świerk, który przyniósł jeden z rodziców, dzieci zasadziły przy hali sportowej. Akcja ta była też świetnym podsumowanie zajęć dydaktycznych o lecie i tym skąd się biorą drzewa. Wychowawca: Katarzyna Odalanowska i Małgorzata Bukowska


Jak opiekować się zwierzętami
Do uczniów klasy I b zawitali wyjątkowi goście. Pan Karol Krasienkiewicz - właściciel hotelu dla zwierząt, oraz Rumba -czworonożny przyjaciel. Pan Karol opowiedział uczniom w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, oraz o tym , jak zachowywać się w sytuacjach, gdy zaatakuje nas pies. (Wszyscy pięknie przyjmowali pozycję -żółwia). Trzynastoletnia Rumba wykazała się prawdziwie stoickim spokojem, podczas gdy dzieci obdarowywały ją czułościami, głaskały i przytulały. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, ale też wykazali się sporą wiedzą dotycząca pielęgnacji i utrzymania zwierząt w domu. Na koniec posypało się morze laurek dla przemiłego gościa, a dla ukochanej już przez dzieci Rumby, znalazł się worek pysznej karmy.  Dzieciaki nie mogły rozstać się z psiakiem i tym sposobem prawdziwy orszak odprowadził gości aż do drzwi naszej szkoły. Dziękujemy za to  niezapomniane i wyjątkowe spotkanie.
Organizatorzy: Mariola Dyl i Anna Falkowska
         

Pasowanie na pierwszaka

       

Zobacz więcej >>>>

Dzień Drzewa

         

Mistrz Pędzla

         Drodzy Rodzice, Uczniowie i Sympatycy Szkoły!

Uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach z elementami treningu twórczości zapraszają do aktywnego wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji ekologicznej ZBIÓRKI ZUŻYTYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH.
Do 14 listopada 2014r. – piątek – będziemy przyjmowali zużyte, niepotrzebne telefony komórkowe, które macie
w domach. Przynieście je bez baterii do gabinetu pani pedagog – s. 21 lub do p. O. Łąckiej – s. 31.
Istnieje szansa wygrania dla szkoły nowych aparatów fotograficznych!
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Liczymy na Wasze ogromne zaangażowanie! Zapytajcie dziadków, znajomych czy mają stary telefon i oddajcie go na zbiórkę w szkole.

           

REGULAMIN MISTRZOSTW SZKOŁY W PŁYWANIU klas III-IV-V-VI dz. i chł. Człuchów 27.10.2014r. (poniedziałek)
I.    Cel zawodów:
-   Wyłonienie Reprezentacji  Szkoły do Mistrzostw Powiatu w Sztafetach Pływackich.
-    Zdobycie punktów do Sportowego Współzawodnictwa Klas.
-    Integracja społeczności szkolnej.
-    Rozwijanie uzdolnień.
-    Sprawdzenie własnych możliwości. Rywalizacja sportowa.
II. Organizator :
•    Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny.
III. Termin i miejsce:
27.10-2014r. /poniedziałek / godz. 16.45  I grupa
                                              godz. 18.00 II grupa
Zbiórka zawodników na basenie. Zawody odbędą się na krytej pływalni w Człuchowie.
IV. Uczestnicy :
W zawodach może wystartować każdy uczeń SP nr 1 w Człuchowie.
Kategorie wiekowe:
III klasa i młodsi  dz. i chł. -  rok 2005 i młodsi
IV klasa  dz. i chł.-  rok 2004
V klasa  dz. i chł.  - rok 2003
VI klasa dz. i chł. - rok 2002
Każdy uczeń może wytarować w dwóch konkurencjach z trzech możliwych:
-    styl dowolny
-    styl grzbietowy
-    styl klasyczny
Dystans do przepłynięcia dla wszystkich kategorii to 25m. Dziewczynki i chłopcy będą klasyfikowani oddzielnie.  Zawodnik może startować z słupka startowego ( skok na główkę) lub z wody. Uczestnicy będą pływać
w seriach na czas. O miejscu  decyduje osiągnięty wynik.
V. Zgłoszenia:
    Udział w zawodach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów. Zgłoszenia i odbiór oświadczeń u p. Beaty Bodziak.
VI. Warunki kwalifikacji do Reprezentacji Szkoły w Sztafetach Pływackich.
    Pierwsze dwójki z każdej kategorii wiekowej dziewcząt i chłopców znajdą się w Reprezentacji Szkoły na Mistrzostwa Powiatu w Sztafetach Pływackich. 
VII. Nagrody :
    Przewidziane są dyplomy i medale – styl dowolny, dyplomy – styl klasyczny i grzbietowy.
                                                 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
   
Beata Bodziak
 
druk zgłoszenia >>>>

Jesienne pejzaże
Uczniowie klasy I B zainspirowani piękną jesienną aurą, przystąpili do klasowego konkursu plastycznego "Jesienne Pejzaże". Uczestnicy wykazali się sporą wyobraźnią, fantazją oraz zdolnościami plastycznymi. Wszystkie prace były wyjątkowe, dlatego wszyscy bez wyjątku otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Wyłoniono oczywiście trzy pierwsze miejsca, których autorzy otrzymali nagrody - niespodzianki. Serdecznie gratulujemy zdolnym pierwszakom.

           

Bieg Rodła”
Dnia 18.10.2014r. odbył się Bieg Rodła. Organizatorem zawodów był MLKS Baszta Bytów. Zawody odbyły się w Pomysku Wielkim. W biegu wystartowała trójka zawodników z SP1 Człuchów. Swoje biegi wygrali Maksymilian Łabędź 5a i Marcelina Osiowy 5d. Na 5 miejscu przybiegł Przemysław Szczepaniak 5e.
Chłopcy rocznik 2004/05
I miejsce Maksymilian Łabędź (rocznik 2004)
Dziewczęta rocznik 2002/03
I miejsce Marcelina Osiowy (rocznik 2003)
Chłopcy rocznik 2002/03
V miejsce Przemysław Szczepaniak ( rocznik 2003)
Beata Bodziak  

         

Jesteśmy bezpieczni
Uczniowie klas pierwszych dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Człuchowie mogli uczestniczyć w swoistego rodzaju warsztatach, podczas których poznali  podstawowe zagadnienia z udzielania pierwszej pomocy i  zostali zapoznani z tematem bezpiecznej drogi do szkoły. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których Strażnicy pokazali swoim podopiecznym jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz jakie światła zezwalają na przejście przez jezdnię. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe oraz drobne upominki. Nie lada atrakcją była Pani Mrówka, którą maluchy pokochały. Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Miejskiej za przygotowanie tak pouczającej lekcji.

           

V MIEJSCE DZIEWCZĄT Z SP1 W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  
17.10.2014r. w Garczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
       

Dziewcząt: SP1 - V miejsce
1.    Marcelina Osiowy 5d – 2:03,51
2.    Daria Miszczuk 6e – 2:08,36
3.    Weronika Sieg 6d – 2:14,33
4.    Natalia Dowksza 5d – 2:12,77
5.    Patrycja Szulc 6a – 2:12,31
6.    Marta Sas 6e – 2:13,89
7.    Daria Nowak 6b – 2:09,22
8.    Kinga Skobel 6e – 2:04,44
9.    Kinga Pruska 6f – 2:10,91
10.    Julia Markiwicz 5d – 2:04,62
11.    Żaneta Bonin 6a
12.    Zuzanna Gwiazda 6d
13.    Amelia Sprenger 5e
14.    Natalia Andrzejewska 6f
15.    Julia Hysz 4e
Chłopcy SP1 – VIII miejsce
1.    Przemysław Szczepaniak 5e – 2:35,48
2.    Maksymilian Łabędź 5a – 2:40,86
3.    Karol Dobbek 6e – 2:39,56
4.    Michał Sobczynski 6c – 2:38,84
5.    Karol Murdza 6d – 2:40,84
6.    Olaf Meyer 5c – 2:53,04
7.    Jakub Wahl 6c – 2:29,88
8.    Kamil Jażdżewski 6b – 2:45,41
9.    Bartosz Bojarski 5f – 2:53,34
10.    Daniel Sprenger 5e – 2:42,78
11.    Maciej Radkowiak 6b
12.    Jakub Homme 6d
13.    Hubert Szymczyk 4b
14.    Jakub Wałaszewski 5e 
  Beata Bodziak

Obchody Światowego Dnia Misyjnego
Światowy Dzień Misyjny to czas, kiedy wierni różnych kontynentów w sposób szczególny angażują się przez modlitwę i konkretne czyny solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych. Jak co roku, nasza społeczność szkolna włączyła się do obchodów tego dnia. Członkowie Koła Przyjaciół Misji i Koła Biblijnego wzięli czynny udział we Mszy św. z oprawą misyjną w parafii pw. św. Jakuba Apostoła, podczas której zaprezentowali zebranym przedstawienie pt. „Świat w zadaniach miłości”. W oparciu o niepokojące fakty współcześnie cierpiących ludzi, ukazali najważniejsze zadania wypływające z miłości bliźniego w celu niesienia pomocy potrzebującym. Po Mszy św. „mali aktorzy” zbierali ofiary na cele misyjne.
Wszystkim składamy gorące podziękowanie za wsparcie dzieła misyjnego Kościoła modlitwą, cierpieniem czy ofiarą materialną!
Organizatorzy: s. Kornela, Renata Kozłowska

           


Błogosławieństwo zwierzątek domowych
Z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, które przypada na dzień 4 października, miłośnicy zwierzątek domowych zgromadzili się przy kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Wielu uczniów naszej szkoły przybyło w towarzystwie psa, kota, chomika, królika, żółwia czy rybki. Podczas nabożeństwa różańcowego zebrani dziękowali Bogu za dar pięknego świata. Prosili też św. Franciszka z Asyżu o opiekę nad swoimi zwierzątkami, które tego dnia otrzymały specjalne kapłańskie błogosławieństwo.
Organizatorzy: s. Kornela, Renata Kozłowska
         

Poświęcenie  pojazdów dziecięcych
W dzień wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów, tj. 2 października br. uczniowie naszej szkoły zgromadzili się przy kościele pw. św. Jakuba Apostoła ze swoimi pojazdami: rowerami, hulajnogami, rolkami, wózkami. Podczas nabożeństwa różańcowego modlili się do swoich Niebiańskich Przyjaciół o bezpieczne przemierzanie dróg pod ich opieką. Na zakończenie ksiądz pobłogosławił zebranych i poświęcił ich pojazdy.
Organizatorzy: s. Kornela, Renata Kozłowska
           

Regulamin Człuchowskiego Biegu Górskiego
Cel imprezy
1. Popularyzacja i rozpowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz sposobu na aktywny wypoczynek.
2.    Popularyzacja i promocja Człuchowa i terenów rekreacyjnych.
3.    Integracja zawodników, sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej.
Organizatorzy:
1.    Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie.
2.    Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny.
3.    UKS Wiking Rychnowy.
Współorganizatorzy :
1.    Gmina Miejska w Człuchowie.
Termin :
Bieg odbędzie się w dniu 25.10.2014r. (sobota) w Parku Miejskim w Człuchowie (Polana Rodzinna) o godz. 11.00.
Zbiórka zawodników SP1 Człuchów o godzinie 10.00 na Polanie Rodzinnej.
Warunki uczestnictwa:
W zawodach mogą  uczestniczyć, wszystkie chętne dzieci.  Dzieci i młodzież startuje z kartkami startowymi.
Zgłoszenia:
Zgłoszenia dzieci u B. Bodziak
Kategorie wiekowe:        dziewczęta    chłopcy
•    Rocznik 2004 i młodsi    600m        600m
•    Rocznik 2003-2002       600m        1500m
•    Rocznik 2001-2000     1500m        1500m
•    Rocznik 1999 i starsi   3000m        3000m
Nagrody:
Za zajęcie miejsc I-III medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, za zajęcie miejsc IV – VI dyplomy pamiątkowe koszulki.
Postanowienia końcowe.
Biegi odbędą się bez względu na pogodę. Udział w zawodach jest równoznaczny ze zgodą na wykorzystanie wizerunku w materiałach marketingowych imprezy.
       Organizator

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców w dniu 21 października 2014r. (WTOREK)  o godz. 17.45 w sali 66
dotyczące m.in.
- bezpieczeństwa naszych dzieci na skrzyżowaniu ulicy Średniej i Batorego (przy Galerii)
- możliwości utworzenia dodatkowych miejsc postojowych przed szkołą
- możliwości zmiany organizacji ruchu przed szkołą.
Na spotkanie został zaproszony Burmistrz Miasta Człuchowa, Komendant Policji, Dyrektor Szkoły oraz Radni.
Wszystkich zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy.

Na Dzień Nauczyciela
Rzekę pięknych kwiatów znamy tulipanów, róż i bzów. Dla nauczycieli mamy najpiękniejszy bukiet słów[...] tymi słowami najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Nauczyciela. Każdy nauczyciel wraz z życzeniami otrzymał od maluchów drobny upominek. Maluchy zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami. Uczniów oraz upominki przygotowały: Katarzyna Odalanowska, Iwona Bicz, Danuta Burak, Małgorzata Bukowska, Aleksandra Rojek.

TU RZĄDZI TRZNADEL
 
W naszej szkole już od pierwszych dni września, dzieci przebywające w świetlicy szkolnej uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych trznadlowi. Przypomniano wiadomości o trznadlu. Dzieci tworzyły jego portret w różnych formach: rysowały, malowały, układały jego sylwetę z klocków, lepiły z plasteliny, tworzyły ptasi alfabet. W ten sposób jeszcze bliżej poznały tego miłego ptaszka, a przy tym dobrze się bawiły.


Szlifują umiejętności kolarskie
Tradycją naszej szkoły stało się to, że jesienią klasy piąte i szóste szlifują swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz przepisy ruchu drogowego na wycieczkach rowerowych. W tym roku szkolnym odbyło sie już pięć wycieczek na trasach:
Człuchów - Marysin - Człuchów
Człuchów - Polnica - Człuchów
Człuchów - Charzykowy - Chojnice - Człuchów
Wszyscy uczestnicy byli do nich bardzo dobrze przygotowani - pamiętali o kaskach oraz kamizelkach odblaskowych.  Każdy wyjazd dał uczniom wiele satysfakcji i radości, a także był świetną formą aktywnego wypoczynku.


NASI BIEGACZE NAJLEPSI W POWIECIE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
 
8.10.2014r. w Rzewnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Najwyższe miejsca w kategorii szkół podstawowych wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie.
 
Dziewczęta: SP1 - I miejsce

Marcelina Osiowy 5d – 2:01,5
Daria Miszczuk 6e – 2:00,7
Weronika Sieg 6d – 2:08,7
Natalia Dowksza 5d – 2:09,7
Patrycja Szulc 6a – 2:06,1
Marta Sas 6e - 2:05,2
Julia Hysz 4e – 2:08,9
Kinga Pruska 6f – 2:09,6
Żaneta Bonin 6a – 2:11,9
Julia Markiewicz 5d – 2:00,2
Zuzanna Gwiazda 6d
Amelia Sprenger 5e
Natalia Andrzejewska 6f
Martyna Zakrzewska 5d
Chłopcy SP1 - I miejsce

Przemysław Szczepaniak 5e – 2:23,8
Maksymilian Łabędź 5a – 2:16,6
Karol Dobbek 6e – 2:23,3
Jakub Wałaszewski 5e - 2:24,2
Karol Murdza 6d – 2:31,6
Olaf Meyer 5c – 2:25,2
Jakub Wahl 6c – 2:18,3
Kamil Jażdżewski 6b – 2:30,6
Bartosz Bojarski 5f – 2:33,5
Daniel Sprenger 5e – 2:35,4
Maciej Radkowiak 6b
Jakub Homme 6d
Hubert Szymczyk 4b
Michał Sobczynski 6c

Uczniowie SP1 odebrali również nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca we Współzawodnictwie Sportowym Szkół w Powiecie Człuchowskim w roku szkolnym 2013-2014.
Gratulujemy!
 
Dziewczęta i chłopcy będą reprezentowali Powiat Człuchowski w Mistrzostwach Województwa
w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Garczynie 17.10.2014r. (piątek). Zbiórka o godzinie 7.45 w SP1. Wszyscy chętni uczniowie, którzy lubią biegać, skakać, rzucać mogą przychodzić na treningi lekkoatletów, które odbywają się:
wtorek: 16.00-17.30 OSiR
środa: 15.30-17.00 SP1
piątek: 15.30-17.00 SP1
sobota: 10.00-11.30 OSiR.
Beata Bodziak Wokół jeziora
Wiedząc już, że prawdziwy przyrodnik poznaje środowisko przyrodnicze przede wszystkim poprzez obserwacje, wybraliśmy się na rajd pieszy wokół Jeziora Rychnowskiego. Zabraliśmy ze sobą niezbędne przyrządy i przybory: lupy, lornetki, aparaty fotograficzne i notesy. Ruszyliśmy od plaży WOPR leśną ścieżką oznaczoną jako zielony szlak turystyczny. Na trasie rozkoszowaliśmy się ciszą, świeżym powietrzem, podglądaliśmy  napotkane zwierzęta – wiewiórkę, ptaki, podziwialiśmy różnorodną roślinność przybrzeżną. Przeprowadziliśmy badanie głębi naszego Jeziora Rychnowskiego (oczywiście bez nurkowania lecz analizując klif).  Wynik zadziwiający! Prawdopodobnie, w rezultacie tegorocznego suchego, bezdeszczowego lata woda z jeziora wyparowała na głębokości ok. 1 metra. Podczas wyprawy ogromne wrażenie zrobiły na nas ślady działalności bobrów, szczególnie te świeże. Niestety, spotkaliśmy też wiele śladów ludzkich w postaci: metalowych puszek, szklanych i plastikowych butelek, foliowych opakowań pozostawionych przez zwiedzających ten przepiękny teren.
Po ponad 3 godzinach wędrówki korzystając z gościnności Jacht Klubu podsumowaliśmy naszą eko - wyprawę, którą uważamy za zdany egzamin na prawdziwego przyrodnika.
Uczniowie klasy 4a i 4b z opiekunami.
zobacz więcej >>>>

EKO- SPIŻARNIA
Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić światowy i europejski dzień ptaków, który przypada 1 i 2 października. W tym celu zorganizowaliśmy jesienną zbiórkę nasion dla ptaków. Utworzyliśmy stragan – „Eko- spiżarnię”, z której zimą będziemy mogli dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół w szkolnym karmniku. W spiżarni znalazły się nasiona słonecznika, zbóż, maku, siemię lniane, buczyna, jarzębina, kłosy zbóż, „głowy” słoneczników itp. . Każdy uczestnik akcji otrzymał odznakę „Przyjaciel ptaków”. Zebraliśmy tyle karmy, że na pewno żaden ptak odwiedzający szkolną gospodę, nie zazna głodu tej zimy!Lekkoatleci na kajakach
Lekkoatleci wybrali się na spływ kajakowy. Pokonali dwa etapy: Nowa Brda - Folbrych - Garbaty Most.
Podziękowania dla rodziców za pomoc.Podziel się posiłkiem
W naszej szkole uczymy, jak być wrażliwym na potrzeby innych, jak efektywnie pomóc potrzebującym. Kolejny już raz włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem" . Uczniowie klasy 6c pod opieką nauczycieli w sklepach Sano i Lewiatanie, w piątek i w sobotę zbierali żywność, która przekazana będzie rodzinom w szczególnie trudnej sytuacji. Zebraliśmy 350 kg!
Organizatorki - Olga Łącka i Barbara Kubiak-Jażdżewska składają wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas, by włączyć się w tę akcję: p. Astrydzie Baprawskiej, p. Lidii Winnickiej-Błoch, p. Agnieszce Szatlak, p. Katarzynie Krawczyk-Pokrzywińskiej, p. Stanisławowi Myszce, p. Annie Falkowskiej, p. Małgorzacie Bukowskiej, p. Marioli Dyl, p. Aleksandrze Kani, p. Lidii Rolewicz, p. Jarosławie Gawin, p. Iwonie Bicz oraz uczniom klasy 6c.ZDROWO I KOLOROWO U ŚWIERSZCZYKÓW                              

Dzieci z grupy 0-1 "Świerszczyki" robiły na zajęciach "zdrowe kanapeczki". Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały wszystkie warzywa i owoce, a także rozmawialiśmy o tym, jakie produkty są zdrowe, a jakie nie i co powinniśmy jeśc aby byc zdrowym i silnym. Niektóre produkty dzieci rozpoznawały za pomocą zmysłu, węchu, smaku i dotyku, potem chętnie zabrały się do pracy. W tym dniu śniadanko smakowało wyśmienicie:)

Iwona Bicz i Ola RojekDrugie miejsce w powiecie
2 października 2014 w Przechlewie odbyły się XVI MISTRZOSTWA POWIATU CZŁUCHOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W SZACHACH.
Nasza szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kajetan Ginter, Jakub Homme, Weronika Sieg , Szymon Zawada.
Uczniowie zajęli II miejsce.
GRATULUJEMY!


Czwartki lekkoatletyczne (2)
1.10.14r. na obiektach sportowych Powiatowej Bursy Szkolnej odbyły się powiatowe  Czwartki Lekkoatletyczne.
    Cel zawodów:
- Zdobycie kwalifikacji do  Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych.
- Popularyzacja Lekkiej Atletyki.
- Integracja grupy sportowej i społeczności szkolnej.
- Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.
- Zawodnicy mogli startować w dwóch konkurencjach, jednej technicznej i jednej biegowej: techniczne ( skok w dal, rzut piłeczką palantową), biegowe ( 60m 300m 600m (dz.) 1000m (chł)).
    Najlepsi (pierwsze trójki w kategorii wiekowej IV, V, VI kl.), w każdej konkurencji mogą pojechać na zawody ogólnopolskie. Zawodnik musi mieć minimum pięć startów.
wyniki >>>>
wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec


Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów