Menu:

AKTUALNOŚCI - KWIECEŃ 2019

Zobacz film o naszej szkole!

Cezary Kumiszcza pierwszy
Cezary Kumiszcza zajął I miejsce w Ogólnopolskich Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkolnego Związku Sportowego, które odbyły się 26.04.2019r. w Kamionie koło Sochaczewa. Czarek rywalizował na dystansie 1500m w roczniku 2005.
Marta Chmurzyńska (rocznik 2006)  zajęła VI miejsce w biegu na 1000m, a Daniel Sprenger 2003r. wywalczył X miejsce w biegu na 2000m.
Zawodnicy reprezentowali Szkołę Podstawową nr1 w Człuchowie.
Beata BodziakMiędzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu.
Dwie zawodniczki SP1 i CMKL wystartowały w sobotę 13.04.2019r. w Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu. Maria Zielnik z wynikiem 5:26 zajęła trzecie miejsce a czwarta była Nikola Ernstmajer z wynikiem 5:28.
Gratulacje!
Beata Bodziak

 05 kwietnia 2019r. uczniowie klas czwartych z naszej szkoły wzięli udział w ćwiczeniach poprawnego poruszania się rowerem. Te umiejętności mogli kształtować w Miasteczku Ruchu Drogowego w Czarnem. Emocji było wiele ale zdobyte umiejętności na pewno zaowocują bezpiecznym poruszaniem się rowerem w ruchu drogowym.

X Konkurs Biblijny pt. "Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii wg św. Mateusza"  2018/2019

27 kwietnia w Pelplinie odbył się etap finałowy konkursu biblijnego. 

Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Miszczuk z 6b, Krzysztof Sowa z 6d i Jakub Chajzler z 8c. Krzysztof Sowa zajął 2 miejsce, zaś pozostali uczestnicy uklasowali się na 6 miejscu, a tym samym stali się lauretami tego konkursu. Gratulujemy!!!
Trzyosobowa drużyna w składzie: Zuzanna Dalka, Jakub Rafalski i Marcel Szukaj wzięła udział w Finale I Wojewódzkiego Konkursu dla uczniów klas V „MATGEO”. Uczniowie  znaleźli się w grupie najlepszych drużyn z województwa Pomorskiego. Rozwiązując zadania z matematyki i geografii zdobyli łącznie 28 punktów na 36 możliwych i zajęli 8 miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy!BRĄZOWE MEDALISTKI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA
DZIEWCZĘTA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR1 W CZŁUCHOWIE WYWALCZYŁY TRZECIE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - IGRZYSKA DZIECI
5.04.2019r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych, których współorganizatorem była Szkoła Podstawowa nr1 w Człuchowie.
Dzięki staraniom wszystkich startujących zawodniczek (kategoria - dziewczęta Igrzyska Dzieci), SP1 w Człuchowie wywalczyła brązowy medal w punktacji drużynowej szkół.Indywidualnie Marta Chmurzyńska 6c zajęła wysokie VII.
W zawodach startowały pięcioosobowe drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych: dziewczęta młodsze (2008 i młodsze) + dziewczęta starsze (2006-2007) i chłopcy młodsi (2008 i młodsi)+ chłopcy starsi (2006-2007)
.
Skład brązowych medalistek:
Dziewczęta młodsze (2008 i młodsze)
Maja Przysiężna 4e
Magdalena Woźniak 5e
Joanna Malmon 4b
Zofia Michalec 4e
Amelia Garstka 4e
Dziewczęta starsze (2006-2007)
Marta Chmurzyńska 6c
Maria Zielnik 5b
Nikola Ernstmajer 6c
Agata Bogdańska 5c
Patrycja Jażdżewska 5b

Drużyna chłopców zajęła XII miejsce
Chłopcy młodsi (2008 i młodsi)
Jakub Rafalski 5d
Antoni Banaszak 4e
Antoni Figurski 4e
Szymon Górzny 4b
Jakub Gradek 4d
Chłopcy starsi (2006 -2007)
Brajan Jażdżewski 7d
Mariusz Jońca 6e
Mateusz Malmon 6d
Jakub Kreft 5c
Jakub Tarczyluk 5b
Rezerwowi:
Natalia Mayer 6a, Piotr Szymanek 4d, Michał Marczak 4b, Aleks Żmuda-Trzebiatowski, Konrad Pilipiec 4e, Maciej Markiewicz 4e, Fabian Pfeifer 6e, Wiktor Adaszewski 5f, Julia Kril 4c, Wiktoria Parzyjagła 4e, Zofia Łukaszewska 4e, Zofia Górska 6d, Zuzanna Królak 5a, Michalina Jurkiewicz 6b, Alicja Klekocińska 6c, Aleksandra Pędzelska 4b, Maciej Szulc 5c.
Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, a rodzicom za wsparcie!

Beata Bodziak

WARSZTATY EKOLOGICZNE- PLASTIK STOP!
W ramach obchodów Światowego Dnia Wody uczniowie klasy 2a i 3b wzięli udział w warsztatach ekologicznych zwracających  uwagę na zwiększające się zanieczyszczenie wód odpadami plastikowymi i wpływu tego zjawiska na ekosystem wodny i nasze zdrowie. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne  poruszające to zagadnienie. Uświadamiając sobie wagę problemu ułożyły z plastikowych odpadów symboliczne ryby. Ryby te „przemówiły” naszym głosem – PAMIĘTAJ! WRZUCASZ ŚMIECI- JESZ ŚMIECI!
Zobacz zdjęcia >>>>

FAUNA I FLORA CZŁUCHOWSKICH JEZIOR
3.04.2019 odbyło się spotkanie klas najmłodszych z wiceprezesem Polskiego Związku Wędkarskiego  w Człuchowie panem Markiem Myszką.  Przedstawił on prezentację multimedialną dotyczącą fauny i flory człuchowskich jezior.  Zwrócił uwagę na potrzebę wspólnej dbałości o stan środowiska wodnego. Zainteresowanie wzbudziła wystawa sprzętu wędkarskiego oraz osiągnięcia pana Marka w dziedzinie wędkowania. Niektórzy uczestnicy spotkania okazali się młodymi pasjonatami wędkarstwa i  czuli się w tym temacie „jak ryba w wodzie”, niektórzy „lali wodę”  na ten temat, a jeszcze inni „nabrali wodę w usta”.
Dziękujemy panu Markowi Myszce za spotkanie i ciekawe wiadomości oraz zaproszenie na zawody wędkarskie dla dzieci w dniu 8.06.2019. Życzymy udanych połowów i duuuuużej ryby!
Zobacz zdjęcia >>>>

Mistrzostwa Powiatu w grach i zabawach klas II i III
Nasi młodzi zawodnicy dzielnie walczyli, zajęli IV miejsce Mistrzostwach Powiatu w grach i zabawach klas II i III (2009-2008). Od pierwszego miejsca dzieliły nas tylko trzy punkty.

B. Bodziak

Kącik Przyrody w przedszkolu
Grupa 0-1 swoją pracę zapoczątkowała od zasiania nasionek pomidora oraz rzodkiewki . Dzieci porównywały wielkość i kolor nasion, a w następnych dniach ich szybkość kiełkowania. Kącik obserwacji przyrodniczych pozwolił dzieciom już w ciągu paru dni zauważyć zachodzące zmiany. Każdego dnia Kącik Przyrody wzbogacany jest o kolejne rośliny: rzeżuchę, owies, oraz różne kwiaty . Dzieci wiedzą co jest potrzebne roślinom do ich wzrostu i każdego dnia starają się pielęgnować swój Kącik Przyrody.


W poszukiwaniu oznak wiosny
Dzisiejsza, cudowna pogoda z pewnością zachęciła wszystkich do wiosennych spacerów. My też wykorzystaliśmy słoneczną aurę, ponieważ czekaliśmy na ciepły i pogodny dzień już od pewnego czasu. Wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Luizy w poszukiwaniu wiosennych zmian przyrodniczych. W drodze do parku zaobserwowaliśmy kwitnące krzewy forsycji, pierwiosnki i krokusy. W parku powitał nas przyjemny śpiew ptaków, który towarzyszył nam przez cały pobyt. Staraliśmy się dostrzec jak najwięcej wiosennych oznak i dlatego każdy z nas  był bacznym obserwatorem. Zauważyliśmy pąki na drzewach, pierwsze, niewielkie listki, zieleniejącą się trawę oraz biedronkę i pająka. Zachwyciły nas zawilce, których w naszym parku jest bardzo dużo. Chociaż nam się podobały, nie zrywaliśmy ich, ponieważ wiemy, że należy chronić przyrodę. Cała nasza klasa 1 b stwierdziła, że wiosna to przepiękna pora roku. 


Zobacz więcej >>>>

W ŚWIECIE ROBOTÓW
znaleźli się uczniowie z klasy 1a I nie tylko, w człuchowskiej „Jedynce”. A wszystko dzięki panu Robertowi Wielandtowi, instruktorowi modelarstwa z MDK w Człuchowie. To były fascynujące zajęcia! Pan Robert opowiedział nam o swojej wielkiej pasji do majsterkowania i wprawiania w ruch urządzeń, które inni przeznaczyli na straty. Tak właśnie odzyskuje na przykład drony, które mieliśmy okazję poznać. Niejeden z nas odkrył, że robotyka to coś dla niego. Kto wie, może mechatronika to jest właśnie to, co nam pisane w przyszłości! Panu Robertowi baaardzo DZIĘKUJEMY I PROSIMY O WIĘCEJ!
Zobacz zdjęcia >>>>

KONKURSY Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA BRYTYJSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTE!
    Z okazji obchodów Dnia Brytyjskiego uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w konkursie pt. Symbole Londynu 3D. Wraz z rodzicami przygotowali przepiękne prace plastyczne- trójwymiarowe makiety słynnych obiektów londyńskich, za które zostali nagrodzeni.
Oto laureaci:
I miejsce - Kacper Ciepliński 2c i Paulina Wirkus 1b
II miejsce - Żaneta Sobańska 2d i Hubert Minkowski 2c
III miejsce- Zuzanna Birosz 2c i Oliwia Kotlenga 2d
Wyróżnienia: Fabian Soszka, Norbert Wójcik 1a, Krzysztof Wąs 2d, Agata Orłowska 3a, Hanna Zakrzewska 2c oraz Błażej Pawłowicz 1b.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Queen Elizabetth Birthday Card"
Kartki laureatów zostaną przesłane do UK.
I miejsce- Amelia Kaczkowska 8a
II miejsce- Maksymilian Szukaj 4c
III miejsce- Katarzyna Piepiora 8a
Wyróżnienia: Nikola Kerzschk 8a, Jakub Kołodziejski 8a, Julia Jodłowska 5c, Maja Borek 7d.
Oficjalnym sponsorem konkursów jest Dorota Górska, właścielka Szkoły Językowej Quest w Człuchowie - fundator dwóch kursów językowych dla zwycięzców oraz wydawnictwo Oxford.


Cezary Kumiszcza II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.
Garczyn 30.03.2019r.
W zawodach wystartowały również Nikola Kerzschk i Natalia Żmud-Trzebiatowska.


Konkurs ortograficzny klas trzecich
28 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas trzecich. Najlepsi klasowi "znawcy ortografii" przystąpili do konkursu, w którym pisali obszerne dyktando. Tekst był bogaty w ortograficzne pułapki. W dalszej części konkursu uczniowie wypełniali dodatkowe karty z ćwiczeniami ortograficznymi. W konkursie wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce Antek Dubikowski kl. III b
II miejsce Marianna Szewczyk kl. III c
III miejsce - ex aequo- Filip Gradek kl. III c, Jan Ponikowski kl. III b
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy oraz zachęcamy do dalszej nauki nad doskonaleniem znajomości zasad pisowni.
Zobacz zdjęcia >>>>

I jeszcze jeden sukces w konkursie recytatorskim!
28 marca 2019r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się rejonowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.  Tym razem na scenie pojawili się najstarsi recytatorzy- młodzież z klas VII, VIII i gimnazjum.
W kategorii III naszą szkołę reprezentował Daniel Sprenger  z klasy 3a gimnazjum i spisał się rewelacyjnie, zajmując III miejsce!
Jury podkreśliło zwłaszcza jego doskonałą dykcję, piękną barwę głosu oraz dojrzałość interpretacji.


Laureaci ligi zadaniowej z matematyki
Marcin Kiedrowski z klasy 3 gimnazjum oraz Natan Łączkowski z klasy 8a zostali laureatami etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki dla szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalymi w roku szkolnym 2018/2019 zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza. Marcin zajął I miejsce, Natan - III miejsce.WODA ŹRÓDŁEM  ŻYCIA – OBCHODY  DNIA WODY W 3B
Rozpoczęliśmy uroczyste obchody Światowego Dnia Wody. Tegoroczne hasło akcji to „Woda dla wszystkich”. Afrykański song przeniósł nas na kontynent, którego mieszkańcy najbardziej odczuwają brak wody i doceniają jej smak. Święto było początkiem cyklu zajęć o środowisku wodnym, a przede wszystkim znaczeniu wody na Ziemi. Wiedza zdobyta podczas pozyskiwania  informacji, oglądania filmów i prezentacji, a także przeprowadzonych eksperymentów pomogła nam odpowiedzieć na wiele pytań, m.in.:
Co to jest woda? Skąd się wzięła? Jakie ma właściwości? Kto potrzebuje wody? Ile jest wody na Ziemi i jakie są rodzaje wód? Ile wody zawierają różne organizmy? Jakie są źródła zanieczyszczenia wody? Co możemy zrobić, aby oszczędzać wodę?
Poznaliśmy faunę i florę środowiska wodnego. Na koniec każdy przystąpił do rozwiązania testu, którego zwycięzcy otrzymali order „Przyjaciela kropli wody”. Aby nie zapomnieć o codziennym oszczędzaniu wody przykleiliśmy nad zlewem kropelki, które mają nam i innym przypominać o cennym darze jakim jest woda.

Zobacz więcej >>>>wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec 

Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów