Menu:

AKTUALNOŚCI - LUTY 2020

Zobacz film o naszej szkole!

Ze względu na brak odbiorcy szkoła zaprzestaje ostatecznie zbiórki surowców wtórnych.

Nietypowy spacer 3a po Człuchowie
Dzisiaj już trzeci dzień poświęciliśmy naszemu miastu. Tym razem oglądaliśmy archiwalne zdjęcia oraz wybraliśmy się na spacer po Człuchowie online. Podczas zajęć  pracowaliśmy na tabletach i korzystając z  Internetu czytaliśmy wiadomości oraz oglądaliśmy filmy promocyjne  o rodzinnym mieście. Po raz pierwszy nasze panie pozwoliły nam skorzystać z telefonów , aby nimi zeskanować kody z przewodników „ Człuchów  Poznaj , by pokochać”, które otrzymaliśmy od Pani Doroty Cieplińskiej w UM. Dzięki temu, słuchając przewodnika poznawaliśmy zabytki miasta. To były wspaniałe zajęcia !

Wizyta 3a w Urzędzie Miasta
W środę, 25 lutego br., uczniowie klasy 3a złożyli wizytę w Urzędzie Miasta, by osobiście wręczyć Burmistrzowi Ryszardowi Szybajło wykonaną przez klasę makietę zamku, sprawiając naszemu włodarzowi nie lada  niespodziankę. Była to świetna okazja,  aby poznać człuchowski Urząd Miasta. Uczniowie mieli okazję zasiąść  przy „okrągłym stole” w Sali Obrad Rady Miejskiej, zwiedzili min.  Urząd Stanu Cywilnego oraz rozmawiali z pracownikami magistratu. Pan Burmistrz wyczerpująco  opowiedział o swojej pracy, przybliżył zadania urzędu, przekazał informacje na temat remontów i inwestycji  w bieżącym roku oraz zaprosił na obchody 75 rocznicy drugiego powrotu Człuchowa do Polski.  Z dużym poczuciem humoru odpowiedział na wszystkie nurtujące uczniów pytania. Podczas całej wizyty towarzyszyła  dzieciom Inspektor ds. Oświaty- Pani  Justyna Muryn.  Dziękujemy  bardzo za miłe i ciepłe spotkanie. Swoją drogą , kto wie, może za kilkanaście lat ktoś z nas zostanie burmistrzem miasta?


Przygotowania 3a do obchodów powrotu Człuchowa do Polski
Za kilka dni będziemy obchodzić 75 rocznicę drugiego powrotu Człuchowa do Polski. W tym roku trzeciaki postanowiły przez kilka dni realizować zagadnienia związane z tą ważną dla człuchowian datą. Pierwszym pomysłem  było przygotowanie makiety człuchowskiego zamku. Trzeba przyznać, że  było to nie lada wyzwanie, jednak z pomocą pani Diany i Renaty, osiągnęli zamierzony efekt. Aż miło popatrzeć na ich wspólne dzieło. Takie zajęcia lubimy najbardziej! Ciekawe, jaki teraz pomysł przyjdzie im do głowy?
Zobacz zdjęcia >>>>

Zmiana terminu Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Szkoły
W związku z dużą liczbą zachorowań sobotnie Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne klas I-III zostają przeniesione na 20.03.2020r. (piątek). Zawody odbędą się w godzinach lekcyjnych. Obowiązuje poprzedni regulamin. Proszę o wcześniejsze dostarczenie zgłoszeń.
Startują chętne osoby, pozostali uczniowie kibicują.
B. Bodziak

Brawo Kuba!
II miejsce w sztafecie rodzinnej 2x50m stylem dowolnym w X Mistrzostwach Złotowa w pływaniu oraz VI miejsce w sztafecie 4x50m.
Jakub Łukaszewicz  7d startował ze swoim trenerem Jarosławem Strzemkowskim.
Gratulacje!
B. Bodziak


„Matematyczny Czar Par” kl.6
W piątek  21 lutego 2010 r. w naszej  szkole odbył się konkurs „Matematyczny Czar Par”.
W konkursie startowało 12 par  uczniów klas szóstych.  Organizatorzy: Grażyna Jażdżewska, Lidia Winnicka-Błoch i Zbigniew Suchacki przygotowali dla nich 5 konkurencji: Grę planszową, Tangramy, Domino, Krzyżówkę liczbową, Krzyżówkę z hasłem i Zadania z treścią.
Zawodnicy musieli w określonym czasie zaliczyć wszystkie konkurencje, wykazując się nie tylko znajomością działań na liczbach, czy własności figur geometrycznych, ale również sprytem, refleksem i umiejętnością współpracy.
Sędziami we wszystkich konkurencjach byli uczniowie z klas ósmych.

Po trwających 2,5h rozgrywkach zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce: Jakub Rafalski, Szymon Gwiazda kl.6d
2 miejsce: Julia Kostyk, Zuzanna Dalka kl. 6e
3 miejsce: Maciej Fojut, Paweł Krasoń kl. 6d
                                                    Gratulujemy
Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców i Zbigniew Suchacki.


Superbohaterzy są wśród nas…
W piątek 21 lutego odbyło się spotkanie z superbohaterem Iron Man. Zerówkowicze oraz drugoklasiści mogli obejrzeć wystawę zdjęć, wziąć udział w treningu superbohatera oraz sprawdzić swoją wiedzę na ich temat. Każdy uczestnik po pokonaniu toru przeszkód otrzymał także odznakę. Iron Man zwrócił dzieciom uwagę, że każdy z nas, czy mały, czy też duży ma w sobie moc pomagania, więc jak najczęściej powinniśmy z niej korzystać. Bardzo dziękujemy za super zajęcia paniom z biblioteki.
Katarzyna Odalanowska
Danuta Pożarycka- Kałagaty
Jolanta Szybajło

W karnawale
Zobacz zdjęcia 1 >>>>
Zobacz zdjęcia 2 >>>>
Pobierz film >>>>

„Tłusta” przerwa z pączkami
Mało kto wie, że dawno temu tłusty czwartek czczono zajadając pączki ze słoniną. Na szczęści dziś objadamy się ich słodkim odpowiednikiem z dżemem lub marmoladą. Zerówkowicze, którzy poznali krótką historię, skąd w ogóle wziął się ten „Tłusty czwartek”, mogli tradycyjnie spróbować pysznego pączka. Mniam..


1c w bibliotece


Bal karnawałowy i walentynki w 2a


Człuchów, moje miasto
17 lutego 2020r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pt.:"Człuchów, moje miasto".  W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Dzieci w zależności od grupy wiekowej wykonywały prace plastyczne różnymi technikami plastycznymi: rysunek, malowanie farbami plakatowymi z elementami kolażu. Mali plastycy z pełnym zaangażowaniem przedstawiali w swoich pracach miejsca, które najbardziej cenią w naszym mieście. Przedstawiamy wyniki konkursu:

kl.1 Im. Natalia Dziewiałtowska - Gintowt kl. I a
II m. Mateusz Warda kl. I a
III m. Marta Zielińska kl.1 c

kl.2 I m. Małgorzata Zielnik kl. II b
II m. Krzysztof Szynwelski kl. II a
III m. Lucjan Pobojewski kl. II c

kl. 3 I m. Dominika Trapp kl. III b
II m. Kacper Ciepliński kl. III c
III m. Nikola Makówka kl. III c
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy osiągnięć na poziomie konkurencji klasowej oraz szkolnej. Życzymy powodzenia w kolejnych plastycznych konkursach.Czar par 5
14 lutego, odbył się matematyczny turniej „Czar Par” dla uczniów klas piątych. Wzięło w nim udział 10 par, które bardzo dobrze bawiły się, rozwiązując różne matematyczne zadania. Najlepsze okazały się pary:
I miejsce Dominika Warda i Kinga Żabińska 5b
II miejsce Dominika Ołów i Marta Pszczoła 5a
III miejsce Donna Dębska i Joanna Malmon 5b
Zwycięzcom Gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział i dobrą zabawę.
Konkurs przygotowali i przeprowadzili: Astryda Baprawska, Aleksandra Kania i Zbigniew Suchacki.
Nagrody ufundowali: Rada Rodziców, Astryda Baprawska, Aleksandra Kania oraz Cezary Mądry z firmy KMK Agro.

Sportowe Walentynki
Zerówkowicze nie zwalniają tempa i nawet z okazji Walentynek ćwiczą realizując kolejny scenariusz akcji „Zdrowo i sportowo”. Na początek szukanie  drugiej połówki serduszek, następnie wysyłanie walentynek przez różowe okienka, a na końcu pogoń Amora- berka ze strzałą… 
Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek, bo przecież ruch to kolejny krok do zdrowego serduszka!
Katarzyna Odalanowska
Aleksandra Rojek
 

Nazywam sie Miliard -  stop przemocy!

„Zdrowo i sportowo” w zerówce
Pod koniec roku kalendarzowego byli „pomocnikami świętego Mikołaja”, a teraz po feriach szukają „Zimy”. Zerówkowicze czynnie uczestniczą w programie „Zdrowo i sportowo” i realizują proponowane scenariusze oraz zabawy. Świetnie przy tym się bawią i choć nie ma śniegu „ulepili” bałwana, toczyli śniegową kulę, a także pokonywali slalomy „na lodzie”.
Katarzyna Odalanowska


Muffinki na Walentynki
14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji w szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Siódmo- i ósmoklasiści włączyli się w akcję „Muffinki na Walentynki”, dzięki której zebrali fundusze na pomoc pacjentom człuchowskiego hospicjum. Zainteresowani mogli złożyć życzenia za pośrednictwem poczty walentynkowej działającej przy Sp1. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. O dostarczenie słodkości i serduszkowej korespondencji również zadbali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Katarzyna Andrzejewska


Bajkowe zabawy z kodowaniem
W poprzednim tygodniu zarówkowicze poznawali baśnie i bajki, o które rzadko można obejrzeć w telewizji. Spotkali  różnych wspaniałych bohaterów, a także zrobili własnoręcznie niektórych z nich. Spróbowali także swoich siła w „kodowaniu na dywanie” poprzez układanie drogi Czerwonego Kapturka do domku babci.
K. Odalanowska
A. Rojek10 bałwanków w bibliotece publicznej
Dzieci z klas zerowych uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez p. Anię. Najpierw dzieci dowiedziały się jakie zasady panują w nowym dla nich miejscu, a następnie brały udział w teatrzyku kukiełkowych pt. Dziesięć bałwanków. Wszyscy świetnie się bawili dzięki rozmaitym atrakcjom i wspólnie spędzonym czasie.
K. Odalanowska
A. Rojek


Konkurs biblijny
13 lutego 2020r. odbył się w Chojnicach etap rejonowy XI Konkursu Biblijnego pt. "Życie pierwotnego Kościoła w opisie Dziejów Apostolskich" dla klas 4-8. Naszą szkołę reprezentowali:
Klasy 4-6
1.   
Maja Jagiełło, 6b
2.    Mikołaj Skrzypczak, 6f
3.    Wiktoria Chałanicz, 6e
Klasy 7-8
1.    Krzysztof Sowa, 7d
2.    Maja Borek, 8d
3.    Agata Goś, 8c


Celem konkursu było poznanie treści zawartych w Piśmie św., ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina, pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże, a także promowanie czytelnictwa wśród młodych osób.

Do finału zakwalifikowali się Maja Borek z 8d i Krzysztof Sowa z 7d. Gratulujemy !!!Dbamy o zwierzęta zimą
Jesienią zbieraliśmy kasztany i żołędzie, a teraz odwiedziliśmy pobliski karmnik. Każdy z nas przyniósł karmę oraz ziarna dla ptaków, którą zasililiśmy szkolną stołówkę dla ptaków. Mimo dodatnich temperatur sikorki i  wróble często odwiedzają karmnik, który możemy obserwować z okien naszej sali. Resztę zbóż oddaliśmy na szkolną zbiórkę „Dokarmiamy ptaki zimą”.
K. Odalanowska
A. Rojek


8b i 8d na lodowisku


Wycieczka klasy 8c
W czwartek 6.02.2020r. postanowiliśmy wyruszyć na małą wycieczkę. Zaczęliśmy ją od spaceru po parku w małym deszczu. Następnie udaliśmy się na lodowisko’ aby się rozgrzać.  Wycieczkę zakończyliśmy ciepłą herbatą i kawą w McDonald’s. Wszyscy bawiliśmy się przednie, mimo że nie dopingowała nam pogoda.


ABC SEGREGACJI
WYSTAWA EKOLOGICZNA NA HOLU BRĄZOWYM. ZAPRASZAMY DO UTRWALANIA WIEDZY NA TEMAT  SEGREGACJI ODPADÓWS JAK SEGREGACJA  -  R JAK RECYKLING
ABC SEGREGACJI pod takim hasłem najmłodsi „Przyjaciele Ziemi” pogłębiali wiedzę na temat ochrony  środowiska. Uczyli się ekologicznych terminów, poznawali rodzaje odpadów,  kolory pojemników  oraz zasady prawidłowej segregacji.  Wykazali się też pomysłowością i nie lada umiejętnościami konstrukcyjnymi podczas tworzenia robotów  z surowców wtórnych. Efekty pracy i zabawy były imponujące. Brawo pierwszaki!!! 
Segregacja jest koniecznością, ale nie jest to dla wszystkich takie proste, dlatego aby nie popełniać błędów nadal będziemy  doskonalić się w teorii i praktyce.
RATUJMY NASZĄ ZIEMIĘ!  RECYKLING-TO NAM SIĘ OPŁACA!!!
Z POMOCĄ CZWORONOŻNYM PRZYJACIOŁOM
Wzorem ubiegłych lat w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy, akcesoriów oraz przysmaków dla psów i kotów. Dary trafiły do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Człuchowie. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom, którzy włączyli się a akcję, a w szczególności klasie 5e wraz z wychowawczynią, Magdaleną Autuchiewicz.HALOWE LEKKOATLETYCZNE MSTRZOSTWA SZKOŁY   KLAS I – III     29.02.2020r. ( sobota) godzina 10.00

R E G U L A M I N
I. Cel:
    • Wdrażanie dzieci i młodzieży do systematycznego uprawiania sportu.
    • Rozwój lekkiej atletyki w Człuchowie.
II. Organizatorzy:
Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny,
Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie,
Urząd Miejski w Człuchowie.
III. Termin zawodów:
29.02.2020r. ( sobota) godzina 10.00
IV. Miejsce: Hala Sportowa przy ulicy Szkolnej 3.
V. Program:
    • Bieg na 25 m ze startu wysokiego,
    • Skok w dal z miejsca obunóż,
    • Rzut piłką lekarską oburącz z nad głowy (z klęku obunóż) – 1kg.
    • Bieg wahadłowy przez płotki 2 x 25 m (2 x 4 płotki piankowe LDK) 
    • Bieg wytrzymałościowy 4 okrążenia w hali przy ul. Szkolnej 3.
Zasady rozgrywania konkurencji:
Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych : 2010, 2011 i 2012 i młodsi, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt.
    • Bieg na 30m ze startu wysokiego po torach serie na czas.
    • Bieg wahadłowy przez płotki ze startu wysokiego 2 x 25m serie na czas
    • Bieg wytrzymałościowy 4 okrążenia w hali serie na czas
    • Skok w dla z miejsca obunóż, zawodnik wykonuje dwie próby
    • Rzut piłką lekarską 1 kg oburącz z nad głowy, zawodnik wykonuje 2 próby.
Każdy zawodnik posiada prawo startu w 3 konkurencjach.

VI. Zgłoszenia
Zgłoszenie ucznia/klasy  w Halowych Zawodach Lekkoatletycznych należy dostarczyć do dnia 27.02.2020r. do Pani Beaty Bodziak na załączonym druku.
W zawodach może wystartować dowolna ilość zawodników z każdej klasy.
VII. Nagrody
Indywidualnie za miejsca I – III w każdej konkurencji medal.
VIII. Zasady finansowania: Koszty organizacyjne zawodów i nagrody regulaminowe zabezpiecza Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny
IX. Uwagi końcowe:
    • Zawody odbywać się będą na obiekcie sportowym, stąd też startujące dzieci, opiekunowie i osoby towarzyszące zobowiązane są do posiadania obuwia na zmianę.
    • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji oraz ewentualnych zmian w niniejszym regulaminie.
    • W czasie zawodów dzieci pozostają pod opieką rodziców lub wychowawców.


Informacja – nauka pływania dla klas II i III w ramach programu „Umiem pływać” od 17.02.2020r.

    Miejskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wraz z Ośrodkiem Sportu
i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 1 organizuje dla uczniów klas II i III SP1 naukę pływania. Zajęcia odbywać się będą na Basenie Sportowym w Człuchowie zgodnie z planem:
2a – czwartek 12.40-14.25 (J. Szyszka)
2b – wtorek 13.40 – 15.20 ( J. Szyszka)
2c – środa 14.25 – 16.10 ( A. Serafin)
3a – piątek 12.40 – 14.25 ( B. Bodziak )
3b – środa 12.40 – 14.25 ( M. Dowksza)
3c – wtorek 12.40 – 14.25 (B. Bodziak)
3d – wtorek 12.40 – 14.25 ( M. Dowksza

    Zajęcia odbywać się będą od 17 lutego 2020r. (10 zajęć) w grupie max. 15 osobowej.
Dziecko które w danym dniu będzie miało zajęcia z pływania musi posiadać strój kąpielowy, klapki, ręcznik mydło. Dzieci o wyznaczonej godzinie pod opieką nauczyciela udadzą się na basen. Po zakończonych zajęciach dzieci będzie można odebrać z basenu lub za zgodą pisemną rodziców dzieci będą mogły samodzielnie powrócić do domu, lub pod opieką nauczyciela udadzą się do świetlicy.  Zajęcia  są nieobowiązkowe i nieodpłatne.
    Podpisaną zgodę należy dostarczyć wychowawcy klasy.
 Beata Bodziak

Zajęcia dla najmłodszych
Zajęcia sportowe dla najmłodszych uczniów naszej szkoły odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 17.00. Rozwijamy swoją sprawność dobrze się bawiąc.
B. BodziakZajęcia sportowe dla "zerówki"Trochę radości "na śniegu" w klasie 5e.Brawo dziewczyny!
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w „Dwa ognie usportowione” dziewcząt. Zawody odbyły się 29.01.2020r. w SP Czarne. Drużyna dziewcząt po bardzo dobrej grze wywalczyła wicemistrzostwo powiatu.
Skład drużyny dziewcząt:

Joanna Malmon 5b
Zuzanna Szczepańska 5e
Wiktoria Parzyjagła 5e
Amelia Garstka 4e
Zofia Michalec 5e
Oliwia Kobus 4b
Anna Muryn 5a
Martyna Pagórek 4b
Agata Waszkiewicz 5b
Magdalena Dylawerska 5b
Donna Dębska 5b

 Gratulacje!
Beata Bodziak


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec 

Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów