Menu:

AKTUALNOŚCI - MARZEC / KWIECIEŃ / MAJ / CZERWIEC / SIERPIEŃ 2020

Zobacz film o naszej szkole!Zasady obowiązujące podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

1. Spotkania z wychowawcami odbywają się w klasach według przygotowanego harmonogramu.
2. Bezwzględnie przestrzegamy godzin, w której każda klasa ma  spotkać się
z wychowawcą.
3. Wszyscy uczniowie, którzy przyjdą wcześniej przed wyznaczoną godziną,
oczekują na wejście do szkoły na  boisku szkolnym.
4. W klasach 0-1 dzieciom może towarzyszyć jeden rodzic/opiekun
w masce lub przyłbicy.
5. Rodzice/opiekunowie pozostałych uczniów nie wchodzą do szkoły,
czekają na dzieci na boisku szkolnym.
6. Wszyscy wchodząc do przestrzeni wspólnej szkoły zachowują zasady:
    • dystans między uczniami min. 1,5 m
    • dystans do pracownika szkoły min.1,5 m
7. Wszyscy wchodząc do szkoły dokonują dezynfekcji rąk.
8. Po wyjściu uczniów z klasy, wszystkie sale będą dezynfekowane.Karta zgłoszenia >>>>
Uwaga rodzice uczniów klas 2- 8
Proszę KONIECZNIE zalogować się do iDziennika elektronicznego Progman – dotychczasowy idziennik w celu odbioru kodu aktywacyjnego, który będzie potrzebny do kontaktu ze szkołą od 1 września 2020 r. Wychowawcy klas przesłali do Państwa link do nowego dziennika oraz osobiste hasła do zalogowania się.
Dotychczasowy dziennik elektroniczny przestaje funkcjonować z dniem 31 sierpnia 2020 r.Są już wakacje
Rok szkolny 2019/2020 dobiegł do końca. O ile pierwszy semestr przebiegł jak zawsze - normalnie, drugi - inaczej. Od 12 marca 2020 nie przychodziliśmy do szkoły. Z uwagi na epidemię nie było nauki w klasach. Była za to nauka poprzez media komputerowe.  Tak było do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia filmów z zakończenia roku szkolnego 2019/2020.
Zakończenie roku klas 8 >>>>
Zakończenie roku klas 4 - 7 >>>>
Zakończenie roku szkolnego klas 1 - 3 >>>>

Gotowi do wakacji - zobacz film >>>>

Zobacz zdjęcia >>>>
Sportowcy podczas pandemii:)
Gdy tylko przepisy pozwoliły, grupa lekkoatletów wróciła do treningów:) oczywiście przestrzegając przepisów sanitarnych.
Trenowaliśmy cztery razy w tygodniu, przygotowując się do wzięcia  udział między innymi w Wirtualnym Biegu Tura. Dodatkowo trenowani również najmłodsi z klas I-III.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy reprezentowali SP1 w zawodach sportowych w całym roku szkolnym 2019/2020.
Miłego wypoczynku wakacyjnego:))
B. Bodziak
Zobacz zdjęcia >>>>

Zdalny wf
Dziękuję wszystkim, którzy dzielnie ćwiczyli w czasie zdalnego wychowania fizycznego.
Wiem, nie było łatwo:))
Pamiętajcie o pracy nad swoją kondycją również w czasie wakacji:)
Miłego wypoczynku!
B. Bodziak
Zobacz zdjęcia >>>>

Wirtualny Bieg Tura

Zawodnicy SP1 wzięli udział w wirtualnym Biegu Tura. Wobec aktualnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie było szans na to, żeby zawodnicy spotkali się na starcie. Zamiast tego, klasyfikacja została utworzona na podstawie indywidualnych wyników, udokumentowanych w aplikacjach treningowych. Po starcie zawodnicy otrzymali takie same medale, jakie czekałyby na nich na mecie. Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse 5 i 10 km. Każdy uczestnik mógł pokonać zadeklarowany dystans w dowolnych terminie 13 lub 16.06.2020.
Bieg na 5 km
Najlepsza z grupy zawodników SP1 – Patrycja Jażdżewska 6b. Startowali również: Maja Przysiężna 5e, Antoni Figurski 5e, Maria Zielnik 6b, Laura Jasik 6f, Konrad Pilipiec 5e, Jan Słowiński 6a, Zuzanna Królak 6a, Zofia Michalec 5e, Antoni Banaszak 5e.
Bieg na 10 km
Najlepsza z grupy zawodników SP1 – Agata Bogdańska 6cNajlepsi matematycy

Egzamin w czasie pandemii

Zobacz zdjecia >>>>Szkoła Podstawowa nr 1 

im. Przyjaciół Ziemi

w Człuchowie

zaprasza

do składania wniosków o przyjęcie uczniów

do klasy pierwszej i do grupy przedszkolnej.

Wnioski prosimy o przesyłanie drogą elektroniczną na adres:

sekretariat.sp1@czluchow.eu

Wnioski są do pobrania ze strony szkoły sp1.czluchow.net.pl


Informacji udzielamy telefonicznie

w godz. 8.00 – 15.00

tel. 796 586 958
Zobacz film >>>>

Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!
O tym, jak różnorodnie i efektywnie można spędzić czas kwarantanny świadczy sukces uczennicy klasy 6c- Karoliny Kubiak, która wzięła udział w konkursie pt. „ Siostro, bracie- zostań w chacie” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku. Uczestnicy sporządzali recenzję swojej ulubionej książki w postaci listu kierowanego do swoich babć i dziadków. Praca Karoliny została nagrodzona. Serdecznie gratulujemy sukcesu:)
Katarzyna Andrzejewska

RZEKA WĘDKARZA JERZEGO - pełna wyrazów z „rz” to kolejny projekt  klasy 1c.
Inspirowani największą rzeką Polski -Wisłą, uczniowie tworzyli własne kreatywne rzeki. Wyszukiwali wyrazy z rz, dokonywali pomiaru długości i szerokości. Rozwiązywali zadania matematyczne. Powstały też twórcze opowiadania nie tylko o Jerzym.
  Dziękuję uczniom i rodzicom za udział i zaangażowanie w tym projekcie.
Tym razem wspólne możliwości popłynęły daleko i szeroko.
Łączna długość rzek wyniosła 4730 cm= 47 m i 30 cm.  Łączna szerokość rzek to 528 cm = 5 m i 28 cm.
Zobacz film >>>>


Uczniowskie fraszkiTydzień Ekologiczny w zerówce
Przez cały tydzień dzieci z zerówki omawiały tematy związane z ekologią: przypominały sobie w jaki sposób segregujemy śmieci, poznały kodeks ekologa, próbowały wykonać własnego Eko-ludka, a także dowiedziały się w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną i wodę.
Katarzyna Odalanowska
Zobacz film >>>>

WIEŻA KRÓLEWNY ŻANETY pełna wyrazów z ż.  
To projekt najmłodszych, ale bardzo wysoki, bo o łącznej wysokości 3117 cm =31 metrów i 17 centymetrów + skromna wieża wychowawcy 78 cm. Razem ? No właśnie ile? Każdy z uczestników- pomysłowych konstruktorów wykonał swoją wieżę, łącznie 23 budowle. Zmierzył ją, choć  nie było to  takie łatwe.  Najwyższa wieża (280 cm) nie zmieściła się w domu. Wyszukali i przymocowali też wyrazy z ż. Były jeszcze inne zabawy twórcze i zadania matematyczne. Królewny Żanety pięknie prezentowały się przy swojej wieży. Pomysłowość i umiejętności architektów niesamowite. Brawa dla całych rodzinnych drużyn!!!
 Z Wami damy radę!
Razem mamy  3195 cm=  31m 95 cm!!! Tak wysokie są nasze możliwości! 😊
Zobacz zdjęcia >>>>

Eko-kotek
Zobacz zdjęcia >>>>
8a pozdrawia
Zobacz film >>>>

W DNIU ZIEMI
Nie możemy Świętować Dnia Ziemi tak, jakbyśmy chcieli, wszyscy razem. Ale  za namową  p.Marioli  postanowiliśmy przesłać Wam trochę  pozytywnych emocji w tym trudnym czasie. Dbajcie o siebie,dbajcie o nasza planetę  Ziemię.

 
POZDRAWIAMY- UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM.PRZYJACIÓŁ ZIEMI

Zobacz film >>>>

Sukces Mai w konkursie wojewódzkim
Maja Borek - uczennica klasy 8d Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie została laureatką wojewódzkiego konkursu bibliotecznego "Zainspiruj innych" zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku w ramach akcji "Siostro, Bracie - zostań w chacie!". Poniżej nagrodzona przez komisję konkursową praca Mai. Gratulacje !!!!
Zobacz >>>>Noszę maseczkę >>>>


e-Galeria 1 >>>>
e-Galeria 2 >>>>
e-Galeria 3 >>>>
e-Galeria 4 >>>>
e-Galeria 5
(zmiany) >>>>
e-Galeria 6 >>>>
Wielkanocna e-Galeria >>>>
Wielkanocna e-Galeria 2 >>>>
Wielkanocna e-Galeria 3 >>>>1c poznaje kosmos
Zobacz zdjęcia >>>>

Konkurs recytatorski klas 1 - 3
Zobacz zdjęcia >>>>

Recytatorzy na start
Eliminacje szkolnego XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej już za nami ! Gratulujemy  Uczestnikom z klas 4- 8. Brawa należą się wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i poświęcili swój czas na pracę nad interpretacją tekstu.
Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 18 marca 2020 roku, zakwalifikowali się :
- Mikołaj Skrzypczak - kl. 6f,
- Dominika Ołów- kl.5a,
- Marta Pszczoła- kl. 5a,
- Zofia Michalec- kl. 5e,
- Cyprian Ciepliński- kl. 5e,
 - Aleksander Radziemski- kl. 4b,
- Jan Ponikowski- kl. 4b,
- Maja Szmaglińska- kl.8a,
- Iga Bondarenko- kl. 8a
Zobacz zdjęcia >>>>

Z Afryki
"Hi. Thanks 🙏 Thanks for your support and help to this children 👨👩👦‍👦. You have put smile 😊 on their 😀 face and their mother 👩 too". 
Dary dotarły do naszych małych przyjaciół, pan Lamin przesyła podziękowania za pomoc, wsparcie i uśmiech na twarzach dzieci oraz ich mam❤️❤️❤️.


Kongres Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta z klasy 8a i 7c uczestniczyły w Kongresie Kobiet zorganizowanym przez LO im. S.Czarnieckiego w Człuchowie. Poruszanych było wiele ważnych dla każdej kobiety/dziewczyny kwestii: piękno bez makijażu, ekologiczne zniszczenia, jakie niesie nadmiar ubrań, radość z uprawiania sportu, wybieranie zawodów, które powszechnie uznawane są za męskie, konieczność badań kobiecych. Dowiedziałyśmy się też, jak na przestrzeni wieków zmieniał się kanon piękna oraz jak zyskiwałyśmy swoje prawa. To była bardzo cenna lekcja.Zawody przełajowe w Trzebielinie
7.03.2020r. Trzebielino
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SP1 i CMKL Człuchów w biegach przełajowych, które odbyły się w Trzebielinie. Zawody odbyły się w ramach Cross Festiwalu.Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki w roczniku 2008/07. Wśród chłopców na 2 miejscu przybiegł Kacper Piątkowski, 4 był Jakub Kreft, a 7 Jasiu Słowiński.
Wśród dziewcząt na 3 miejscu przybiegła Patrycja Jażdżewska, 5 była Agata Bogdańska, 8 Magda Woźniak, a 9 Marysia Zielnik. Dużą niespodziankę sprawiła nasza najmłodsza zawodnicza Małgosia Zielnik zajmując 3 miejsce, a Lena Wróblewska była 14 wśród dziewczynek rocznik 2012/11. Chłopcy w tej kategorii zajęli 13 miejsce Patryk Dopadło a 14 Hubert Sprenger.
Dziewczęta rocznik 2010/09: 7 miejsce Maja Przysiężna, 12 Oliwia Kobus i 24 Zofia Michalec. W tej kategorii wiekowej chłopców 8 miejsce zajął Antoni Banaszak.
Gratulujemy wszystkich zawodnikom!!!
Beata Bodziak
Zobacz zdjęcia >>>>

Wesoły Dzień Kobiet w 3a
Dzień Kobiet w 3a upłynął pod znakiem spódniczki i wspaniałego humoru. Najpierw chłopcy, jak przystało na prawdziwych facetów, złożyli dziewczynkom życzenia i wręczyli symbolicznego kwiatka, a następnie zaskoczyli przygotowanymi niespodziankami. Pierwszą był występ artystyczny. Na scenę pewnie wkroczył zespół  wokalny , który odważnie zaśpiewał piosenkę oraz odtańczył  przygotowaną choreografię. Artystki zachowywały  się , jak prawdziwe gwiazdy estrady. To był  hit i szok zarazem! Drugą niespodzianką i wielkim  zaskoczeniem był  pokaz mody. Przez cały dzień towarzyszył wszystkim uśmiech od ucha do ucha. Dziękujemy chłopcy za pomysłowość i odwagę!  Udowodniliście , że macie poczucie humoru potraficie  świetnie się bawić . Było super!
Zobacz zdjęcia >>>>

Dzień Kobiet w 2a
Zobacz zdjęcia >>>>
Pobierz film >>>>

Dzień Kobiet w  2b
Zobacz zdjęcia >>>>

 Dzień Kobiet w 1c
Zobacz zdjęcia >>>>

Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt
Drużyna dziewcząt w turnieju piłki koszykowej, rozegranym w Debrznie zajęła III miejsce.„Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1.03.2020r. uczniowie SP1 uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych udziałem w biegu przełajowym „Tropem Wilczym”.
Akcja organizowana była przez Fundację Wolność i Demokracja, OSiR Człuchów i Sportowy Człuchów.
Zawody miały na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, popularyzację tematyki o Żołnierzach Wyklętych oraz promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia, a w szczególności idei biegania.

Uczniowie SP1 wzięli udział w Biegu Głównym na 1963 m:
Jan Słowiński 6a – IV miejsce
Maria Zielnik 6b – VII miejsce
Antoni Banaszak 5e – VII miejsce
Agata Bogdańska 6c – VIII miejsce
Patrycja Jażdżewska 6b -  IX miejsce
Szymon Górzny 5b – X miejsce
Maja Przysiężna 5e – XI miejsce
Michał Marczak 5b  - XI miejsce

W zawodach wzięli również udział:
Małgorzata Zielnik 2b, Magdalena Woźniak 5e Zofia Michalec 5e, Oliwia Kobus 4b, Wiktoria Parzyjagła 5e, Lena Wróblewska 2b, Zuzanna Królak 6a, Julia Kostyk 6e, Laura Jasik 6f, Julia Maćkowiak 6e, Michalina Ochendal 6e.

Dziękuję za zaangażowanie i promowanie zdrowego stylu życia.
B. Bodziak
Zobacz zdjęcia >>>>

MISTRZOSTWA POWIATU CZŁUCHOWSKIEGO W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
W dniu 28.02.2020r młodzież naszej szkoły rywalizowała w MISTRZOSTWACH POWIATU CZŁUCHOWSKIEGO W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ROCZNIK 2005/2006 w Człuchowie. Drużyny przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego – Jarosz Beata, Dowksza Marek. Poniżej wyniki :
DZIEWCZĘTA:
II miejsce: Jurkiewicz Michalina, Gomułka Nikola, Jarkiewicz Marcelina, Parzyjagła Patrycja, Zawada Zuzanna.
CHŁOPCY:
II miejsce: Januszewski Szymon, Kowalik Karol, Jażdżewski Brajan, Sobczak Filip, Szamocki Filip, Łukaszewicz Jakub.Najmłodsi z "Jedynki"w kinie
Zobacz zdjęcia >>>>

Czar Par klas 7
27 lutego 2020 roku odbył się konkurs dla uczniów klas siódmych „Matematyczny Czar Par”, którego organizatorkami były nauczycielki matematyki: Grażyna Jażdżewska, Elżbieta Maćkowska i Agnieszka Kreft.
W konkursie udział wzięło siedem par. Uczniowie rozwiązywali zadania w parach w następujących kategoriach: gra planszowa, krzyżówka z hasłem, krzyżówka liczbowa, zadania z treścią, domino, tangram, wojna.
Finałowe miejsca zajęli:
I miejsce- Ewa Miszczuk, Krystian Sobański 7b
II miejsce – Agata Bill, Natalia Mayer 7a
III miejsce – Kacper Krośnicki, Maciej Prondzinski 7c
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Gratulujemy!


DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO W 1C
27 lutego  wyruszyliśmy za pomocą mapy, globusów i wyobraźni na poszukiwanie białego misia. Podczas projekcji  filmów i prezentacji poznaliśmy warunki życia w Arktyce oraz ciekawostki na temat niedźwiedzia polarnego i jego przyjaciół. Dowiedzieliśmy się też jaki wpływ na to środowisko i zwierzęta mają zmiany klimatu. Łapy niedźwiedzia są bardzo duże, przekonaliśmy się o tym wycinając je, a potem mierząc za pomocą miary. Czy wiecie, że stopy dorosłego niedźwiedzia polarnego przekraczają długość 30 cm i są szerokie na około 25 cm, pomiędzy palcami znajduje się błona, która ułatwia zwierzęciu pływanie. Szorstkie poduszeczki na spodzie łap zapobiegają ślizganiu się po powierzchni lodu a ostre pazury ułatwiają polowanie. „Niedźwiedzie łapy” posłużyły nam też jako jednostka miary. Mierzyliśmy wszystko co się dało. Kolejnego dnia wyruszyliśmy na Antarktydę, aby spotkać się z pingwinami. Tu też była polarna matematyka. Krajobrazy na biegunach są piękne, ale dla nas jest tam stanowczo za zimno. Wracamy więc do klasy! Pamiętajmy o apelu białego misia:
 ZMIAN KLIMATU NIE POWSTRZYMAJĄ MOJE ŁZY. MOŻESZ TO ZROBIĆ TYLKO TY!
Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię, jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty. Młode niedźwiadki są jak pluszowe przytulanki. Tymczasem jest to największy lądowy drapieżnik, bardzo dobry i skuteczny myśliwy wytrzymujący warunki, których większość żywych organizmów na Ziemi nie byłaby w stanie znieść. Niedźwiedzie wykształciły cechy wyglądu oraz zachowania umożliwiające im przetrwanie w niegościnnym środowisku Arktyki, i zniszczenie tego środowiska będzie oznaczać dla nich zagładę. Zwierzętom tym zagrażają odwierty naftowe i polowania oraz  zmiana klimatu prowadząca do zanikania pokrywy lodowej Arktyki. Dzień Niedźwiedzia Polarnego jest okazją do  przypomnienia o tym, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich i że los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach. Zachęcamy do bliższego poznania tego fascynującego zwierzęcia wierząc, że im więcej się o nim dowiemy, tym większa będzie nasza motywacja do jego ochrony! Na temat niedźwiedzia polarnego oraz innych zwierząt żyjących w Arktyce można przeczytać na tablicy informacyjnej w holu głównym naszej szkoły. Zapraszamy!
Wystawę przygotowały: Maria Opar, Danuta Tylingo
Zobacz zdjęcia >>>>wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec 

Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów