Menu:

AKTUALNOŚCI - KWIECIEŃ 2016
Nasze słowiki wyśpiewały

28 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbył się XV Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielony Słowik 2016”. Na ten jubileusz przybyły zespoły i soliści z Człuchowa i okolic. Było gwarno, wesoło i radośnie. Konkurencja duża. Na deskach MDK wystąpiło 140 uczestników walcząc o statuetkę „Zielonego Słowika”.
Z naszej szkoły w kategorii
soliści „0-1”
I miejsce -
Marta Pszczoła z klasy 1a,
II miejsce-
Dominika Ołów z klasy 1a
w kategorii
zespoły „0-1”
I miejsce zespół „Pierwszaki z A paki” z klasy 1a
w kategorii
soliści „2-3”
I miejsce – Wiktoria Wróblewska z klasy 3a
II miejsce –
Maja Faka z klasy 3d
wyróżnienie otrzymały
Martyna Bernacka z klasy 3d i Agata Dziemiańczyk z kl. 2b
w kategorii
zespoły „2-3”
I miejsce zespół
Eko – Tak z klasy 3d
III miejsce zespół „
Dzieciaki z klasą” z klasy 2b
Gratulacje i gromkie brawa dla zwycięzców!


Zobacz więcej >>>>>

Regulamin Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Zielony Słowik”

 1. Organizatorem Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Zielony Słowik” jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Ziemi oraz Miejski Dom Kultury w Człuchowie

 2. Patronat nad Festiwalem sprawuje Burmistrz Miasta Człuchów.

 3. Celem Festiwalu jest:

- wyłonienie utalentowanych dzieci przez stworzenie możliwości wszechstronnego zaprezentowania ich uzdolnień,

- popularyzacja piosenki o tematyce ekologicznej

- ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego

- rozwój inwencji twórczej dzieci

 1. Nagrodą główną dla solistów i zespołów jest statuetka „Zielonego Słowika”. Pozostali laureaci miejsc otrzymują nagrody rzeczowe.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 1. W Festiwalu mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych oraz grupy zerowe oddziałów przedszkolnych. Uczestnicy występują w kategoriach solistów i zespołów oraz w kategoriach wiekowych:

 • grupy zerowe i klasy I

 • klasy II – III

 • klasy IV – VI

Uczestnicy z danej placówki mogą wystąpić jeden raz w zespole i jeden raz jako solista

 1. Każda placówka oświatowa i kulturalna może zgłosić solistów i zespoły w każdej kategorii wiekowej (ilość członków zespołu do 8 osób).

 2. Wykonawcy prezentują po jednym utworze o tematyce ekologicznej

 3. Festiwal przebiega w dwóch etapach:

 • I etap – zgłoszenia:

a) Do dnia 21 kwietnia 2016 roku uczestnicy przesyłają kartę zgłoszeń na adres: Miejski Dom Kultury ul. Traugutta 2, 77-300 Człuchów. Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do organizatora. Zgłoszenia po terminie nie będą uwzględniane!

b) Informacje o przyjęciu zgłoszenia zostaną podane do dnia 26 kwietnia 2016 roku na stronie internetowej SP nr 1 w Człuchowie: www.sp1.czluchow.net.pl oraz na stronie MDK: www.mdk.czluchow.pl

c) karta zgłoszeniowa musi zawierać następujące informacje: tytuł utworu, nazwa zespołu (z wyszczególnionymi imionami i nazwiskami wykonawców), imię i nazwisko solisty, nazwa instytucji oświatowej, kulturalnej oraz imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu i email, wymagania techniczne (ilość mikrofonów, instrumenty, ilość linii, statywów itd.)

d) karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie internetowej: www.sp1.czluchow.net.pl oraz www.mdk.czluchow.pl W celu sprawnej organizacji imprezy bardzo prosimy o dokładne i czytelne wypełnienie karty zgłoszeniowej

e) W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy dopuszczają dodatkowe przesłuchania

 • II etap – przesłuchania finałowe:

a) Zakwalifikowani uczestnicy wykonują zgłoszone utwory

b) Do prezentacji utworu dopuszczalny jest następujący akompaniament:

-instrumenty muzyczne

-pół-playback (tylko podkład muzyczny na płytach CD), za które odpowiedzialne są osoby przygotowujące uczestników festiwalu (nie dopuszczalny jest pełny playback!).

Wykorzystanie podkładów muzycznych zawierających tzw. chórki powinny być odnotowane w karcie zgłoszenia.

c) Wymagana jest dobra jakość nagrań podkładów muzycznych na płytach CD

d) Uczestników oceniać będzie jury według ustalonego regulaminu

e) Jury przy ocenie utworów oprócz wartości artystycznych szczególną uwagę zwraca na zawartą w nich treść ekologiczną.

f) Miejsce festiwalu – Miejski Dom Kultury w Człuchowie

g) Termin: 28 kwietnia 2016 roku (informacja o godzinie rozpoczęcia przesłuchań zostanie podana wraz z listą o zakwalifikowaniu uczestników)

 1. Zgłoszenie kandydata jest równoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu

 2. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.

 3. Zmiana repertuaru możliwa jest tylko za zgodą organizatora

 4. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga jury i organizatorzy

 5. Wszelkie pytania dotyczące festiwalu prosimy kierować do Miłosza Gawrońskiego pod numer telefonu 59 83 41 132

Karta  zgłoszenia >>>>>


Powiatowe Czwartki Lekkoatletyczne – 27.04.2016r.
Dnia 27.04.2016r. odbyły się pierwsze Czwartki Lekkoatletyczne w edycji wiosennej. Zawodnicy startowali na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr1 w Człuchowie. Uczniowie SP1 rywalizowali o przepustkę do Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się 18-19.06.2016r.w Łodzi. Padło wiele wartościowych wyników, w tym kilka rekordów szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Kamil Nowakowski 5e – rzut p. palantową 53,0 m. (rekord piątych klas),
Otylia Możuch 4c – bieg na 300m. 54,2 (rekord trzecich klas),
Maksymilian Łabędź 6a – bieg na 300m 46,9 (rekord piątych klas),
Wiktor Adaszewski 2f – skok w dal – 3,20m. (rekord drugich klas).
Gratulacje!
Następne Czwartki LA odbędą się: 11.05. 20.05. 25.05. 3.06.2016r.
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
Beata Bodziak 
Mamy laureatów
25 kwietnia 2016 r w Słupsku odbył się XV Finał Ligi Matematycznej organizowanej przez Pomorską Akademię Pedagogiczną oraz II Liceum Ogólnokształcące. Dwóch uczniów naszej szkoły: Jakub Bill z kl.6c (pierwszy z prawej) oraz Marcin Kiedrowski z kl.6d (w środku) zostało laureatami tego konkursu zajmując bardzo wysokie miejsca – Jakub Bill jest trzeci a Marcin Kiedrowski czwarty spośród 79 finalistów. Do konkursu w tym roku szkolnym przystąpiło ponad 400 najlepszych matematyków ze szkół podstawowych. Gratulujemy wielkiego sukcesu!Święto Szkoły
Jak co roku 22 kwietnia nasza szkoła obchodzi swoje imieniny. Dzień Ziemi to dla całej szkolnej społeczności doskonała okazja do wspólnej zabawy. Tak było i w tym roku. Świętowanie rozpoczęliśmy od godziny 8.00. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój przyjaciel pies”, uczestniczyły też w wyjątkowo ciekawym spotkaniu z podróżnikiem. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca badawcza w najzimniejszych miejscach naszego globu, poznali życie pingwinów, słoni morskich i innych zwierząt, zamieszkujących te trudne dla życia człowieka obszary. Najmłodsi wysłuchali również audycji pt. „Historia szkoły”, nauczyli się tańczyć zumbę. Trzecio- i czwartoklasiści wybrali się do MDK-u na przedstawienie teatralne pt. „O dzielnym piekarczyku Mateuszu i pięknej królewnie Helence”. Pierwszą część naszego święta zakończył konkurs „Mam talet”, któremu przyglądali się uczniowie klas piątych i szóstych. W konkursie wzięli udział ochotnicy z klas IV-VI, którzy chcieli pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi i tanecznymi. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Imieniny szkoły świętowaliśmy również po południu wraz z przyszłymi pierwszakami i ich rodzicami oraz z chętnymi uczniami naszej szkoły. Zabawa była przednia. Najmłodsi mogli poznać tajniki matematyki, pokazać swoje sportowe umiejętności czy oswoić się z pracownią komputerową. Mogli też samodzielnie wykonać ciekawe eksperymenty naukowe. W przerwach maluchom towarzyszyła muzyka. Wraz z rodzicami mogli zabawić się w rytmie zumby czy znanych wszystkim „kaczuszek”. Na tę okoliczność nauczyciele przygotowali dla gości wyjątkową kawiarenkę. Nie zabrakło gofrów, sałatek owocowych i innych łakoci. Na koniec wszyscy spróbowali imieninowego tortu. TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ!


Zobacz zdjęcia >>>>


I miejsce dla SP1 w Człuchowie w Klasyfikacji Szkół,  Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
 
Jak pisaliśmy wcześniej uczniowie SP1 w Człuchowie z powodzeniem startowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 15.04.2016r. w Człuchowie.
W zawodach tych była również prowadzona klasyfikacja drużynowa, wyniki te zostały właśnie opublikowane przez organizatora. Po podliczeniu wszystkich punktów, najlepszą szkołą w województwie została SP1 Człuchów. Dziewczęta zdobyły 185 punktów, a chłopcy 194 co łącznie dało 379 punktów. W zawodach sklasyfikowano 75 szkół.
Ten sukces jest zasługą następujących zawodników: Marcelina Osiowy, Daniel Sprenger, Maksymilian Łabędź, Amelia Sprenger, Otylia Możuch, Przemysław Szczepaniak, Paulina Kasak, Mikołaj Holc, Cezary Kumiszcza.
Dokładną klasyfikację można prześledzić na stronie osir.czluchow.pl i Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.
Beata Bodziak Regulamin Powiatowych Czwartków Lekkoatletycznych
1. Organizatorzy
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie, Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny, Gmina Miejska Człuchów, Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie.
2. Terminy zawodów
27.04. 11.05. 20.05. 25.05. 3.06. 2016r.- finał powiatowy.
W dniu zawodów zbiórka wszystkich chętnych uczniów na stadionie przy SP1 w Człuchowie o godzinie 15.00. Startujący zawodnicy są zwolnieni z 7 i 8 godziny lekcyjnej.
3. Konkurencje
Do punktacji zaliczone są następujące konkurencje:
Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową;
Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową.
Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia podczas zawodów dodatkowych konkurencji, lecz bez uwzględnienia ich w punktacji Grand Prix.
4. Uczestnicy
Prawo startu mają wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych. W ogólnopolskich zawodach Grand Prix zawodnicy mogą startować w jednej konkurencji (biegowej albo technicznej). Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartowali w finale miejskim.
Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt
i chłopców:
I grupa wiekowa rocznik 2003
II grupa wiekowa rocznik 2004
III grupa wiekowa rocznik 2005 i młodsi.
5. Zasady punktacji i kwalifikacji
a) Uzyskane przez zawodników wyniki przeliczane są wg tabel punktowych oddzielnych dla każdej grupy wiekowej.
b) Do finału ogólnopolskiego Grand Prix kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników
z miasta w każdej konkurencji, według ilości zdobytych punktów.
c) Prawo startu w finale ogólnopolskim Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach i w finale miejskim.
d) Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600m dziewcząt i 1000m chłopców, zalicza się punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału miejskiego.
e) W biegach na 600m dziewcząt i na 1000m chłopców do punktacji Grand Prix zalicza się punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału miejskiego. Nie zwalnia to
z obowiązku uczestnictwa w pięciu zawodach i finale miejskim (zgodnie z punktem c)
f) Jeżeli zawodnik jest sklasyfikowany w pierwszej trójce w więcej niż jednej konkurencji to przysługuje mu prawo wyboru konkurencji, w której wystartuje w ogólnopolskim Grand Prix. Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartował w finale miejskim.

                                                                                  Organizator

Mistrzostwa SP1 w Czwórboju Lekkoatletycznym klas IV-V-VI dziewcząt i chłopców 29.04.2016r.
1. Cele.
Celem imprezy jest:
- Propagowanie sportu a zwłaszcza lekkiej atletyki, jako najprostszej formy ruchu.
- Rozwijanie uzdolnień.
- Sportowa rywalizacja.
- Wyłonienie reprezentacji SP1 do Mistrzostw Powiatu w Czwórboju LA.
- Nabór do sekcji lekkiej atletyki.
2. Organizatorzy zawodów:
Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny, OSiR w Człuchowie, SP nr 1 w Człuchów.
3. Termin zawodów.
29.04.2016r. (piątek). Rozpoczęcie zawodów godz. 10.50 – boisko przy SP1 w Człuchowie.
4. Konkurencje:
Dziewczęta : 60 m, 300 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Chłopcy : 60 m, 300 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
5.Uczestnicy.
Prawo startu mają wszyscy uczniowie z klas IV, V i VI. Każdy zawodnik musi wystartować we wszystkich konkurencjach.
6. Zasady punktacji i klasyfikacji.
Prowadzona będzie klasyfikacja poszczególnych klas w zawodach. Punktować będą wszyscy zawodnicy, którzy ukończą zawody według następującego klucza za 1 miejsce: 21pkt. 2 miejsce 19 pkt. itd. Każdy startujący uczeń zdobędzie minimum 1 punkt.
Prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja dla klas IV, V i VI.
7. Miejsce zawodów.
Zawody zostaną rozegrane na stadionie sportowym przy SP nr 1 ul. Średnia 4a.
8. Odpowiedzialni za organizację zawodów: B. Bodziak
9. Zgłoszenia
Zgłoszenia u nauczycieli wychowania fizycznego do 28.04.2016r.
10. Nagrody.
Trzech pierwszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców oddzielnie dla klas IV-V-VI otrzyma dyplomy i medale. Najlepsi uzyskają prawo reprezentowania szkoły
w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Postanowienia końcowe
Każdy zawodnik musi wystartować we wszystkich konkurencjach. Wyniki będą przeliczane na punkty i one zadecydują o zajętym miejscu. Uczniowie będą również zdobywali punkty dla klas we Współzawodnictwie Sportowym. Zawody zostaną rozegrane na obiektach sportowych SP nr 1 ul. Średnia 4a. Wszyscy uczestnicy 4- boju w dniu zawodów ( 29.04.2016r. ) mają tylko trzy pierwsze lekcje ( 8.00-10.35), a następnie zgłaszają się do organizatorów zawodów na stadionie przy SP nr 1. Pozostali uczniowie mają w tym dniu lekcje zgodnie z planem.
Informacji udziela p. B. Bodziak.

PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA - ROSJA
Uczniowie klasy 3d już od pierwszej klasy chętnie poszerzają swoją wiedzę o innych krajach. Do tej pory były to „podróże” po Europie. W tym roku postanowili wyruszyć dalej. Dnia 15 kwietnia grupa podróżników w składzie: Krzyś, Zuzia, Zosia, Mateusz i Marcel zaprosiła koleżanki i kolegów do Rosji, czyli do Eurazji. Wiadomości i atrakcji nie brakowało. Szef zespołu - Krzysztof (pasjonat Rosji) – przedstawił obszerne informacje i ciekawostki o Rosji, które zawarł w przygotowanej przez siebie księdze - rosyjskiej harmoszce. Była też wystawa eksponatów, która zawierała: matrioszki, bałałajkę, pluszowych bohaterów bajek, oryginalne gazety z czasów ZSRR, książki, foldery, widokówki, rosyjską walutę, samowar i wiele innych ciekawych rzeczy. W trakcie prezentacji goście byli częstowani rosyjskimi ciasteczkami, czekoladowymi matrioszkami, czekoladkami „Alonka” nazwanymi imieniem córki Walentyny Tiereszkowej (pierwszej kobiety w kosmosie). Mateusz przybliżył wszystkim upodobania kulinarne Rosjan i poczęstował gości „blinami”, które jeszcze ciepłe dostarczyli jego rodzice. Marcel zachęcił do wspólnego odśpiewania znanej rosyjskiej piosenki „Zawsze niech będzie słońce” - w dwóch językach. Nasza siostra zakonna też zaśpiewała z nami. Okazało się, że tańce rosyjskie są ciekawe i wesołe. Wiele śmiechu i zabawy było podczas tańca - kazaczoka. Wszyscy szybko opanowali kroki i układy taneczne.
Szkoda, że czas tak szybko płynie i trzeba było wracać do naszego kraju.
W poniedziałek zespół Krzysztofa sprawdzi, co goście zapamiętali po podróży. Tych, którzy wykażą się wiadomościami, zespół nagrodzi słodyczami prosto z Rosji.
Ciekawe, gdzie zabierze nas kolejny zespół podróżników. Relacje już niedługo.
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Człuchów, 15.04.2016r.
15.04.2016r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy z ramienia którego organizacją zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie, zawodnicy rywalizowali na trasach przełajowych plaży OSiR.
Dziewczęta szkół podstawowych, podobnie jak w zawodach powiatowych miały do pokonania 800m, a chłopcy 1000m. Poziom zawodów jak zwykle stał na bardzo wysokim poziomie, w każdym biegu startowało ok. 80 zawodników z 22 powiatów. Śmiało można powiedzieć, że trasa była górzysta i trudna technicznie.
Najlepszą zawodniczką w biegu dziewcząt szkół podstawowych została Marcelina Osiowy uczennica klasy 6d Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie. Również uczeń SP1, Daniel Sprenger 6e zanotował wielki sukces, zdobywając brązowy medal w biegu chłopców na dystansie 1000m. W tym samym biegu czwarte miejsce zajął jego klubowy kolega i uczeń naszej szkoły Maksymilian Łabędź 6a.
Wyniki wszystkich reprezentantów SP1 w Człuchowie:
- dziewczęta rocznik 2003 i młodsze:
1 miejsce – Marcelina Osiowy 6d (2003)
21 miejsce – Amelia Sprenger 6e (2003)
31 miejsce – Otylia Możuch 4c (2006)
46 miejsce – Paulina Kasak 6c - PK (2003)
- chłopcy rocznik 2003 i młodsi:
3 miejsce – Daniel Sprenger 6e (2003)
4 miejsce – Maksymilian Łabędź 6a (2004)
33 miejsce – Przemysław Szczepaniak 6e (2003)
55 miejsce – Mikołaj Holc 5b – PK (2005)
65 miejsce – Cezary Kumiszcza 5a – PK (2005)
 
Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących i podziękowania za pracę i zaangażowanie. Tylko systematyczne treningi przynoszą tak spektakularne wyniki. Trzeba w tym miejscu dodać, że wszyscy w/w uczniowie są zawodnikami Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego.
Brawo!
Komunikat z zawodów wkrótce. 
Beata Bodziak


Finał Diecezjalnego Konkursu Bibljnego - Jakub Chajzler z klasy 5c wyróżniony!
16 kwietnia w Chojnicach odbył się finał Konkursu Diecezjalnego "Święty Paweł w Dziejach Apostolskich". Jakub Chajzler z klasy 5c otrzymał wyróżnienie. Finalistkami konkursu zostały także: Natalia Stoltman z 6d, Martyna Rumińska z 5b i Marysia Szostakowska z 6b.
Gratulujemy!!!14.04.2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas III.
Celem konkursu było:
 - rozbudzanie zainteresowania pięknem ojczystego języka,
- wdrażanie do przestrzegania poprawności ortograficznej,
- popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów,
- zachęcanie do zdrowej rywalizacji.
W konkursie wzięli udział wytypowani przez wychowawców uczniowie klas trzecich. Każdą klasę reprezentowało 3 uczniów.
Uczestnicy pisali tekst dyktanda i po krótkiej przerwie rozwiązywali test ortograficzny.
Zwycięzcami konkursu są:
Aleksandra Meyer z klasy III c,
Karolinia Starzyk z klasy IIIa,
Patryk Jakubowski z klasy III b.
NASI GÓRĄ W STAROGARDZIE!
11 kwietnia 2016 r., w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się rejonowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Do konkursu zakwalifikowało się aż pięciu reprezentantów z naszej szkoły.
   
W składzie KATRGORII I - dzieci młodszych wystąpili:   
     1. Dominika Ołów kl. 1a
    2. Oliwier Król kl. 2
    W składzie KATEGORII II – dzieci starszych wystąpiły:
    1. Iga Bondarenko kl. 4a
    2..Martyna Makles kl. 5b
    3. Julia Ojdana kl. 5b
Nasi artyści kolejny raz spisali się rewelacyjnie, prezentując wysoki poziom i zdobyli uznanie jury! Po wysłuchaniu 31 prezentacji jury przyznało naszym recytatorom następujące wyróżnienia:   
1.    Dominika Ołów – I miejsce!
2.    Oliwier Król eqsequo – I miejsce!
3.    Iga Bondarenko – II miejsce
    Dominika i Oliwier zakwalifikowali się do finału konkursu i reprezentować będą naszą szkołę w Sopocie. Trzymamy kciuki!

                            Wielkie brawa i gratulacje!!!

To nie boli !!!

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej nie boli, a możemy w ten sposób uratować komuś zdrowie lub życie. To już prawie ostatnie zajęcia uczniów klasy 3c z nauki pierwszej pomocy. Dziś było spotkanie z pielęgniarką panią Teresą Koską, która pokazywała i udzielała fachowej porady jak postępować przy drobnych skaleczeniach, a jak przy większych urazach. Co ciekawe, każdy chciał mieć chory palec, zwichniętą rękę, rozbitą głowę, poparzone ciało, a najlepiej wszystkie urazy naraz. Nie bali się, że coś wyjdzie nie tak. W końcu byli pod fachową opieką pielęgniarki i nauczycielki prowadzącej zajęcia z pierwszej pomocy.Cross Włocławski 12.03.2016r.
12.03.2016r. we Włocławku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych i Cross Włocławski. W zawodach wystartowali zawodnicy z dwóch województw: Pomorskiego i Kujawsko – Pomorskiego. Najlepiej zaprezentowali się młodzi zawodnicy z Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego (uczniowie SP1 Człuchów) w biegach dzieci podczas Crossu Włocławskiego. Wygrali oni wszystkie biegi w których uczestniczyli. Maksymilian Łabędź 6a w biegu chłopców rocznik 2004, Marcelina Osiowy 6d w biegu dziewcząt rocznik 2003 i Daniel Sprenger 6e w biegu chłopców rocznik 2003, w tym samym biegu piąty był Przemysław Szczepaniak 6e.
Gratulujemy!
Beata Bodziak „Jedynka najlepsza”
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych - Człuchów, Plaża OSiR
 6.04.2016r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, których współorganizatorem była Szkoła Podstawowa nr1 w Człuchowie.
Zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 wypadli bardo dobrze. W kategorii dziewcząt Mistrzynią Powiatu została Marcelina Osiowy kl. 6d, a brązowy medal wywalczyła Amelia Sprenger 6e.
Również w biegu chłopców nasi uczniowie nie meli sobie równych, tytuł Mistrza Powiatu wywalczył Daniel Sprenger 6e, a Wicemistrzem został Maksymilian Łabędź 6a. Miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Województwa wywalczyli również: Przemysław Szczepaniak 6e – 4 miejsce i Julia Markiewicz 6d – 6 miejsce (Julka do mety dobiegła na szóstym miejscu jednak uczennica z Rychnów - która była piąta, z przyczyn technicznych nie będzie mogła wystartować w zawodach wojewódzkich). Wszyscy ci zawodnicy będą reprezentowali nasz powiat w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się 15.04.2016r. również w Człuchowie.
W swoich biegach wyróżnili się również:
Cezary Kumiszcza 5a – 6 miejsc,
Otylia Możuch 4c – 7 miejsce,
Hubert Szymczyk 5b – 7 miejsce,
Paulina Kasak 6c – 10 miejsce,
Mikołaj Holc 5b – 10 miejsce,
Wszyscy wymienieni powyżej zawodnicy znaleźli się na liście rezerwowej i będą mogli również rywalizować z najlepszymi biegaczami naszego województwa w piątek 15.04.2016r.
Na szczególną pochwałę zasługują zawodnicy, którzy byli zdecydowanie młodsi od swoich rywali i jeszcze w przyszłych latach będą rywalizowali w tych zawodach, są to Otylia, Czarek, Hubert, Mikołaj i Kasia Wołujewicz 5d.
Dzięki staraniom wszystkich startujących zawodników, SP1 w Człuchowie została sklasyfikowana na pierwszym miejsce również w punktacji drużynowej szkół, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców.
Klasyfikacja drużynowa szkół:
szkoła podstawowa - dziewczęta
Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie 185pkt.
Szkoła Podstawowa w Debrznie 147pkt.
Szkoła Podstawowa w Przechlewie 112pkt.
Szkoła Podstawowa w Wierzchowie 102pkt.
Zespół Szkół Sportowych w Człuchowie 87pkt
Szkoła Podstawowa w Polnica 77pkt
Szkoła Podstawowa w Stołcznie 53pkt.
Szkoła Podstawowa w Rychnowach 37pkt.
szkoła podstawowa - chłopcy
Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie 193pkt.
Szkoła Podstawowa w Debrznie 168pkt.
Zespół Szkół Sportowych w Człuchowie 108pkt.
Szkoła Podstawowa w Polnicy 93pkt.
Szkoła Podstawowa w Przechlewie 85pkt.
Szkoła Podstawowa w Stołcznie 64pkt.
Gratulacje!
Wyniki wszystkich zawodników w załączonym komunikacie.
Beata Bodziak 


Wyniki >>>>

Obóz sportowy w Cetniewie
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 w Człuchowie przerwę świąteczną  23.03.- 29.03.2016r. spędzili na zgrupowaniu sportowym w COS w Cetniewie - Władysławowie.Recytatorzy z Jedynki górą
W środę 6 kwietnia 2016 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie zmagali się młodzi recytatorzy z całego powiatu. Poziom występów był bardzo wysoki, mimo tremy i mimo długiego oczekiwania na swój występ. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów. Uczniowie Ci byli doskonale przygotowani i tym samym "wymietli" konkurencję. Na 6 uczestników, którzy przeszli do etapu wojewódzkiego, pięcioro ta nasi wychowankowie:
Dominika Ołów z 1a
Oliwier Król z 2b
Iga Bondarenko z 4a
Martyna Makles z 5b
Julia Ojdana z 5b
Wielkie gratulacje dla zwycięzców. Trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie:).Z wizytą u stomatologa
Pierwszego dnia kwietnia wybraliśmy się z wizytą do gabinetu stomatologicznego.  Pani Ewa, która jest mamą naszej klasowej koleżanki Klaudii przyjęła nas bardzo ciepło. Rozmawialiśmy o szkodliwości cukrów dla naszych ząbków. Bardzo dokładnie  zwiedziliśmy gabinet, obejrzeliśmy profesjonalny sprzęt, a także dowiedzieliśmy się jak prawidłowo szczotkować zęby. Dostaliśmy też nowe szczoteczki-idealne dla naszego wieku. Okazało się, że niektórzy mogą już nawet używać nici dentystycznej. Wizyta była
bardzo udana. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Kluk, która przygotowała dla nas tę ciekawą lekcję w najprawdziwszym gabinecie stomatologicznym. Obiecamy dbać o nasze ząbki.
                                                                            Uczniowie klasy 2B

Zobacz zdjęcia >>>>


XV FINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ
odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia 2016r. o godz. 10.00

W tegorocznej edycji Ligi Matematycznej wzięło udział 438 uczniów szkół podstawowych. Do finału zakwalifikowało się 79 uczestników.

Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału uczniów szkół podstawowych, którzy łącznie uzyskali co najmniej 70 punktów.

Naszą szkołę będą reprezentować:

 • Jakub Bill z kl.6c

 • Marcin Kiedrowski z kl.6d

 • Noemi Jankiewicz z kl.6f

 • Natan Łączkowski z kl.5d

Na uroczyste rozdanie nagród laureatom oraz dyplomów wszystkim finalistom zapraszamy również 25 kwietnia 2016r. ok. godz. 15.30 w AULI 414.
Wyjazd na finał o godzinie 7:00 z placu przed szkołą.

wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014