AKTUALNOŚCI - LUTY 2021


Zobacz film o naszej szkole!

Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas 1 - 3 uczą się w szkole.
Uczniowie klas 4 - 8 mają nauczanie zdalne.


Dyżury Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych na terenie woj. pomorskiego dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców. Aktualne są dyżury wypisane pogrubioną czcionką (od pozycji 607). >>>>

TWORZYMY ROBOTY WIELOFUNKCYJNE
Projektowaniem i konstruowaniem robotów zajmowali się podczas `zajęć technicznych uczniowie klasy 3 b. Była to nie tylko ciekawa lekcja , ale przede  wszystkim niesamowita zabawa dająca dzieciom dużo frajdy. Uczniowie wykazali się kreatywnością  i wyobraźnią przestrzenną . Stworzyli interesujące prace , do powstania których wykorzystali różnorodne, oryginalne materiały i ciekawe techniki pracy. Mając taki potencjał na pewno w przyszłości stworzą coś niezwykłego.

Zobacz więcej >>>>

2c w Starym Kinie! 
Nasza przygoda z filmem!  Odkrywamy magię kina pod czujnym okiem filmowej gwiazdy  - Charliego Chaplina!Zobacz film >>>>

Rozpoczęliśmy przygodę jako Kubusiowi Przyjaciele Natury...
Klasa 1 c w poprzednim tygodniu rozpoczęła przygodę z Kubusiem - kreskowkowym bohaterem znanym z napojów dla dzieci. Jako Kubusiowi Przyjaciele Natury zdobyli już dwie sprawności: poznali zasady zdrowego odżywiania  i nauczyli się segregować śmieci. Nie było to takie łatwe, jak się wydawało, ale dzięki pomocy Kubusia wszystko poszło dobrze. Każdy z uczniów mógł stworzyć piramidę zdrowego żywienia oraz skąponować "zdrowy" talerz, na którym królowały głównie owoce i warzywa. W segregacji też mieliśmy parę niejasności, bo pudełko po mleku niby z kartonu, ale zaliczamy je do tworzyw sztucznych. Bardzo ciekawe okazało się poszukiwanie wodnych stworzeń ukrytych pomiędzy śmieciami. Podsumowaniem tematu było wysłuchanie opowieści o detektywie Ząbku pt. Sieciowisko. Kolejne sprawności jeszcze przed nami, nie możemy się już doczekać. 
Katarzyna Odalanowska
"Nie widać mnie, ale wszystko u mnie ok".
Zainspirowana  kolejnym świetnym pomyslem Joanny Gadomskiej Biologia z Blondynką dołączyłam do akcji "Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK."
Dzisiejszą godzinę wychowawczą rozpoczęliśmy krótkim filmikiem, który pokazywał nam,  jak nasze codzienne zachowania, emocje i stosunek do innych wpływają na nich samych. Jakie "koło" zatacza każda negatywna lub pozytywna relacja. Ile zależy od naszego nastawienia do innych ludzi. Jak ważna w naszym życiu jest empatia.Film był zaczątkiem  dyskusji na temat naszych codziennych emocji, szczególnie tych, które towarzyszą uczniom każdego dnia nauki zdalnej. Uczniowie narysowali swoje emocje na dłoniach i jak się okazało były  dość różne.
Był to pierwszy krok do wytworzenia relacji i zachęty uczniów do rozmowy o tym,  co czują.
Dziękuję 7B za poważne potraktowanie zadania. p. Mariola


„KIEDY PUCH POKRYWA ZIEMIĘ I KONARY NAGICH DRZEW, OKRUSZYNY, WIĘC SYPIEMY BY NIE ZAMILKŁ PTAKÓW ŚPIEW”
 Po zaopatrzeniu ptasiej spiżarni w ptasie smakołyki, pozyskaniu wiedzy na temat  zasad mądrego dokarmiania ptaków, młodzi przyrodnicy od początku lutego rozpoczęli akcję dokarmiania w przyszkolnych karmnikach. Okoliczne  ptaki szybko polubiły ptasie stołówki i w coraz szerszym gronie je odwiedzają.   Zaskoczeniem okazała się wizyta dwóch dzikich kaczek.  Ta lekcja przyrody to nie tylko pomoc i  obserwacja ptaków, ale nauka systematyczności i odpowiedzialności.
Pozdrawiamy wszystkich posiadaczy karmników, którzy na co dzień pomagają skrzydlatym przyjaciołom 😊
Pozdrawiamy też wykonawców przyszkolnych karmników. Wy zbudowaliście, a my dokarmiamy. To się nazywa współpraca😊😊😊
PRZYJACIELE PTAKÓW Z 2C
EKO-SZKOŁA
Zobacz zdjęcia >>>>
Zobacz film >>>>

"Dzień bez plastiku" - każdego dnia wybieraj mądrze ! EKO-SZKOŁA
Hej wszystkim, dawno nas nie było, ale wracamy z nową dawką motywacji do Eko-działań! Nadal bowiem bierzemy udział w projekcie EKO-SZKOŁA. Tym razem zachęcamy Was do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez nasze "Koło Przyrodników" z klasy 7D.
Pozdrawiamy serdecznie

Maja, Nikola, Hania, Kuba, Wojtek, Michał, Paweł, Szymon
                                           oraz opiekun koła p.Mariola Dyl:)
Zobacz film prezentację>>>>

Lekcje z Temidą
"Lekcje z Temidą” to nieodpłatny program edukacyjny, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć kształtowany jest i umacniamy szacunek do prawa oraz wzbudzanie zainteresowania prawem. Prowadzący uczą o systemie prawa w Polsce, a także jak samodzielnie szukać przepisów prawnych. Podpowiadają w jaki sposób rekrutować na studia prawnicze. Autorzy programu uświadamiając uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników zwiększają bezpieczeństwo w szkołach. Ponadto, program obejmuje informacje z zakresu prawa konsumenckiego oraz cyberbezpieczeństwa.


„W karnawale, w karnawale są imprezy na 102. W karnawale na parkiecie swoją miłość każdy ma.”
Tym bardziej, gdy bal karnawałowy i walentynki to dwa w jednym. W ten ostatni dzień karnawału świętowaliśmy potrójnie. Było po prostu czadowo!  Mnóstwo dobrej zabawy, nie tylko podczas wygibasów na parkiecie, ale także w czasie konkursów, w których każdy mógł wziąć udział. Swoją drogą nasz hit „W karnawale, w karnawale” zagrzewał do tańca jak nigdy! Do tego same pyszności na stole, za sprawą oczywiście naszych mam! Klasa wyglądała bajecznie, a nasze misternie wykonane maski karnawałowe postawiły przysłowiową kropkę nad i. Szkoda tylko, ze to ostatni bal z naszymi paniami. Tym bardziej na długo zostanie w naszej pamięci <3 <3 <3

Zobacz więcej >>>>

ZIMOWA MIKROTURYSTYKA- ŚWIAT WIDZIANY Z BLISKA
Piękna zima zachęca nie tylko do spacerów i zabaw na śniegu, ale również do ciekawych obserwacji przyrodniczych.
ZAPRASZAMY NA ZIMOWY MIKROSPACER!
Klasa 2c

Zobacz zdjęcia >>>>
Zobacz film >>>>

NA TROPIE DOBRYCH UCZYNKÓW! WARTO BYĆ DOBRYM!
Czy trudno być dobrym? Czy warto pomagać? Jak pomagać? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukiwali uczniowie.  Wnioski? Oczywiście warto być dobrym, bo dobro powraca, a satysfakcja z pomocy innym jest wielka. Okazało się, że pomaganie nie jest takie trudne, wystarczy chęć, a formę można dostosować do swoich możliwości. Własnoręcznie wykonane przez uczniów serca w kilka dni zapełniły się dobrymi uczynkami. Można pomagać w obowiązkach domowych,  rodzinie, koleżankom i kolegom w szkole. Pomagamy znajomym, osobom z najbliższego środowiska oraz potrzebującym, których nie znamy, ale poprzez rzetelne informacje z fundacji charytatywnych i od zaufanych wolontariuszy mamy pewność, że nasza pomoc dotrze do potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie wspierają akcje charytatywne, są tam gdzie jest potrzebna pomoc, a także dbają o środowisko i zwierzęta.
 Pozdrawiamy w tym miejscu nasz MIĘDZYSZKOLNY KLUB WOLONTARIATU i wszystkich z sercem na dłoni. Otwórzmy serca na innych, szczególnie w tym trudnym czasie! Czasami niewiele trzeba, wystarczy dobre słowo, życzliwość, poświęcona uwaga i czas, innym razem nawet najmniejsze wsparcie finansowe lub rzeczowe. WARTO BYĆ DOBRYM! WARTO POMAGAĆ!
Klasa 2c
Zobacz zdjęcia >>>>

W TYM ROKU WALENTYNKI POD HASŁEM  „ZDROWO I SPORTOWO”
Na początek rozgrzewka z sercem, potem konkurencje takie jak „Miłosny wyścig”, „Strzała Amora”, „Wyślij walentynkę”, „Mądre serce”, „Wystrzałowa walentynka” …
Potem małe co nieco „zdrowe walentynkowe serca z owoców” i  ciasteczko- serduszko (PYCHA!) oraz walentynkowy kosz z niespodziankami  od rodziców. Posłużą do miłego, sportowego  spędzania przerw.
 Miłych słów,  miłości i życzliwości nigdy za wiele, więc życzymy wszystkim, aby walentynkowy nastrój trwał cały rok!!! Oczywiście zdrowo i sportowo!
Zobacz zdjęcia >>>>

Walentynkowe origami
Uczniowie klas; 4b, 7a i 7e , w piątek na zajęciach wykonywali walentynkowe serduszka, którymi mogą obdarować najbliższych oraz swoje sympatie. Oto kilka naszych prac.
A.B

Zobacz zdjęcia >>>>
Oświadczenie >>>>
Prace proszę przesłać na adres
j.niemieckisp1@wp.pl

Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród w konkursie Kartka świąteczna lub ekologiczna ozdoba choinkowa
Przypominamy zwycięzców i wyróżnionych:
Ekologiczna ozdoba
I miejsce Cyprian Ciepliński
I miejsce Paulina Rumińska (kartka świąteczna)
II miejsce Igor Wytrążek
III miejsce Marta Chmurzyńska
Wyróżnienia:
Karolina Dydzińska, Hanna Meyer, Lena Kuć
Nagrody czekają na Was w szkolnej bibliotece. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom. Sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród.
Organizatorzy konkursu: opiekunowie SU
Zimowym  okiem
 
Na zajęciach plastyki uczniowie klas siódmych poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu fotografii. Zapoznali się z historią tej sztuki i zasadami wykonywania ciekawych zdjęć. Podsumowaniem tematu było wykonanie zdjęć pokazujących piękno zimy. To niektóre efekty pracy siódmoklasistów.
Zobacz zdjęcia >>>>
Przedstawione fotografie wykonali:
Ogorzałek Martyna
Lipska Maja
Jażdżewski Michał
Niedziałek Małgorzata
Gwiazda Szymon
Dziemiańczyk Agata
Szukaj Marcel


Tłusty Czwartek i Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej w 4a
11 lutego obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Uczniowie 4a umilali sobie lekcję języka polskiego, poświęconą homonimom, słodkimi pączkami.  Wszak pączek to też homonim! Ostatnie zadanie zaskoczyło, ale też ucieszyło wszystkich. Trzeba było natychmiast ciepło się ubrać i pobiec przed dom, aby zostawić przygotowane wcześniej smakołyki ptakom, wiewiórkom czy bezdomnym kotom. 11 lutego to także Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, dlatego skoro my ucztujemy, zwierzęta nie powinny być głodne. Nie mogliśmy wyruszyć na wycieczkę do lasu, więc chociaż te zwierzęta, które odwiedzają nasze podwórka, mogły znaleźć coś pysznego.
(A.W.M.)Mmmmm, pączusie :-)
To był bardzo przyjemny dzień, pełen pyszności, radości i oczywiście tradycji. Kolejny wspólny, tłusty czwartek zaliczony. 3a życzy wszystkim smacznego!
Zobacz zdjęcia >>>>

Bal przebierańców
Zobacz zdjęcia >>>>

Dzień Pizzy
9 lutego obchodzimy "Międzynarodowy dzień pizzy". Tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać kulturę włoską, odnaleźć Włochy na mapie Europy oraz wykonać swoją papierową pizzę, która wyglądała bardzo apetycznie.
Bardzo dziękujemy za pyszny poczestunek, który przygotował pan Marek Gierszewski z pizzerii Prawdziwe Don Italiano.
Dzień Bezpiecznego Internetu
9 lutego obchodzimy Światowy Dzień Internetu pod hasłem "Działajmy razem"! Podczas zajęć odbyła się pogadanka na temat niebezpieczeństw czyhających na użytkowników w sieci oraz zasad dobrego zachowania internautów (netykieta). Następnie dzieci wykonały plakaty pt.: "Bezpieczny Internet" oraz "Bądź bezpieczny w sieci". Zajęcia bardzo się spodobały. Uczniowie zainteresowani tematem chętnie w nim uczestniczyli. Uświadomili sobie, że każdy z użytkowników Internetu ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
Zobacz zdjęcia >>>>
Lekkoatleci świetnie sobie radzą również na nartach biegowych. Korzystamy ze wspaniałych warunków śniegowych:))
Zobacz zdjęcia >>>>

Brązowy medal Marii Zielnik w Halowym Mitingu Lekkoatletycznym im Ireny Szewińskiej, oraz złoty medal w  Mistrzostwach Okręgu w chodzie na 3000m.
Najlepiej zaprezentowała się Maria Zielnik (2007) 7b w chodzie na 3 km -18:17,17, zawodniczka wywalczyła złoty medal w Mistrzostwach Okręgu i brązowy medal w Memoriale Ireny Szewińskiej.
W zawodach bardzo dobry rezultat osiągnęła również Patrycja Jażdżewska 7b (2007) w biegu na 1000m – 3:27,91 jest to nowy rekord życiowy tej zawodniczki.
W zawodach wystartowali również:
Zuzanna Królak 7a (2007) bieg na 60m – 9.28
Laura Jasik 7f (2008) bieg na 60m – 9.49
Maja Przysiężna 6e (2009) – skok wzwyż – 1,20
Maciej Markiewicz 6e (2009) – skok wzwyż – 1,25
Wiktor Sienkiewicz 7c (2007) w biegu na 300m - DNF
Agata Bogdańska 7c (2007) bieg na 300m – 48,25
Michał Marczak 6b (2008) bieg na 600m - 2:10,05
Szymon Górzny 6b (2008) bieg na 600m – 1:57,28
Zofia Michalec 6e (2009) bieg na 600m- 2:17,81
Krzysztof Sowa 8d (2007) bieg na 600m – 1:49,75
Antoni Banaszak 6e (2009) bieg na 600m - 2:11,18
Jan Słowiński 7b (2007) bieg na 600m - DNF
Dla dużej części zawodników był to pierwszy halowy start, co wiązało się z dużymi emocjami:)
Gratuluję wszystkim zaangażowania i sportowej postawy.
B. Bodziak
Zobacz zdjęcia >>>>

Nagrody czekają
Serdecznie zapraszamy pod odbiór nagród w konkursie na karmnik „Ptasia stołówka"
Przypominamy zwycięzców i wyróżnionych:
I miejsce  - Martin Krygier kl 1C
II miejsce - Wiktoria Chałanicz kl 7E
III miejsce - Igor Wytrążek kl 6E
Wyróżnienie
Olga Gliszczyńska kl 5a
Bartek Węgliński kl 1C
Nagrody czekają na Was w bibliotece szkolnej. Raz jeszcze gratuluję Wszystkim uczestnikom. Dziękuję również sponsorom za ufundowanie cudownych upominków.
Organizator konkursu  Mariola Dyl
Zimowe zabawy na świeżym powietrzu- konkurs plastyczny
Pod koniec stycznia Biblioteka Publiczna w Człuchowie ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci klas I-III. Tematyką konkursu były "Zimowe zabawy na świeżym powietrzu". Miło nam poinformować, iż I miejsce zajął uczeń naszej szkoły- Bartosz Węgliński z klasy 1c.
Ogromne gratulację! Życzymy dalszych sukcesów!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W  konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Człuchowie wzięli  udział również uczniowie z klasy 2c.  Do grona zwycięzców  naszej szkoły -  Bartka z 1c,  dodajemy:
 II miejsce   Nadii Nadobnej  z 2c
 III miejsce Hanny Krasienkiewicz z 2c


 Gratulujemy wszystkim młodym artystom biorącym udział w konkursie!
Życzymy dalszych sukcesów! Brawo!
Pokonkursową wystawę prac przygotowaną przez MBP można obejrzeć na stronie biblioteki lub youtube
Zobacz więcej >>>>

Zobacz więcej >>>>

#KlockiBlocki#UkładamyPomagamy#FundacjaMamMarzenie
W grudniu Fundacja Mam Marzenie razem z firmą Klocki Blocki organizowała akcję zbiórki pieniążków dla potrzebujących dzieci. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli czynny udział w akcji udostępniając zdjęcia dzieci budujących z klocków przeróżne budowle i oznaczając je: #KlockiBlocki#UkładamyPomagamy#FundacjaMamMarzenie.
W całej Polsce udało się dzięki temu zebrać kwotę 4 155 zł. Miło jest wiedzieć, że mamy w tym swój udział!
Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom klasy 1c i 2 c.
K. Odalanowska, D. Tylingo

Poleczka dla babci i dziadka
Zobacz film >>>>

Uczę się bezpieczeństwa
Pierwszaki z Jedynki w ramach programu "Uczę się bezpieczeństwa" spotkały się z p. nadkomisarz z KPP w Człuchowie, żeby porozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze, a w szczególności tego, jak ważna jest widoczność pieszego.
Prezentem, który każde z nich otrzymało była kamizelka odblaskowa ufundowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Zobacz zdjęcia >>>>

STOP SMOG! KOLORY POWIETRZA!
 W lutym odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczniom biorącym   udział w grudniowym, ekologicznym projekcie STOP SMOG! Fundatorem nagród był Urząd Miasta w Człuchowie oraz wspierający akcję rodzice z klasy 2c.
Gratulujemy! Dbajmy o nasze środowisko!


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec 

Rok szkolny 2019/2020
Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów