Menu:

AKTUALNOŚCI - MARZEC 2016

Kolorowe pisanki
Wraz z pierwszymi promykami wiosennego słonka, uczniowie klasy 3a postanowili kultywować polskie tradycje ludowe i przygotować kolorowe pisanki z okazji zbliżającej się Wielkanocy. Tym razem mali twórcy ludowi musieli wykazać się ogromną cierpliwością, dokładnością i wytrwałością,  gdyż ich jajka ozdabiane były  techniką decoupage. Przez kilka kolejnych dni  przyklejały z cienkiej bibułki motywy ludowe, czyli koguciki i kwiaty. Po zakończonej pracy dzieci  były bardzo dumne z wykonanych pisanek, które na pewno będą ozdobą wielkanocnego stołu.

 
Zobacz więcej >>>>

Święta Wielkanocne tuż tuż..a wraz z nimi jajeczka, zajączki, cukrowy baranek, babka, mazurek...tych i innych tradycyjnych potraw mieliśmy dziś okazję posmakować.
Ostatniego dnia szkoły przed świąteczną przerwą urządziliśmy sobie iście świąteczne śniadanie. Mówiliśmy o tradycjach panujących w naszych domach, opowiadaliśmy anegdoty o lanym poniedziałku, stukaliśmy  się kraszankami. Nie mogło tez zabraknąć prezentów od Zajączka, który sprytnie ukrył słodkie upominki w naszej sali. Tata Maksyma z
samiuśkiego ranka zrobił dla nas pyszną kiełbaskę, za którą serdecznie dziękujemy. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne i wypełnialiśmy karty pracy o tematyce świątecznej. To był bardzo miły dzień :)
                                                  Uczniowie klasy 2B


Zobacz więcej >>>>

Co? Gdzie? Jak? Dalej! Szybciej!
Tyle emocji to już dawno w 3a nie było. A rozpoczęło się niewinnie od otrzymania listu od „Zajączka”. W liście po pochwałach uczniów za naukę i przypomnieniu o dalszym ćwiczeniu tabliczki mnożenia, poprzez wspomnienia o Świętach przeszedł Zajączek do prezentów. Okazało się, żeby otrzymać prezent trzeba wykonać zadania. Zajączek podał pierwszą wskazówkę, pozostałe trzeba było odszukać . Emocje rosły. Uczniowie musieli ćwiczyć pod okiem instruktora w-f, namalować serduszka drugiej osobie pod nadzorem pani Woźnej, złożyć życzenia świąteczne, pan Marek pilnował poprawności układanych zadań związanych z Wielkanocą. Musieli śpiewająco zaliczyć następne zadanie u pani Ady w sekretariacie szkoły, gdzie otrzymali plan odszukania niespodzianki. Odmierzali odległość krokami, biegali po schodach, szukali dalszych wskazówek, a na koniec znaleźli prezenty ukryte w bibliotece szkolnej. Uff! Udało się!


Zobacz więcej >>>>

TEATRALNE ZABAWY 3d
Zaczęło się od przygotowania kukiełek i rekwizytów. Potem, były zespołowe przygotowania do przedstawień.. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom przedstawienia pt. „Legenda o wawelskim smoku”, „Jaś i Małgosia” oraz własnego autorstwa „Prawdziwa przyjaźń”. Było ciekawie, wesoło i zaskakująco. Wszyscy dobrze się bawili. Może mamy w klasie przyszłych aktorów?


Zobacz więcej >>>>

Warsztaty plastyczne 3c
Dnia 18 marca uczniowie klasy 3C brali udział w warsztatach plastycznych. Zostały one zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Na uczniów czekała człuchowska artystka malarka pani Stanisława Sierant. Zadaniem uczniów było wykorzystując technikę college przedstwić barwy wiosny. Prace zostały ocenione przez panią Sierant, panią dyrektor biblioteki i pracowników oraz wychowawczynię klasy. Wybór był bardzo trudny, bo wszystkie prace "tętniły wiosną".
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe i czekają na następne zajęcia.
Zobacz zdjęcia >>>>>

BAŚNIOWY TEATRZYK ZAPRASZA NA PRZEDSTAWIENIE!
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4c pod opieką pani Krystyny Dębskiej postanowili zabawić się w małych aktorów. Okazją do tego były baśnie, niedawno omawiane na lekcji. Na dwie godziny  sala języka polskiego zamieniła się w prawdziwy teatr. Dekoracje były fantastyczne, a na scenie pojawiły się trzy świnki, Jaś i Małgosia, a także Czerwony Kapturek i przebiegły wilk. Początkujący artyści mogli popisać się swoim talentem przed doskonałą publicznością. Kto wie, może wśród nich kryje się przyszły aktor, który podbije najlepsze polskie sceny teatralne.
Zobacz zdjęcia >>>>>Tak było w dniu otwartym dla przyszłych pierwszoklasistów i  czwartoklasistów oraz ich rodziców.Zobacz wszystkie zdjęcia >>>>

Wiosna tuż, tuż
Wiosna jest jedną z czterech pór roku. Według kalendarza zaczyna się ona 21. marca, a kończy 22. czerwca.
W tym szczególnym czasie uczniowie klasy 3C bardzo lubią chodzić do parku. Obserwują wtedy, jak przyroda, która nas otacza, potrafi prędko się zmieniać, jak w miejscu, w którym jeszcze wczoraj leżało mnóstwo śniegu, dziś pojawiła się soczysto zielona trawa z masą białych przebiśniegów, jak na drzewach pojawia się coraz więcej ptasich gniazd, jak z drzewa na drzewo przeskakuje wiewiórka.
Adaś, nasz kolega, zasadził jesiennią w doniczce kasztanowca, a teraz wiosną podczas wycieczki posadził go w naszym parku. Wszyscy postanowilismy, że będziemy obserwować drzewko.Program rekolekcji dla dzieci - 14-16 marca 2016

Dzień Parafia św. Jakuba  Parafia Matki Bożej Parafia Judy Tadeusza
Niedziela 11.15 Msza św. 11.30 Msza św. 11.30 Msza św.
Poniedziałek 11.00 Nauka (klasy 4-6)
12.30 Nauka (klasy 0-3)
9.30 Spotkaie w salce
11.00 Nabożeństwo i spowiedź
11.00 Spotkanie
Wtorek 11.00 Nauka (klasy 4-6)
12.30 Nauka (klasy 0-3)
9.30 Spotkanie w salce
11.00 Droga krzyżowa i nauka
11.00 Spotkanie  i spowiedź
Środa 9.00 Spowiedź
12.30 Msza św.
9.30 Spotkanie w salce
10.30 Msza św.
11.00 Spotkanie

Świetlica w czasie rekolekcji
dla klas 1-3 czynna od 6.30 - 16.00
klasy 4 - 6 od  godz. 7.00 - 16.00

Konkurs recytatorski klas 4 - 6
" Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki, malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji"  /Jan Brzechwa/


9 marca 2016 roku odbył się konkurs recytatorski klas 4-6. Recytatorzy prezentowali dowolny, wcześniej przygotowany utwór polskich autorów. Komisja w składzie: p. Jarosława Gawin, p. Barbara Kubiak-Jażdżewska i p. Olga Łącka wyłoniła najlepszych. 6 kwietnia w MDK-u w Człuchowie reprezentować nas będą:
- Iga Bondarenko
- Martyna Makles
- Julia Ojdana
- Katarzyna Wołujewicz
- Agata Jarosz
Wyróżnienie otrzymali również:
- Maja Szmaglińska
- Amelia Kaczkowska
- Igor Lipski
- Michał Słabicki
Werdykt publiczności był wyjątkowo zgodny z werdyktem jury, ponieważ za najbardziej interesującą recytację uznano występ Igi Bondarenko i to do niej powędrowała Nagroda Publiczności.
Gratulujemy!We wtorek 8 marca  klasa 2a Obchodziła Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka. Chłopcy pięknie zarecytowli  dla dziewczynek  wierszyk. Później   obdarowali je słodkimi upominkami i czerwonymi różami. Nie zapomnieli  o swojej  wychowawczyni Alicji Czyżewskiej. Dziewczynki również dla chłopców przygotowały wierszyk i słodki upominek. Dzień był bardzo  radosny i miły.


Mężczyźni z klasy 4a  przy okazji dzisiejszego święta pamiętali o kobietach małych i dużych. Przygotowali upominki, którymi obdarowali swoje koleżanki. Korzystając z okazji - moc życzeń wszystkim Paniom składają chłopcy z 4a.Dzień Kobiet w 5d.
 
Chłopcy z 5d przygotowali dziś swoim koleżankom miłą niespodziankę z okazji święta wszystkich kobiet (tych młodszych i tych starszych) – piękne żółte tulipany, które rozjaśniły marcowy dzień i bardzo sympatyczne, uroczyście wydeklamowane życzenia.  Chłopcy też byli dziś wyjątkowo sympatyczni.KONKURS JĘZYKOWY „ZABAWY JĘZYKIEM POLSKIM”
Konkurs językowy „Zabawy językiem polskim” stał się już tradycją w naszej szkole. Jest to konkurs, w którym uczniowie mogą sprawdzić, w jakim stopniu opanowali zasób słów języka ojczystego. Co roku konkurs przebiega w bardzo miłej atmosferze, nie brakuje dowcipów i zabawnych powiedzeń, które naszym uczniom nie są obce. W tym roku również bawiliśmy się doskonale. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą znajomością polskich przysłów i związków frazeologicznych, ale, jak to podczas konkursów bywa, trzeba było wybrać najlepszych. Oto wyniki:
- klasy czwarte:
I miejcse - 4a
II miejsce - 4b
III miejsce - 4d
IV miejsce - 4c
- klasy piąte:
I miejsce - 5d
II miejsce - 5c
III miejsce - 5a
- klasy szóste:
I miejsce - 6b
II miejsce - 6f
III miejsce - 6a
Nagrody zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców. Konkurs przygotowały i prowadziły nauczycielki języka polskiego: Halina Prądzyńska – Wieżel, Agnieszka Woronkiewicz – Meyer, Krystyna Dębska.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!Mistrzostwa Województwa Pomorskiego – „Lekkoatletyka dla Każdego”
Człuchów, 5.03.2016r.
 Na plaży OSiR odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego – „Lekkoatletyka dla Każdego”. Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych:
2005 i młodsi - 600m,
2003 i 2004 - 1000m.
 Na szczególna pochwałę zasłużyli wszyscy uczestnicy zawodów. Dzielnie rywalizowali z przeciwnikami i godnie reprezentowali naszą szkołę na trasach biegu. Serdeczne gratulacje i podziękowania.
Dzieci rywalizowały na trudnej trasie przełajowej, zmagały się również z niesprzyjającą pogodą. Uczniowie SP1 będący członkami Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego wygrali trzy z czterech biegów dzieci. Zdecydowany tryumf odnieśli: Otylia Możuch 4c, Marcelina Osiowy 6d i Maksymilian Łabędź 6a. Na drugim stopniu podium stanął Mikołaj Holc z klasy 5b.
W biegu chłopców 2003-2004 nie mieliśmy sobie równych, wszystkie miejsca na podium zajęli nasi zawodnicy: I miejsce Maksymilian Łabędź 6a, II miejsce Daniel Sprenger 6e, III miejsce Przemysław Szczepaniak 6e, nagrody i gratulacje otrzymali z rąk Pana Burmistrza Ryszarda Szybajło.
Wysokie miejsca zajęli również: Cezary Kumiszcza 5a – III miejsce, Natalia Żmuda – Trzebiatowska 5a – V miejsce.
Gratuluję hartu ducha!
Beata Bodziak

Zobacz zdjęcia >>>>>

Wszystkie wyniki >>>>


W poniedziałek 29 lutego 2016 r jedenastoosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła
udział w półfinale

Ligi Matematycznej w Słupsku


Na zdjęciu (od lewej): Noemi Jankiewicz kl.6f, Marta Erstmajer kl.6f, Maria Szostakowska kl.6c, Dobrawa Kordykiewicz kl.6c, Wojciech Majchrzak kl.6d, Piotr Radkowiak kl.6d, Marcin Kiedrowski kl.6d, Patryk Wójciszyn kl.6c, Jakub Bill kl.6c, Natan Łączkowski kl.5d, Michał Piechutowski kl.6b.

 
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


Zabawa w teatr uczniów klasy 3C.
Uczniowie w zespołach przygotowali przedstawienie teatralne dla swoich kolegów. Oczywisnie najpierw trzeba było pomyślec nad scenariuszem, dekoracją, interpretacją, prazentacją i oczywiście dobrać kukiełki. Brawa od kolegów, to najlepsza ocena i świetna zabawa.
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego „ Lekkoatletyka dla każdego” klas III – IV i V – VI
5.03.2016r. (sobota) na Plaży Miejskiej OSiR w Człuchowie odbędą się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w biegach przełajowych klas III-IV i V- VI. W zawodach może wziąć udział każdy uczeń SP nr 1 w Człuchowie. Zbiórka zawodników o godz. 9.50 na plaży OSiR przy Parku Linowym.
Klasy III-IV biegną na dystansie 600m, a klasy V – VI na 800m.
Dla najlepszych przewidziane są medale, dyplomy i upominki.
Serdecznie zapraszamy
Beata Bodziak

Oświadczenie uczestnika >>>>

CZŁUCHÓW MOJE MIASTO
W lutym odbył się konkurs plastyczny pt. "Człuchów moje miasto" dla uczniów klas I - III. W konkursie wzięło udział 48 dzieci. Prace były wykonywane różnymi technikami, w zależności od grupy wiekowej. Pierwszoklasiści rysowali kredkami, natomiast uczniowie klas II i III przedstawili pracę farbami plakatowymi.
W klasach pierwszych zwyciężyli:
I msc. - Kacper Gwiazda I d
II msc. - Amelia Garstka I e
III msc. - Dominika Ołów I a
III msc. - Marta Pszczoła I a
W klasa drugich:
I msc. - Piotr Warda II f
II msc. - Paulina Podlaszewska II c
III msc. - Patrycja Jażdżewska II b
W klasach trzecich:
I msc. -  Oliwia Kaszubowska III b
I msc. - Cezary Słoboda III b
II msc. - Nikola Ernstmajer III c
III msc. - Zofia Górska III dwrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów