Menu:

AKTUALNOŚCI - MARZEC 2019

Zobacz film o naszej szkole!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie
W związku z akcją strajkową nauczycieli naszej szkoły od 08.04.2019 r. (do odwołania) dyrektor szkoły informuje, że nie będzie   w stanie zapewnić realizacji zajęć lekcyjnych. Prosimy o zrozumienie i zapewnienie w miarę możliwości  w tym okresie opieki swoim pociechom. 


ABC ROBOTYKI
Jak są zbudowane drony? Jakie są zasady ich działania? Jak należy je obsługiwać?  Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 3c uzyskali odpowiedzi podczas warsztatów, które przeprowadził dla nich instruktor modelarstwa i robotyki, pan Robert Wielandt.  W czasie spotkania dzieci mogły obejrzeć bogatą kolekcję robotów, a także miały możliwość samodzielnego  sterowania  niektórymi      z nich. Jednak najwięcej radości sprawił im pokaz lotu dronów. Dziękujemy panu Robertowi za ciekawe zajęcia, które rozbudziły   w dzieciach ciekawość, pogłębiły ich wiedzę a także przekonały,  że warto mieć swoje pasje i zainteresowania.


Zobacz więcej >>>>

Róża Jurkiewicz finalistką wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego!!!

Róża Jurkiewicz z klasy 3b gimnazjum została finalistką kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego.  Nasza uczennica zdobyła 71% punktów w etapie wojewódzkim. Niezmiernie cieszymy się z tak rewelacyjnego wyniku i serdecznie gratulujemy!!! Brawo Róża!
Wychowawca klasy

British day w naszej szkole!!!
 

29.03.2019 w piątek odbył się  w naszej szkole „British day”.  W rozgrywkach międzyklasowych swoją wiedzę na temat Wielkiej Brytanii  zaprezentowali uczniowie klas IV, V i VI. W związku z tak ważnym wydarzeniem swoją obecnością zaszczyciła nas sama królowa Elżbieta II z całą swoją rodziną w asyście strażnika. Podczas całej imprezy uczestnicy mieli okazję skosztować pysznych słodkości wykonanych z brytyjskim akcentem, a także napić się oryginalnej angielskiej herbatki z królową. Wszystkim dopisywał dobry humor. Wśród konkurencji najwięcej radości przysporzyła  pantomima. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie zaprezentować jeden z brytyjskich sportów, nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że musieli to robić w zwolnionym tempie  Oj działo się, działo! Innymi równie interesującymi zmaganiami były: karaoke- tu największą radość sprawił wszystkim dobrze znany utwór YMCA, koledzy i koleżanki ze starszych klas świetnie przygotowali choreografię, by wspomóc i ośmielić młodszych zawodników, poza tym uczniowie musieli odgadnąć tytuły znanych utworów muzycznych, rozpoznać symbole oraz osobliwości turystyczne Wielkiej Brytanii wyświetlane przez projektor. W przerwie zawodnicy mieli okazję posłuchać utworów muzycznych przygotowanych przez koleżanki  z klasy 8d- Zuzię Krysę oraz Paulinę Kononowicz. Dziewczyny zostały nagrodzone gromkimi brawami za swoje przepiękne głosy. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które mamy nadzieję oddaje charakter naszego dzisiejszego spotkania 
Oczywiście nie było przegranych, poziom był bardzo wyrównany,      a zadecydowały pojedyncze punkty, dlatego pierwsze miejsce zajęły drużyny klas V i VI, a zaraz za nimi na drugim miejscu uplasowała się drużyna klas IV. Gratulujemy naszym małym zwycięzcom!! Pokazaliście dzisiaj, że można się świetnie bawić ucząc i uczyć bawiąc. Do zobaczenia za rok!
K. Kęska




KOLEJNY SUKCES NASZYCH RECYTATORÓW  W STAROGARDZIE!
 27 marca 2019 r., w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się rejonowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Spośród klas I – VI do konkursu zakwalifikowało się czterech reprezentantów z naszej szkoły.
W składzie KATRGORII I - dzieci młodszych wystąpili:   
    1. Zofia Jażdżewska kl. 1a
    2. Lena Pujanek kl. 2a
    3. Aleksander Radziemski kl. 3b
    W składzie KATEGORII II – dzieci starszych wystąpiła Dominika Ołów z kl. 4a
Nasi artyści kolejny raz spisali się rewelacyjnie, zaprezentowali wysoki poziom i zdobyli uznanie jury!
Po wysłuchaniu prezentacji jury przyznało naszym recytatorom następujące wyróżnienia:
   
            1. Aleksander Radziemski – II miejsce
            2. Zosia Jażdżewska – wyróżnienie
            3. Lena Pujanek – wyróżnienie

                            Wielkie brawa i gratulacje!!!
Zobacz wiecej >>>>

W Londynie
W dniach 17 -22 marca 50-cio osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła  w wycieczce do Londynu.  W podróż wyruszyliśmy autokarem i mimo wielogodzinnej  jazdy nikt nie narzekał na nudę. We wczesnych godzinach rannych dotarliśmy do Calais, gdzie niektórzy z uczestników mieli okazję przetestować swoją znajomość języka angielskiego, gdyż niektórzy z celników byli bardzo rozmowni. Po dotarciu na miejsce i rozpakowaniu bagaży czekała nas pierwsza próba. Jazda metrem – to nie lada wyzwanie dla tak licznej grupy. Zdaliśmy celująco, nikt się nie zgubił. A potem to już same przyjemności. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczęliśmy od London Bridge a następnie Katedra Southwark, Teatr Szekspirowski, Galeria Tate Modern. Mostem Millenium Bridge przeszliśmy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul’s. Kolejny dzień to przejazd na zmianę warty pod Buckingham Palace. Spacer przez St. James’s Park pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Słynną ulicą Whitehall dotarliśmy do Trafalgar Square, mijając po drodze siedzibę premiera 10 Downing Street oraz bramy Stajni Królewskich. Czas na zakup pamiątek przy Leicester Square. Odwiedziliśmy także Galerię Narodową gdzie zobaczyć można m.in. słynne „Sloneczniki” van Gogh’a czy też dzieła Leonardo da Vinci. Następnie udaliśmy się na Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town w dzielnicy SOHO – centrum rozrywki. Zwiedziliśmy także najstarsze i największe muzeum w Wielkiej Brytanii – British Museum oraz Muzeum Historii Naturalnej. Następnie czekała nas przejażdżka czerwonym autobusem piętrowym, no i oczywiście shopping time czyli wizyta w najbardziej ekskluzywnym centrum handlowym Londynu, czyli Harrods’ie, no i prawdziwe zakupy w Primarku. Kolejny dzień zaczęliśmy od przejazdu pod Tower of London oraz rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Kolejną atrakcją tego dnia była mierząca 135 metrów karuzela zwana London Eye. Z centrum udaliśmy się metrem do dzielnicy drapaczy chmur Canary Wharf, gdzie przesiedliśmy się na sterowaną komputerowo kolejkę która zabrała nas do Greenwich gdzie można było zrobić sobie zdjęcia na południku „0” . Następnie wyjazd w drogę powrotną do domu.


Zobacz wiecej >>>>

Finał ligi matematycznej


FINALISTA RAZY 3
Jakub Jackowski, uczeń klasy 8b naszej szkoły, na przełomie lutego i marca bieżącego roku szkolnego uczestniczył w prawdziwym maratonie naukowym i zdobył tytuł finalisty w konkursie kuratoryjnym z trzech przedmiotów: biologii, geografii oraz historii. Sukces ósmoklasisty zasługuje na WIELKI SZACUN!
Wychowawca 8b Maria Opar

BLISKIE SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ
Ciekawość odkrywania , konstruowania i pogłębiania wiedzy w dziedzinie robotyki rozbudzał podczas warsztatów u uczniów klasy 3b pan Robert Wielandt,  instruktor modelarstwa w MDK, pasjonat robotyki, a także rycerstwa.  Pan Robert zaprezentował swoją niemałą kolekcję robotów i omówił budowę oraz zasady ich działania. Były też zadania praktyczne. Kolekcja dronów zaciekawiła wszystkich. Tu pan Robert omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas ich obsługi, ale także obserwowania ich lotu. Potem wszyscy udali się na korytarz szkolny, który zamienił się na moment w lotnisko startowe dla dronów. Na szczęście wszystkie obiekty wylądowały szczęśliwie.
Bardzo dziękujemy panu Robertowi za ciekawe spotkanie i  przeprowadzenie warsztatów.


Zobacz więcej >>>>

Dziewczyny pierwsze
W dniu 25.03.2019 roku na Plaży Miejskiej w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce i uzyskały awans do finału wojewódzkiego. Indywidualnie najlepsza z SP nr1 była Nikola Kerzschk - IV miejsce. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Natalia Żmuda - Trzebiatowska, Martyna Andrzejewska, Michalina Jarkiewicz, Sylwia Gawlicka, Nikola Kerzschk oraz Marcelina Osiowy.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR1 W CZŁUCHOWIE NAJLEPSZA W POWIECIE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
„MARTA, MAJA, BRAJAN MISTRZAMI POWIATU”   
 Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych
Człuchów, Plaża OSiR, 25.03.2019r.
25.03.2019r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, których współorganizatorem była Szkoła Podstawowa nr1 w Człuchowie.
    Dzięki staraniom wszystkich startujących zawodników, SP1 w Człuchowie zwyciężyła w punktacji drużynowej szkół, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców (Igrzyska Dzieci).
    Indywidualnie Marta Chmurzyńska 6c, Maja Przysiężna 4e i Brajan Jażdżewski 7d wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci 2009-2006), Jakub Rafalski 5d został  Wicemistrzem Powiatu, a Maria Zielnik 5b i Mariusz Jońca 6e zdobyli brązowe medale.
Bardzo dobrze pobiegli również: Nikola Ernstmajer 6c (4 miejsce), Magdalena Woźniak 5e, (4miejsce), Joanna Malmon 4b (5 miejsce), Agata Bogdańska 5c (5 miejsce), Patrycja Jażdżewska ( 6 miejsce),  Mateusz Malmon 6d (6 miejsce), Antoni Banaszak 4e (7 miejsce), Jakub Kreft 5c (10 miejsce).
    Do Mistrzostw Województwa awansowały  najlepsze pięcioosobowe drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych: dziewczęta młodsze (2008 i młodsze) + dziewczęta starsze (2006-2007) i chłopcy młodsi (2008 i młodsi)+ chłopcy starsi (2006-2007). 
   
    Składy zwycięskich drużyn:
Dziewczęta młodsze (2008 i młodsze)

1 miejsce – Maja Przysiężna 4e
4 miejsce – Magdalena Woźniak 5e
5 miejsce – Joanna Malmon 4b
15 miejsce – Zofia Michalec 4e
25 miejsca – Laura Jasik 5e

Dziewczęta starsze (2006-2007)

1 miejsce – Marta Chmurzyńska 6c
3 miejsce – Maria Zielnik 5b
4 miejsce – Nikola Ernstmajer 6c
5 miejsce – Agata Bogdańska 5c
6 miejsce – Patrycja Jażdżewska 5b

Chłopcy młodsi (2008 i młodsi)
2 miejsce – Jakub Rafalski 5d
7 miejsce – Antoni Banaszak 4e
12 miejsce – Antoni Figurski 4e
20 miejsce – Maciej Markiewicz 4e
22 miejsce – Szymon Górzny 4b

Chłopcy starsi (2006 -2007)
1 miejsce – Brajan Jażdżewski 7d
3 miejsce – Mariusz Jońca 6e
6 miejsce – Mateusz Malmon 6d
10 miejsce – Jakub Kreft 5c
14 miejsce – Jakub Tarczyluk 5b

Rezerwowi: Natalia Mayer 6a, Piotr Szymanek 4d, Michał Marczak 4b, Aleks Żmuda-Trzebiatowski, Konrad Pilipiec 4e, Jakub Gradek 4d, Fabian Pfeifer 6e, Tomasz Ćwik 6e, Piotr Sobczyński 6b, Wiktor Adaszewski 5f, Amelia Garstka 4e, Julia Kril 4c, Wiktoria Parzyjagła 4e, Zofia Łukaszewska 4e, Zofia Górska 6d, Zuzanna Królak 5a, Michalina Jurkiewicz 6b.


Iza finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
Uczennica klasy 8e Isabel Hoppe została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Dnia 8 marca reprezentowała naszą szkołę w konkursie w SP w Trąbkach Wielkich i uzyskała świetny wynik: 55%. Gratulujemy i życzymy kolejnych językowych sukcesów! 


Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zostali: Jakub Bill, Jakub Jażżewski oraz Jakub Jackowski.

"Kto czyta-żyje wielokrotnie”
Dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej został zorganizowany Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Klas Drugich. W skład jury wchodziły  panie: Jonna Kujawa, Violetta Ryngwelska, Danuta Pożarycka - Kałagaty.
 Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszą część stanowiło czytanie ze zrozumieniem. Dzieci samodzielnie miały przeczytać ze zrozumieniem tekst, polecenia i zaznaczyć poprawne odpowiedzi na zadane pytania. W drugiej czytały nieznany utwór. Miały pięć minut na przygotowanie tekstu do głośnego czytania.
Jury przyznało 3, 2 i 1 miejsca w kategorii klas drugich.

I miejsce Anna Andrzejewska klasa 2c
II miejsce Bianka Gryka klasa 2b
III miejsce Jakub Rudziński klasa 2a

Dziękujemy wszystkim nauczycielkom i rodzicom za przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestniczącym w konkursie uczniom.


Zobacz więcej >>>>

Jest już wiosna
Od kilku dni uczniowie klas 1-3 z zapałem przygotowywali się do powitania pani Wiosny. Ćwiczyli układy taneczne, grali na instrumentach , wypatrywali oznak wiosny. Ponadto projektowali zwiewne, kolorowe suknie dla Wiosny na sezon wiosenny 2019, które można podziwiać w holu szkoły. Hol z pewnością przypomina ogromną szafę, w której niejedna wiosna znajdzie wspaniałe kreacje, stworzone przez najlepszych małych projektantów. 21 marca w wesołych nastrojach i w tanecznym rytmie najmłodsi powitali długo oczekiwanego gościa - Wiosnę. Atrakcją był pokaz gry na instrumentach perkusyjnych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Rzeczywiście talentów w SP1 nie brakuje, zwłaszcza że na wiosennej łące wspaniale zaśpiewali i zatańczyli najmłodsi Przyjaciele Ziemi. Po tanecznych harcach był czas na kolorową wiosenną tęczę. Zwiewne pasy falowały poruszane wiosennym wiatrem w rytm muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku - Wiosna”. Na koniec każda klasa, zainspirowana muzyką, sama tworzyła wiosenną choreografię. Szkoda tylko, że poprzez zdjęcia częściowo udało się przekazać wspaniałą atmosferę panującą pierwszego dnia wiosny w szkole. Uroczystość przygotowały: K. Kassner, R. Geras, A. Pigońska, D. Tylingo.


Zobacz więcej >>>>

Z morsami
21 marca uczniowie 7a, 7c i 8d mieli przyjemność witać wiosnę z człuchowskimi morsami. Mogli na własne oczy się przekonać, że zimne kąpiele nie są takie straszne. Były zabawne konkurencje sportowe, było ognisko z kiełbaskami, były wiosenne szaleństwa na ... placu zabaw. Jeśli uczniowie się lubią, to z satysfakcją spędzają wspólnie czas. Dziękujemy Klubowi Morsów Człuchowskich za doskonałą zabawę. Wiosnę było czuć na całego!


Zobacz więcej >>>>

Nasi recytatorzy bezkonkurencyjni!
20 marca 2019 roku nasi uczniowie kolejny już raz zawojowali scenę  człuchowskiego MDK-u podczas XXXVI  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bo swoimi recytacjami udowodnili, że jesteśmy bezkonkurencyjni w powiecie. Kolejny już raz większość nagród i wyróżnień zdobyli nasi recytatorzy. Za tydzień w Starogardzie  reprezentować nas będą:
Zofia Jażdżewska 1a
Lena Pujanek 2a
Aleksander Radziemski 3b
Dominik Ołów 4a
Daniel Sprenger
Wyróżnienia otrzymali: Ksawery Bilski, Michał Żółtek, Łukasz Hryszkiewicz, Kaja Stanke, Jan Ponikowski, Zofia Michalec oraz Krzysztof Sowa.
Wszystkim recytatorom, ich rodzicom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy!

Zobacz więcej >>>>

ABC zdrowia - 4a
Uczniowie klasy 4a odwiedzili w muzeum podróżującą, interaktywną wystawę propagująca zdrowy styl życia oraz pokazującą, jak działa ludzki organizm. Wystawa pt. "Na zdrowie"  składa się z 20 interaktywnych stanowisk wyposażonych w modele anatomiczne oraz multimedialne, mechaniczne lub manualne urządzenia do interakcji. Uczniowie znaleźli tam odpowiedzi na wiele pytań związanych z budową i funkcjonowaniem naszego organizmu: od właściwego odżywiania poprzez zagadnienia kondycji fizycznej, budowę anatomiczną kluczowych organów, gimnastykę mózgu aż po sposoby udzielenia pierwszej pomocy.
Samodzielnie wykonywane eksperymenty, doskonała zabawa oraz ćwiczenia fizyczne zdecydowanie stanowiły dla uczniów klasy 4a  atrakcyjny i oryginalny sposób poznawania tajemnic naszego organizmu.


Zobacz wiecej >>>>

W oczekiwaniu na panią Wiosnę …..
Od  kilku dni uczniowie klas 1-3 dni przygotowują się do powitania pani Wiosny. Ćwiczą układy taneczne, grają na instrumentach , wypatrują oznak wiosny. Ponadto projektują zwiewne, kolorowe suknie dla Wiosny na sezon wiosenny 2019. Już niedługo będziecie mogli je podziwiać na holu szkoły.


Zobacz więcej >>>>

Zobacz więcej >>>>

Kącik przyrody u najmłodszych




Matematyka nie jest problemem
26 lutego 2019 r. w Słupsku, odbył się półfinał Ligi Matematycznej. Uczestniczyło w nim 16 uczniów  klas 4 -6 i 16 klas 7,8 i 3 gimnazjum. Do finału, który odbędzie się  26 marca 2019 r. w Słupsku zakwalifikowali się: Maria Zielnik kl. 5b Agata Bill kl. 6a, Ewa Miszczuk kl. 6b, Marta Chmurzyńska i Maciej Prondziński  kl. 6c, Natan Łączkowski kl.8d, Marcin Kiedrowski i Jakub Bill  kl. 3a gimnazjum.                                
 Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów finalistom.


Zuzanna Dalka, Jakub Rafalski oraz Marcel Szukaj będą reprezentować  naszą szkolę w wojewódzkim konkursie matematyczno-geograficznym klas piątych  MatGeo w Gdańsku.
Uczniowie na szczeblu rejonowym mieli do rozwiązania 5 zadań z matematyki i 5 zadań z geografii. Zadania były wykonywane na czas. Nasza trójka  awansowała do ostatniego etapu, który odbędzie się 6 IV 2019 roku w Gdańsku. 



8d dziękuje.
Dziękujemy za wsparcie. Jury konkursu Szwecja z klasą doceniło nasze zaangażowanie, oryginalne i kompleksowe podejście do tematu.
Mamy II miejsce- 50% zniżki na dwudniową wycieczkę do Szwecji.



Zerówkowicze z wizytą u weterynarza.
18 marca 2019 r. grupa 0-1 i 0-2 wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego "Cztery koty i pies piąty". Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.
Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazała jak bada się i leczy zwierzęta. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci poznały urządzenie do badania USG, stół do zabiegów operacyjnych, brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.
Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie!


Zobacz zdjęcia >>>>

Dzień otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych
Zobacz więcej - część 1 >>>>
Zobacz więcej - część 2 >>>>
Zobacz więcej - część 3 >>>>

Bądź bezpieczny w sieci
O tym, że należy z rozwagą korzystać z sieci Internetowej nigdy dość przypominania. Tym razem uczniowie wspólnie z panią nadkomisarz Iwona Woźniak i panią pedagog przypominali sobie fundamenty wiedzy o cyberprzemocy. Uczniowie doskonale wiedzą, które zachowania są niebezpieczne, na co zwracać uwagę, czego nie wolno robić na portalach społecznościowych.
Gdyby jednak przestrzegali tych zasad, to pani pedagog nie miałaby przykładów na to, z jakimi problemami spotyka się w swoim gabinecie. Najczęściej są to przerabiane i  udostępniane na forach zdjęcia bez zgody osób, które na tych zdjęciach są, a także włamania na konta kolegów, bo zapomniano się wylogować i koleżanka lub kolega podszyli się pod inna osobę.  Są to zachowania karane, dlatego na spotkaniach z uczniami nie mogło zabraknąć pani policjantki, która od strony prawnej opowiadała o grożących uczniom konsekwencjach.
Żyjemy w świecie, w którym Internet jest jego nieodzowną częścią, jednak musimy pamiętać, że pomimo iż nie widzimy osoby z którą się kontaktujemy w sieci, to nie jesteśmy w niej anonimowi. Pamiętajmy, ze w Internecie nic nie ginie, dbajmy więc o zachowanie zasad bezpieczeństwa i bierzmy odpowiedzialność za to, co piszemy i jakie zdjęcia wstawiamy.
Pedagog szkolny


„Jak wytresować smoka” 3 - uczniowie klas 4a i 4c w kinie
Uwielbiamy chodzić do kina. Na szczęście, nasze panie też, więc gdy okazało się, że mamy okazję obejrzeć najnowszą, trzecią część przygód Czkawki i Szczerbatka, byliśmy zachwyceni !  W „szyku bojowym” udaliśmy się na indywidualny, zamknięty pokaz filmowy, bo dzięki Pani Izabeli  i Pani Paulinie obejrzeliśmy tę produkcję jako pierwsi w Człuchowie.






NAM TEŻ SIĘ PODOBAŁA WYSTAWA „NA ZDROWIE”- nowa ciekawa porcja wrażeń i wiedzy.
Czy wiecie, że 70 000 myśli pojawia się w głowie każdego dnia, a mózg wykonuje dziesięć biliardów obliczeń na sekundę?!!!



Gdzie ta liczba π?
Uczestnicy koła matematycznego, uczniowie klasy 5c, 5e, zafascynowani przypadającym na 14 marca Świętem Liczby π, postanowili z opiekunem p. Grażyną Jażdżewską poszukać jej na terenie naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia efektów ich poszukiwań >>>>.


W wielkim napięciu recytatorzy z klas 3 gimnazjum oraz 8 szkoły podstawowej oczekiwali 12 marca na werdykt jury. Najbardziej ucieszyli się Zuzanna Krysa i Daniel Sprenger, którzy wywalczyli 1. miejsce. Na drugim znalazła się Julia Jeszka, a na trzecim Julia Ojdana. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy! (A.W.M.)



Konkurs recytatorski  klas 4 - 6
12 marca 2019 roku odbył się szkolny etap XXXVI Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów klas 4-6. W konkursie wzięło udział 34 uczestników. Jury  wytypowało 9 osób, które będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym. Są to:
Zofia Michalec 4e
Dominika Ołów 4a
Krzysztof Sowa 6d
Wiktora Adaszewski 5f
Amelia Garstka 4e Mikołaj Skrzypczak 5f
Bartosz Pałubicki 4a
Maciej Holc 4e
Marta Pszczoła 4a
Nagrodę publiczności zdobyła Maria Zielnik 5b, ktoa również przechodzi do etapu powiatowego. Organizatorzy dziękują za pomoc p. Teresie Budnick i p. Barbarze Kubiak- Jażdżewskiej. Zwycięzcom gratulujemy!



Nietypowe zajęcia koła matematycznego
12 marca w dniu Święta Matematyki uczniowie klasy 4a i 4e mieli okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach koła matematycznego.  Aby uczcić przypadające na 14 marca Święto Liczby π od rana z prowadzącą zajęcia p. Grażyną Jażdżewską zajęli się wypiekaniem słodkiej liczby π. Uczniom bardzo spodobały się zajęcia, zabawa była wspaniała, zapachy rozchodzące się po szkole również. Każdy wypiekł swoją własną liczbę, ale wspólnie też nie zapomnieli o dyrekcji szkoły. Zaproszonej Pani Dyrektor i Wicedyrektorom wręczyli również słodkie upominki w kształcie liczby π.

Zobacz więcej >>>>

5f odwiedziła wystawę "Na zdrowie" w Muzeum Regionalnym w Człuchowie.
Obejrzeliśmy 20 interaktywnych stanowisk dotyczących między innymi anatomii człowieka, zdrowego odżywiania, wpływu ruchu na zdrowie. Wśród atrakcji były na przykład alkogogle przy pomocy których można sprawdzić jak zachowuje się ludzki organizm po spożyciu alkoholu oraz urządzenie "sprawdzające" naszą silną wolę. Dużą popularnością cieszyło się też stanowisko, na którym można dowiedzieć się, jak będzie się wyglądało za kilkadziesiąt lat.
Beata Bodziak



Dzisiaj dzień pod znakiem zdrowia - uczniowie klasy 8b wraz z samorządem uczniowskim przygotowali akcję " Zamień papierosa na marchewkosa"


11.03.2019 roku w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 3 odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zwyciężyły dziewczęta z klasy 8a, II miejsce wywalczyły zawodniczki z 7d, a na III miejscu uplasowały się piłkarki z 7c. Gratuluję sportowej postawy i zaangażowania. Katarzyna Pliszka.



Klubowe Mistrzostwa Województwa
Czarek mistrzem województwa
W sobotę 9.03.2019r. w Człuchowie na plaży OSiR odbyły się Klubowe Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych Na starcie stanęli zawodnicy między innymi z Sopotu, Tczewa, Bytowa, Gdańska, Redy, Chojnic, Słupska. Dzieci rywalizowały w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.
Mistrzem Województwa w kategorii młodzik został Cezary Kumiszcza uczeń SP1 i zawodnik CMKL.
Bardzo dobrze spisali się również:
Maja Przysiężna 4a – 6 miejsce w biegu dziewcząt 2008 i młodsze,
Marta Chmurzyńska 6c – 5 miejsce w biegu dziewcząt 2007-2006,
Jakub Rafalski 5d – 7 miejsce w biegu chłopców 2008 i młodsi,
Wojciech Nawacki 5d – 9 miejsce w biegu chłopców 2008 i młodsi.
W biegach wystartowali również: Nikola Ernstmajer, Maria Zielnik, Patrycja Jażdżewska, Mateusz Malmon, Jakub Kreft, Nikola Kerzschk,  Malmon Joanna, Zofia Górska, Magdalena Woźniak, Zofia Michalec,  Julka Maćkowiak, Zuzanna Królak, Antoni Banaszak, Antoni Figurski, Natalia Żmuda-Trzebiatowska, Agata Bogdańska, Martyna Czarna, Michał Marczak, Szymon Górzny, Natalia Mayer, Maciej Markiewicz, Fabian Pfeifer, Konrad Pilipiec, Paulina Rumińska, Magdalena Czartowska, Maciej Fojut, Julia Kril, Amelia Garstka, Jakub Tarczyluk, Zuzanna Korba, Aleks Żmuda-Trzebiatowski, Barbara Żmuda-Trzebiatowska, Zuzanna Zawada, Maja Maik, Dominik Surma, Daniel Sprenger, Mariusz Jońca, Piotr Szymanek, Aleksander Maciejczyk, Maciej Szulc.
Gratulacje!
Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc i wsparcie dzieci w tych trudnych warunkach pogodowych :)
Beata Bodziak


KLASOWY DZIEŃ KOBIET
8 marca od rana w klasie 3b dziewczynki miały wiele atrakcji:  życzenia, upominki oraz koncert instrumentalny w wykonaniu „panów”. Potem wystąpiła orkiestra klasowa. Była to też okazja do rozmowy na temat sławnych kobiet, które odniosły i odnoszą nadal  sukcesy w wielu dziadzinach. Szczególnie przybliżyliśmy sobie postać Marii Skłodowskiej- Curie. Potem był czas na potyczki damsko-męskie, czyli „ Ortograficzne kalambury”. Było dużo śmiechu, emocji, ale i pożytecznej wiedzy. „Panie” zakończyły rozgrywki sukcesem (a może dżentelmeni się o to postarali…?).
Na koniec każdy mógł wykonać „bransoletkę szczęścia” dla wybranej osoby. Panie nauczycielki też zostały obdarowane tą kolorową „biżuterią”.



8 MARCA
Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec.
Piosenka z radia popłynie.
Popłynęła piosenka nie z radia, ale głośne 100 LAT w wykonaniu naszych panów. Był wierszyk, kwiaty i słodkie upominki – jak przystało na prawdziwych dżentelmenów, nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania! I kolejny, wyjątkowy dzień sprawił nam mnóstwo radości. Dziewczyny cieszyły się z miłej niespodzianki, a chłopcy, ponieważ spisali się na medal. Oczywiście z pewną, a raczej dość sporą pomocą naszych obrotnych mam. Panowie – BRAWO WY i WASZE MAMY!



Mistrz rachunku klas 4
6 marca odbył się finał szkolnego konkursu "Mistrz Rachunku klas 4". Wzięło w nim udział 28 uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych.
Najlepszymi w szybkim i poprawnym rachunku okazali się:
I miejsce Paweł Michalski 4c
II miejsce Dominika Warda 4b oraz Kinga Żabińska 4b
III miejsce Zofia Zakrzewska 4b
IV miejsce Cyprian Ciepliński 4e
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom finału serdecznie gratulujemy.
A.Baprawska i A.Kreft




Konkurs Geograficzny
4 marca 2019 r. w miejscowości Trąbki Wielskie odbył się Wojewódzki Konkurs Geograficzny dla szkól Podstawowych i Gimnazjów. Z naszej szkoły w III etapie konkursu brali udział uczniowie:
- Jakub Bill z klasy 3a
- Jakub Jażdżewski z klasy 8e
- Jakub Jackowski z klasy 8b.
Trzymamy kciuki i życzymy wysokich wyników.


POZNAJMY  CIAŁO CZŁOWIEKA - PRZEZ ZABAWĘ DO NAUKI 3b
Kolejny etap odkrywania wiedzy o ciele człowieka rozpoczęliśmy od wiadomości o zębach. Pomocą była książeczka dydaktyczna „Ja i moje żeby”, model zębów i lusterka do obserwacji.  Na podstawie tej wiedzy powstał żywy model uzębienia składającego się z zębów mlecznych (jest ich tyle ile osób w naszej klasie -20) oraz większy z zębów stałych (trochę nas zabrakło , bo zębów powinno być 32).  Potem  eksponaty z naszej wystawy powędrowały na stanowiska do obserwacji.  Szkolny „Kostek”  dzielnie znosił wnikliwe spojrzenia i zaglądanie w  jego  każdy kościsty zakamarek.  Natomiast  „Stefan” odkrył przed nami całe swoje wnętrze, a nawet stracił głowę. Operacja się udała i pacjent na koniec był znowu poskładany.  Ciąg dalszy wiedzy będziemy uzupełniać w klasie czwartej, a więc „Kostku” i „Stefanie”  do zobaczenia wkrótce.



PRAWIE WSZYSTKO O NASZYCH OCZACH + EKSPERYMENTY
PRZEZ ZABAWĘ DO NAUKI
Klasa 3b zgłębiała  wiedzę na temat jednego z organów swojego ciała-oka. Najpierw trochę teorii i prezentacji, a potem był czas na wzrokowe doznania podczas ulubionej formy nauki- eksperymentowania. Podczas doświadczeń  uczniowie poznali zjawiska optyczne wraz z ich wyjaśnieniami. Zainteresowanie było ogromne i niemałe zdziwienie efektami eksperymentów. Lekcja minęła szybko, ale ciekawość odkrywania zostanie na dłużej.  Jutro też  odkrywamy tajemnice naszego ciała.


Klasa II b - wystawa "Na zdrowie" w Muzeum Regionalnym w Człuchowie.


Zobacz więcej >>>>

Na przyrodzie
Poznajemy smaki świata - strefa śródziemnomorska.


Zobacz więcej >>>>



Przedstawienie to działanie, które 5a udaje się najlepiej. Jak zawsze profesjonalnie podeszli do sprawy przygotowując oryginalne dekoracje i stroje do mitu o Demeter i Korze. Wykazali się dobrą organizacją i umiejętnością pracy w zespole. Brawo!

(A.W.M.)

Co zrobić z samodzielnie wyhodowanym szczypiorem? Oczywiście przepyszne wiosenne kanapki. Te zrobione własnoręcznie smakują najbardziej. Nie zostały nawet okruszki.



28. 8D-EKO, SP Człuchów
Naszymi głównymi założeniami było uświadomienie naszym rówieśnikom, że bycie EKO nie jest trudne, nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku i jest trendy. Ekologia dotyczy wszystkich dziedzin naszego życia i żeby żyć zdrowo, trzeba tylko chcieć zadbać o swoje nawyki. Zaczęliśmy od warsztatów poświęconym pszczelarstwu, które zostały zorganizowane dla zainteresowanych uczniów klas ósmych i zostały poprowadzone przez zaprzyjaźnionych pszczelarzy. Cały zespół wybrał się na lodowisko, aby tam przeprowadzić happening poświęcony ekologicznemu stylowi życia i jednocześnie zadbać o swoją kondycję fizyczną. Postanowiliśmy posadzić zioła, które następnie wykorzystaliśmy do promowania zdrowej żywności na terenie całej szkoły, wykonując zdrowe kanapki i dzieląc się nimi z uczniami. Przez trzy tygodnie parapety naszej szkoły zdobiła ekologiczna uprawa szczypiorku. Szczypior, który wyrósł z przyniesionej z domowej uprawy cebuli zaskoczył wszystkich swoim wyglądem, smakiem i na pewno aromatem. Wszyscy zebraliśmy się po szkole, aby przygotować materiały na gazetkę, która ostatecznie została powieszona na korytarzu szkolnym. Znalazły się tam informacje na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz zdrowego trybu życia. Uzyskaliśmy także informację z Człuchowskiego sanepidu o możliwości bezpiecznego picia wody z kranu. Większość dziewczyn z naszej klasy, wraz z jednym rodzynkiem, wybrało się na popołudniowy wypad na rolki, promując tym sportowy tryb życia. Jednym z głównych celów tej wyprawy było zasadzenie sosny, która za kilkadziesiąt lat przypomni nam o naszych wspólnie spędzonych ośmiu latach i świetnej atmosferze, która towarzyszyła nam przy pracy nad tym projektem. Postanowiliśmy napisać petycję do dyrekcji szkoły z prośba o ustawienie w budynku przy ul. Szkolnej kolorowych pojemników do segregowania odpadów, takich jak znajdują się w drugim budynku naszej szkoły. Uznaliśmy, że skoro mamy już odpowiednie nawyki powinniśmy mieć możliwość wykorzystywania ich. Na końcu zorganizowaliśmy szkolny konkurs wiedzy o ekologii, zwycięzcami okazała się męska część naszej klasy.



BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU
Uczniowie wzrastający w atmosferze szacunku do autorytetów są skłonni przestrzegać norm, lepiej sie uczą, posiadają zainteresowania, z szacunkiem budują relacje z rówieśnikami. Podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania, lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola. Z pomocą przyszła naszej szkole ogólnopolska kampania profilaktyczno - edukacyjna pod nazwą BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU. Uczniowie na zajęciach z pedagogiem szkolnym realizowali kampanię, a potem wzięli udział w konkursie szkolnym ogłoszonym przez panią pedagog : "Mój autorytet - wywiad".
Nagrodzono trzy uczennice naszej szkoły:
z kl. 5c - Karolinę Kubiak
z kl. 6b Ewę Miszczuk i Agatę Wojtaszczyk
Gratulujemy!
Rodzice uczniów z klas, w których realizowano kampanię otrzymali materiały przeznaczone dla nich, mówiące o postawach rodzicielskich.


EKOPHONE - ZBIÓRKA ZUŻYTYCH TELEFONÓW
Kolejny raz włączyliśmy się w akcje ekologiczną - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY i wyróżniliśmy się aktywnością oraz skutecznością. Miło nam tym bardziej, że otrzymaliśmy w nagrodę kupony firmy SODEXO, które zrealizujemy na potrzeby uczniów.
Wszystkim rodzicom, uczniom i wychowawcom dziękujemy za włączenie się w akcję.
Pedagog szkolny
B.Kubiak - Jażdżewska

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 
W niedzielę 3.03.2019r. w Człuchowie odbył się po raz pierwszy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 1963m i 10 km – Bieg Główny. Dystans pierwszego biegu to symboliczna data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i zawodnicy Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego zaprezentowali się bardo bobrze.
Cezary Kumiszcza 8a zajął I miejsce w biegu symbolicznym na 1963m, Marta Chmurzyńska 6c uplasowała się tuż za podium w tym samym biegu, Daniel Sprenger III Gimn. wywalczył II miejsce w biegu głównym w kategorii wiekowej M-29.
W biegach wystartowali również: Nikola Ernstmajer, Maria Zielnik, Patrycja Jażdżewska, Mateusz Malmon, Jakub Kreft, Maja Przysiężna, Nikola Kerzschk, Otylia Możuch, Malmon Joanna, Zofia Górska, Magdalena Woźniak, Alicja Klekocińska, Zofia Michalec, Franciszek Sarnowski, Julka Maćkowiak, Zuzanna Królak.
Gratulacje!
Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc i wsparcie:)
Beata Bodziak



1 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gdańsku odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych. Wśród 56 uczniów z całego województwa pomorskiego, naszą szkołę reprezentował Jakub Jackowski z kl. 8b. Gratulujemy i trzymamy kciuki za końcowy sukces.


Czy znasz swoje miasto ?
Od kilku dni w  klasie 2 a bardzo  uroczyście obchodzono 74 rocznicę powrotu Człuchowa do Macierzy. Podczas lekcji  uczniowie poznali historię miasta, obejrzeli filmy o Człuchowie  oraz   podziwiali  archiwalne zdjęcia  i reprodukcje obrazów S. Sierant zamieszczone  na wystawie pod hasłem  „Czy znasz swoje miasto?”  Cała klasa wybrała się również  na Plac Bohaterów, aby złożyć  hołd i kwiaty  pod pomnikiem   „Tym, którzy  miastu przywracali polskość”.


Zobacz więcej >>>>

Człuchowianie z pasją
Bardzo ciekawie   uczniowie  klas 1-3  obchodzili 74 rocznicę drugiego  powrotu  Człuchowa do Macierzy. W związku z tym wydarzeniem zaproszono do szkoły   człuchowian, którzy znani są w środowisku lokalnym ze swej pasji, działalności społecznej oraz sukcesów,  które  rozsławiają dobre imię miasta w Polsce i za granicą. Pani Beata Bodziak swoją pasją do lekkoatletyki  zaraża najbliższych oraz swoich uczniów. Dzięki jej zaangażowaniu  i wytrwałości  Człuchów  doczekał się mistrzów Polski młodzików w tej dyscyplinie sportu. O swojej niezwykłej  pasji opowiedział również pan Henryk Ratajski. Jego hobby – to hodowla gołębi pocztowych. Pan Henryk pochwalił się, że w swoim gołębniku ma ich ponad 120 i wystawiając je w licznych zawodach odnosi często sukcesy. Pan Adam Pliszka jest długoletnim przyjacielem człuchowskiej podstawówki.  Żadna szkolna impreza nie umknie aparatowi fotograficznemu pana Adama. Jego pasją  jest kolekcjonowanie starego sprzętu fotograficznego, a przyniesione do klasy niektóre eksponaty wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie. Krótką lekcję francuskiego mali słuchacze otrzymali od prezes Człuchowskiego Towarzystwa Polsko- Francuskiego - pani Bogumiły Kończanin. Pani prezes opowiedziała również dzieciom o działalności towarzystwa  i współpracy miasta   z francuskim miastem Conches. Wielką przyjemnością dla wszystkich było wysłuchanie utworów muzycznych granych  na skrzypcach przez kolejnego gościa – Miłosza Gawrońskiego, który na co dzień jest instruktorem w MDK. Pan Miłosz przyznał się, że swoją pasję do muzyki i skrzypiec rozwija od 6 roku życia i nie wyobraża sobie robić w życiu coś innego.  Gościem honorowym  spotkań była Pani Józefa Sitarz, która  mieszka w Przechlewie, ale od 50 lat prowadząc pracownię hafciarską w MDK uznawana jest przez wielu mieszkańców za człuchowiankę. Pani Józefa za pomocą igły oraz nici wyczarowuje prawdziwe cuda- rzeczy piękne i niepowtarzalne . Spotkania z pasjonatami wzbudziły wielkie zainteresowanie, zachwyt i podziw wśród uczniów. Były to bardzo ciekawe  lekcje , które  uświadomiły  wszystkim, że nie tylko w wielkich miastach, ale również w tak małej społeczności jak człuchowska , żyją bardzo ciekawi ludzie , których warto bliżej poznać. Spotkania z człuchowskimi pasjonatami zorganizowały panie Krystyna Kassner i Renata Geras, a gospodarzem  byli uczniowie z klasy 2a.


Zobacz więcej >>>>



X Konkurs Biblijny pt. "Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii wg św. Mateusza"  2018/2019

7 lutego odbył się w Chojnicach etap rejonowy konkursu biblijnego "Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii wg św. Mateusza".

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasy 4-6

1. Ewa Miszczuk, 6b

1. Krzysztof Sowa, 6d

2. Zofia Zakrzewska, 4b

3. Nikola Ernstmajer, 6c

Klasy 7-8

1. Jakub Chajzler, 8c

2. Krystyna Koniec, 8c

3. Wiktoria Kowcun, 7c

4. Zuzanna Ponikowska, 8c

Klasy 3gim

1. Klaudia Rumińska, 3a

2. Natalia Stoltman, 3c

3. Cyprian Jurek, 3c

Do finału zostali zakwalifikowani: Ewa Miszczuk z 6b, Krzysztof Sowa z 6d i Jakub Chajzler z 8c.

Gratulujemy!


KALORYCZNIE, ALE JAKŻE PRZYJEMNIE :-)
Tłusty czwartek to wymarzony dzień dla łasuchów. Ach jak przyjemnie delektować się pysznymi wypiekami, w dodatku w wyborowym towarzystwie! Dziękujemy rodzicom za słodką niespodziankę. Dzięki Wam kochani tradycji stało się zadość, a przy okazji sprawiliśmy prawdziwą frajdę naszym brzuszkom. Mmm - pychota!!!
Zobacz zdjęcia >>>>

Proszę się częstować! Dzisiaj co najmniej jednego! Uwaga! W tym dniu słodkie nie tuczy!Słodziutkiego pączkowego czwartku życzy 8b!




Zmagania Jakuba
Jakub Jackowski, uczeń klasy 8b naszej szkoły, wykreśla ze swojego szkolnego kalendarza jeden z trzech konkursów szczebla wojewódzkiego, do których został zakwalifikowany w bieżącym roku szkolnym. 27 lutego, razem ze 110 uczniami szkół podstawowych województwa pomorskiego, pisał test z biologii. Czy „sopocką jedynkę”, w której odbyły się biologiczne zmagania, Jakub będzie wspominał z dumą? Powinien, gdyż to, że pomyślnie przeszedł eliminacje rejonowe, jak powiedziała przedstawicielka gdańskiego kuratorium oświaty na powitaniu uczestników konkursu, jest już ogromnym sukcesem. W piątek – 1 marca uczeń sprawdzi swoją wiedzę historyczną, a w najbliższy poniedziałek geograficzną. Na wyniki czekamy z niecierpliwością, oczywiście mocno dopingując Jakubowi!
Wychowawca 8b Maria Opar

ROCZNICA WYZWOLENIA CZŁUCHOWA
27 lutego obchodzimy to ważne dla człuchowian święto. W naszej klasie też było uroczyście. Najpierw krótka lekcja historii oraz najciekawsze kadry z naszego miasta przeniesione na papier podczas lekcji plastyki. Powstała z nich okazała wystawa. Potem wybraliśmy się pod pomnik bohaterów „Tym, którzy miastu przywracali polskość”, by zapalić znicze i uczcić chwilą ciszy pamięć poległych. Mogliśmy też obserwować uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje różnych instytucji naszego miasta, a Kasia i Norbert zostali zaproszeni przez Panią dyrektor, do reprezentowania naszej szkoły. Spacer ulicami Człuchowa oraz fotografie wypożyczone z Urzędu Miejskiego, utwierdziły nas w przekonaniu, że mieszkamy w urokliwym mieście. Warto poznać Człuchów, by go pokochać!


Święto Wyzwolenia Człuchowa
Nasza szkoła również pamiętała o 74 rocznicy powrotu Człuchowa do Macierzy i wspólnie z innymi delegacjami 27 lutego złożyła hołd i kwiaty pod pomnikiem na Placu Bohaterów. 


Zobacz wiecej >>>>

Konkurs  „Mistrz Rachunku ”  uczniów klas szóstych  Szkoły  Podstawowej nr 1 w Człuchowie
    W styczniu i lutym nauczyciele matematyki p. G.Jażdżewska i p. L. Winnicka do zabawy z matematyką zaprosiły uczniów klas szóstych, dla  których przygotowały konkurs pt. „Mistrz Rachunku”. Celem tego konkursu była popularyzacja matematyki i doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia z wykorzystaniem kolejności wykonywania działań.
 Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Etap pierwszy został przeprowadzony w połowie  stycznia, w wyniku którego wyłonionych zostało 15 najlepiej liczących uczniów.
Etap drugi tego konkursu przeprowadzono 1 lutego 2019r. Do tego etapu przystąpiło 12 uczniów, z których zwycięzcami zostali:

„Szkolni mistrzowie rachunku klas VI”:
I miejsce – Agata Bill kl. 6a
II miejsce –  Ewa Miszczuk kl. 6b
III miejsce – Maciej Prądzyński  kl.6c
IV miejsce- Krystian Sobański kl. 6e
                                                   
                                           GRATULUJEMY!!!
     Organizatorzy konkursu : Grażyna Jażdżewska    
                                                   Lidia Winnicka-Błoch



Wieczorek filmowy w kl. 4a
Uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą p. Grażyną Jażdżewską oraz przy pomocy Rodziców zorganizowali swój pierwszy "wieczorek filmowy". Wszyscy w tym dniu spotkali się po zajęciach lekcyjnych w sali interaktywnej, w budynku przy ulicy Szkolnej. Uczniowie przynieśli ze sobą koce i poduszki (na wypadek ataku senności), rozłożyli się na puchatym dywanie i rozpoczęli oglądanie filmu. Czas podczas seansu miło, ale niestety zbyt szybko upływał na wspólnych pogawędkach, zabawach, kosztowaniu przekąsek i wyczekiwaniu na zamówioną pizzę. Wieczorek filmowy okazał się fantastycznym wydarzeniem klasowym, na którym wszystkim dopisywały świetne humory. Już planujemy kolejne spotkanie:)
Poniżej krótka fotorelacja z imprezy klasy IV a.



Zobacz więcej >>>>

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA
Tegoroczny karnawał " Jedynka" zakończyła w czwartek 28 lutego dyskoteką karnawałową zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski.  Do tańca przygrywał zaprzyjaźniony DJ Klimat. Uczniowie bawili się w rytmach playlisty zawierającej utwory, na które głosowali poprzedniego dnia. Nie zabrakło karnawałowych przebrań, które zdominował w tym roku styl Kigurumi. Również brak kostiumu nie przeszkadzał we wspaniałej zabawie- bisom nie było końca.

wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec 

Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów