Menu:

AKTUALNOŚCI - WRZESIEŃ 2018


Zobacz film o naszej szkole!

O Adasiu i Mani
Piątkowe południe (21. 09. 2018 r.)  4d i 5c spędziły w MBP. Wzięły udział w spotkaniu z panem Jakubem Skworzem – dziennikarzem autorem książek dla dzieci. Pan Jakub Skworz opowiadał o Adasiu Mickiewiczu i Mani Skłodowskiej, którzy zostali bohaterami jego książek. Przekonywał, że warto mieć marzenia i starać się je realizować, trzeba tylko odnaleźć w sobie moc, aby to zrobić.
(A. Woronkiewicz – Meyer)

Każdy ma marzenia ...
Drodzy Rodzice i Uczniowie! Wspomóżmy akcję zbiórki materiałów plastycznych dla dzieci przebywających na Oddziale Hematologii i Onkologii w Gdańsku. Każdy kto może, niech przyniesie bloki, pisaki, kredki, farby... . Przyniesione dary proszę zostawić w klasach, w środę i w piątek wolontariusze zbiorą te dary. Tak, jak w przypadku każdej akcji liczymy na wsparcie!


Powołanie do reprezentacj szkoły
Reprezentacja SP1 na Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych (Igrzyska Dzieci), które odbędą się 4.10.2018r. w Rzewnicy Dziewczęta
1. Otylia Możuch 7c
2. Marta Chmurzyńska 6c
3. Zofia Górska 6d
4. Agata Bohm 6e
5. Maria Zielnik 5b
6. Patrycja Jażdzewska 5b
7. Agata Bogdańska 5c
8. Michalina Jurkiewicz 6b
9. Natalia Mayer 6a
10. Nikola Ernstmajer 6c
11. Magdalena Woźniak 5e
12. Maja Przysiężna 4a
13. Joanna Malmon 4b
14. Roksana Pałubicka 6a
15. Klaudia Kluk 5b
16. Zuzanna Królak 5a

Chłopcy
1. Brajan Jażdżewski 7d
2. Piotr Sobczyński 6b
3. Maciej Szulc 5c
4. Mateusz Malmon 6d
5. Szymon Meyer 5c
 6. Wojciech Nawacki 5d
7. Jakub Tarczyluk 5b
8. Antoni Rostkowski 6b
9. Jakub Rafalski5d
10. Tomasz Ćwik 6e
11. Mariusz Jońca 6e
12. Maciej Holc 4e
13. Antoni Figurski 4e
14. Antoni Szmurło 6c
15. Szymon Górzny 4b
16. Konrad Jastrzębowski 5b
Zachęcam w/w osoby do udziału w treningach celem przygotowania do Mistrzostw Powiatu: wtorek 16.00 OSiR, środa 15.30 SP1, piątek 15.30 SP1, sobota 10.00 OSiR.
Beata Bodziak

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr1 w indywidualnych biegu przełajowych klas III-VIII i 3 Gimnazjum 21.09.2018r.
Zawody odbyły się na obiektach OSIR-u, ogółem wystartowało 247 uczniów SP1. Wyniki sportowej rywalizacji: >>>>


Spotkanie z pisarzem
21 września uczniowie klasy 2c i 2d korzystając z zaproszenia Biblioteki Miejskiej w Człuchowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z młodym i utalentowanym pisarzem p. Jakubem Skworzem. Ów literat w bardzo ciekawy sposób przedstawił bohaterów jednej ze swoich książek dla dzieci pt."Prawie bajki", a tym samym skutecznie zachęcił do wysłuchania jej fragmentu.


Drugoklasiści dbają o swoje bezpieczeństwo
Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym , uczniowie z klas 2a i 2b realizowali tematy związane z zachowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najpierw na lekcji rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę i prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych .Po teorii przyszedł czas na praktykę. Zaopatrzeni przez sponsorów w odblaski , wybrali się na przejścia dla pieszych. Kierowcy z cierpliwością i uśmiechem na twarzy obserwowali zmagania i umiejętności naszych drugoklasistów.


Od zabawy do nauki…
Podczas fascynującej wycieczki do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, klasy 2a i 3b przekonały się, że doświadczenia pozwalają zrozumieć wiele zjawisk. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Nauka splatała się z doskonałą zabawą. Mali naukowcy swoją wizytę rozpoczęli od czynnego udziału w zajęciach laboratoryjnych, a następnie z wielkim zainteresowaniem testowali zgromadzone w centrum eksponaty, poznając przy tym wiele zjawisk ze świata przyrody, fizyki, czy techniki. Dzięki temu, że każdą rzecz można było dotknąć, przetestować, poznawane zjawiska wydawały się o wiele bardziej zrozumiałe. Chwilą relaksu był spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie podziwiali zacumowane statki oraz wybór pamiątek.

Zobacz zdjęcia >>>>

Dzień Kropki
W naszej szkole stawiamy na kreatywność, dlatego - kolejny raz - obchodziliśmy Dzień Kropki. Kropka sama w sobie wydaje się być niepozorna, ale kryje mnóstwo możliwości. Może być pretekstem do zabaw plastycznych, gimnastycznych i może być punktem wyjścia do robienia emblematów. Naszych uczniów nie ograniczają sztywne definicje i z wielkim entuzjazmem wykorzystali potencjał niejednej kropki.


Dzień kropki u najmłodszych
Świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania i obejrzenia filmu o Vashti, której historia była inspiracją do powstania Dnia Kropki. Następnie wszystkie dzieci rozmawiały na temat swoich talentów i tego, że każdy z nas jest inny i posiada inne zdolności. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa, która polegała na odnalezieniu jak największej ilości kropek w sali. Były również kropkowe sesje zdjęciowe, podczas których dziecięce buzie pokryły się kolorowymi groszkami. Było radośnie i twórczo! Zajęcia zakończono pracą plastyczną.Dzień Kropki
Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem "The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Nauczyciele, bibliotekarze, terapeuci czy też opiekunowie organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i motywują do dzielenia się swoją mocną stroną. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, dlatego Dzień Kropki można obchodzić tak samo z przedszkolakami jak i z seniorami. To właśnie 15 września tysiące nauczycieli na świecie dołącza do tej wyjątkowej akcji. Zachęcamy do przyłączenia się wraz z uczniami do tego święta. Proponujemy na lekcjach wychowawczych:
1. Obejrzenie flimiku The Dot.
2. Krótką pogadankę na temat talentów, kreatywności.
3. Wykonania emblematów w kształcie kropki, które będą odzwierciedleniem osobowości – można w nie wpleść symbol ulubionego zajęcia, swoje zalety, ulubioną formę spędzania wolnego czasu….  punkty).
5. Omówienia zastosowania języka Braila i zachęcenia dzieci, by spróbowały w tym języku napisać np. swoje imię i nazwisko 
6. Do wszelkich innych kreatywnych „kropkowych” zadań.
Olga Łącka Barbara Kubiak-Jażdżewska
 


Uczniowie klasy 1 C podczas spaceru utrwalają znajomość zasad ruchu drogowego.


MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr1 W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH klas III – IV- V -VI-VII – VIII – III gimn. dziewcząt  i chłopców.

1.
Cele zawodów:
• Popularyzacja biegania jako podstawowej formy rekreacji. • Integracja społeczności klasowej i szkolnej. • Wyłonienie reprezentacji szkoły do zawodów powiatowych.
 • Sprawdzenie własnych możliwości.
• Zdobycie punktów w rywalizacji międzyklasowej.
2. Organizatorzy:
 • Szkoła Podstawowa nr 1.
• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie.
 • Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny
3. Termin i miejsce:
• 21.09.2018r. (piątek) godz. 11 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Człuchowie.
• Zbiórka zawodników o godz. 10.50 na boisku SP1, 7- 8 klasy i III gim. zbiórka przed szkołą przy ul. Szkolnej.
4. Kategorie wiekowe:
• Rocznik 2009 i młodsze/dziewczęta – III klasa i młodsze –600m

• Rocznik 2009 i młodsi/chłopcy – III klas i młodsi – 800m
• Rocznik 2008/dziewczęta – IV klasa – 600m
• Rocznik 2008/chłopcy – IV klasa – 800m
• Rocznik 2007/dziewczęta – V klasa – 600m
• Rocznik 2007/chłopcy – V klasa – 800m
• Rocznik 2006/dziewczęta – VI klasa – 600m
• Rocznik 2006/chłopcy – VI klasa – 800m
• Rocznik 2005/dziewczęta – VII klasa – 800m
• Rocznik 2005/chłopcy – VII klasa – 1000m
• Rocznik 2004/dziewczęta – VIII klasy – 800m
• Rocznik 2004/chłopcy – VIII klasy – 1000m
• Rocznik 2003/dziewczęta – III gimn. - 800m
• Rocznik 2003/chłopcy – III gimn. - 1000m
5. Uczestnicy:
W zawodach każda klasa może wystawić dowolną ilość uczestników. Uczniowie startują z kartkami startowymi zawierającymi: imię, nazwisko, rocznik i klasę. Uczniowie otrzymają kartę startową przed startem. Start tylko w butach sportowych, nie można startować w kolcach. Każdy uczestnik zdobywa punkty dla swojej klasy wg regulaminu współzawodnictwa sportowego. Pierwszy zawodnik 21pkt., drugi 19pkt., trzeci 18pkt. Itd. do 20 miejsca, następnie każdy zawodnik /uczestnik/ zdobywa jeden punkt. Biegi mają charakter masowy i będą przebiegały zgodnie z przepisami PZLA. W trakcie zawodów opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy klas lub nauczyciele wychowania fizycznego, w zależności czy na zawody przychodzi reprezentacja klasy czy cała klasa (decyduje wychowawca).
6. Zgłoszenia:
• Pisemne zgłoszenia na załączonym druku przyjmuje p. B. Bodziak do 20.09.2018r.
7. Nagrody:
• Za zajęcie miejsc I-III medale. Dla wszystkich uczestników słodycze.
SERDECZNIE ZPRASZAMY Beata Bodziak


MUZYCZNE INSPIRACJE Z „FANTAZJĄ”
No i ruszyliśmy tanecznym krokiem w nowy rok szkolny. Nikt nie zaprzeczy że muzyka i taniec to nasz żywioł. Od lat przecież JEDYNKA współpracuje ze szkołą tańca „Fantazja”. 13 września odbyło się kolejne już spotkanie wszystkich najmłodszych klas naszej szkoły szkoły inaugurujące warsztaty taneczne, które odbywać się będą przez cały rok. ZACHĘCAMY! RUCH TO ZDROWIE!PIERWSZAKI NA START!
Idą pierwszaki – dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste.
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stoją przed szkołą.
Jak im tu będzie? – Chyba wesoło!

Naszej sympatycznej gromadce z 1A, życzymy takiej właśnie wesołej szkoły, wielu niezapomnianych przygód, wspaniałych wyników w nauce i sympatycznych kolegów :-))) Rodzicom zaś, wytrwałości, dużo cierpliwości oraz satysfakcji z postępów naszych pociech.
Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na owocną współpracę z Państwem!
Rodzicom i dzieciaczkom – UDANEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 życzą: Beata Kasperowicz oraz Marzena Pupel :-)

Nowy rok szkolny rozpoczętywrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów