Menu:

AKTUALNOŚCI - LUTY 2017

Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców

Zobacz zdjęcia >>>>


Konkurs Biblijny „Jezus w Ewangelii wg św. Marka”

16 lutego w Chojnicach odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego”Jezus w Ewangelii wg św. Marka”.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Jakub Chajzler z 6c, Faustyna Szeliga z 6d i Zuzanna Krysa z 6d. Jakub Chajzler zajął 4 miejsce i zakwalifikował się do finału. Rozgrywka finałowa odbędzie się 22 kwietnia w Pelplinie.Wieczór Ojcowskich Inspiracji
22 lutego 2017r. zainicjowaliśmy w naszej szkole warsztaty dla ojców, które z powodzeniem poprowadził terapeuta p. Przemysław Siciarz. Okazało się, ze temat zaproponowany przez prowadzącego – Tata – profilaktyk – trafił bardzo w oczekiwania ojców i oprócz teorii zaowocował też żywą dyskusją.
Ojcowie w ciekawy, przystępny, muzyczno-wykładowy sposób otrzymali  garść informacji nt. roli ojca w życiu rodzinnym i jego wpływu na prawidłowy rozwój dzieci oraz dowiedzieli się  jakie znaczenie ma  tato jako profilaktyk zachowań ryzykownych.
    Grupa wyraziła chęć kolejnego spotkania, więc za jakiś czas ponownie usiądą i podyskutują na interesujące ich tematy. Być może dołączą do nich kolejni tatusiowie, chętni do poznawania tajników ojcostwa.
Pedagog szkolny
Barbara Kubiak- Jażdżewska       
     

Akcja "POCZYTAJ MI PROSZĘ. CZYTANIE WAŻNA RZECZ!"
Gościem klasy 1A we wtorek 21 lutego, był dziadek ucznia Tomasza - p. Krzysztof Mikszo. Przeczytał kolegom swojego wnuczka książkę "Rady nie od parady" i " Dlaczego hipopotam jest gruby?". Dzieci słuchały i rozmawaiły o ty, jak należy sie zachowac w różnych sytuacjach i, że każdy może popełnić błąd. Fascynujące były także ciekawostek o życiu zwierząt. Na koniec każdy z uczniów otrzymał w podarunku przybory do pisania. W środę 22 lutego, czytała nam bajkę pt."Calineczka" mama uczennicy Emilki - p. Daria Bandarew. Przygotowała dla uczniów do rozwiązania krzyżówkę i kolorowankę. W nagrodę za uwagę i pracę na zajęciach dzieci otrzymały od p. Darii słodką niespodziankę.


Zobacz więcej >>>>Półfinał konkkursu "Liga Matematyczna"

16 lutego 2017 roku odbył się  w Słupsku półfinał konkursu „Liga Matematyczna”. Konkurs organizowany jest przez Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku i I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. Przez trzy miesiące 43 uczniów naszej szkoły rozwiązywało zadania podczas zajęć dodatkowych z matematyki oraz w domu. Dzięki temu 37 uczniów zakwalifikowało się do półfinału:

Martyna Andrzejewska

5d

Tobiasz Biernikowicz

5a

Iga Bondarenko

5a

Maja Borek

5d

Jakub Chajzler

6c

Rafał Dowksza

6a

Piotr Homme

5c

Jakub Jackowski

6b

Samuel Jankiewicz

5b

Marcelina Jarkiewicz

5c

Brajan Jażdżewski                                         

5d

Jakub Jażdżewski

6e

Julia Jeszka

6b

Anna Kosińska

5a

Karol Kowalik

5c

Wiktoria Kowcun

5c

Natan Łączkowski

6d

Zofia Majoch

5a

Mateusz Michalski

6c

Martyna Michałowska

5d

Rozalia Nowak

5c

Olga Pażotka - Lipińska

5d

Zuzanna Ponikowska

6c

Karol Rojek

5a

Martyna Rumińska

6b

Jakub Rutkowski

5a

Wiktoria Siatkowska

6d

Michał Słabicki

6e

Filip Sobczak

5d

Barbara Stoltmann

5d

Maja Szmaglińska

5a

Kamila Szymkowicz

6a

Julia Szynkiewicz

5d

Katarzyna Wołujewicz

6d

Szymon Woźniak                                          

6b

Damian Zblewski                           

5d

Julia Żugaj

5c

Wszystkim gratulujemy!


Czytanie - dobra rzecz
Akcja "Poczytaj mi proszę. Czytanie dobra rzecz!" zachęcająca do czytania dzieciom książek przez dorosłych nabiera tempa. Na lekcji 13 lutego, w klasie 1A gościem była ciocia ucznia Mateusza, Anna Banach. Opowiedziała i zilustrowała dzieciom historię powstania świata. Z wierszami Jana Brzechwy i bajką pt.  "Pinokio" i "Czarodziej z krainy Oz" zapoznał tata ucznia Filipa, Grzegorz Krawczyk. Zorganizował również konkurs plastyczny na najładniejszą ilustrację do wybranego utworu. Nagrodami były oczywiście książki. W poniedziałek 20 lutego uczniowie klasy 1A ponownie gościli ciocię Mateusz, Annę Banach. Pani Banach przyszła razem ze swoją znajomą mieszkającą w Anglii Agnieszką Kamińską. Tym razem to pani Kamińska czytała i opowiadała o ty, że dzielenie się z innymi to przyjemność dla obdarowanego i dającego. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty od uczniów i ich rodzin mieszkających w Angii, Niemczech, USA. Sprawiając wszystkim mam ogromną radość.Oczekujemy już nastepnych gości. Czytanie to dobra rzecz!


Zobacz zdjęcia >>>>


Herosi Sportu 2016 – Tygodnik Człuchowski 
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 - Cezary Kumiszcza znalazł się w gronie finalistów plebiscytu Tygodnika Człuchowskiego "Herosi Sportu".
Czarek zajął VII miejsce w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec plebiscytu „Herosi Sportu 2016roku”.
 Przypomnijmy,  Czarek jest ubiegłorocznym:
- Mistrzem Polski Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 1000m. (Łódź czerwiec 2016)
- Wicemistrzem Ogólnopolskiego Finału Nestle w wielobojach (Spała, wrzesień 2016r.)
- Mistrzem Polski Halowych Ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych w biegu na 1000m. (Spała, grudzień 2016)
- Wicemistrzem Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego Dzieci w biegu na 1000m (Łowicz, czerwiec 2016).
Gratulacje!
Beata Bodziak  


Walentynki 2017


Zobacz więcej >>>>


Lista uczniów trzecich klas zakwalifikowanych do zajęć nauki pływania. Zajęcia rozpoczynają się od poniedziałku 20.02.2017r.

Godzina 16.00 – 16.45
Proszę o przybycie 10 minut przed planowanym rozpoczęciem zajęć.
Godzina 17.00 – 17.45
Proszę o przybycie 10 minut przed planowanym rozpoczęciem zajęć.
 1. Obarzanek Wiktoria 3f

 2. Jasiak Natalia 3e

 3. Lubińska Patrycja 3b

 4. Ringwelski Grzegorz 3f

 5. Domańska Amelia 3c

 6. Sienkiewicz Wiktor 3c

 7. Korba Zuzanna 3d

 8. Żmuda-Trzebiatowski Alex 3d

 9. Tarczyluk Jakub 3a

 10. Królak Zuzanna 3a

 11. Czarna Martyna 3a

 12. Pfeifer Dawid 3a

 13. Warsiński Wiktor 3a

 14. Kieliszek Aleksandra 3a

 15. Lewtak Sandra 3a

 16. Puszcz Przemek 3a

 17. Słowiński Jan 3a

 18. Jażdżewski Kewin 3e


 1. Podlaszewska Paulina 3c

 2. Sobolewski Paweł 3b

 3. Wrona Mieszko 3c

 4. Maćkowiak Julia 3e

 5. Szufrajda Patrycja 3e

 6. Feculak Hubert 3e

 7. Golec Franciszek 3e

 8. Bogdańska Agata 3c

 9. Ogorzałek Martyna 3c

 10. Pacuła Mateusz 3c

 11. Zblewska Amelia 3c

 12. Grzywnowicz Michał 3c

 13. Rawczyńska Paulina 3c

 14. Jodłowska Julia 3c

 15. Radkowiak Julia 3e

 16. Rugała Bartosz 3e

 17. Kowalczyk Mikołaj 3e

 18. Wójcik Adam 3e

 19. Fojut Maciej 3d

 20. Mojecka Hanna 3d

 21. Rafalski Jakub 3d

 22. Zaniewski Michał 3d

 23. Gwiazda Szymon 3d

 24. Mazurek Przemek 3b

 25. Włośniewski Filip 3b

 26. Piątkowski Szymon 3a

 27. Piątkowski Kacper 3a

 28. Przytarski Kacper 3a

 29. Homme Tomasz 3a

Beata Bodziak 


6. lutego 2017 roku w Gdyni odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.  Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Ponikowska
z kl.6c  i Natan Łączkowski z kl.6d. Oboje uzyskali tytuł finalisty konkursu. Serdecznie gratulujemy!


Na zdjęciu finaliści z opiekunem p.Z.Suchackim.


„ Zima w oczach dziecka”  – taki tytuł nosi kolejna wystawa prac dzieci, uczestniczących w zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej. Tym razem dzieci bawiły się w projektantów mody i zaprojektowały komplety zimowych czapek i rękawiczek.  Wykonały techniką collage zaśnieżone krajobrazy, wesołe  bałwanki, karnawałowe maski oraz przestrzenne śnieżynki.  Podziwiając kreatywność dzieci,  można stwierdzić, że pomimo siarczystych mrozów, zima wcale nie jest taka zła.


Zobacz więcej >>>>


ZDROWIE KOCHAMY, WIĘC O NIE DBAMY!Kolejny sukces Jakuba
Jakub Rutkowski uzyskała kolejny sukces. TYm razem zakfalifikował sie do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego. Do rejonowego etapu, który odbył sie 11 lutego w Chojnicach przystąpiło 17 uczniów z powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego  i kościerskiego. Jakub z koleżanką z Bytowa będą reprezentować nasz rejon 2 marca 2017 w Gdańsku.

Stop grypie!
Uczniowie klas 1 naszej szkoły spotkali się w piątek, 10 lutego z panią Renatą Rumuńską – pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Człuchowie, żeby porozmawiać o tym, jak zapobiegać grypie. Zobaczyli także jak wygląda wirus grypy, to tak naprawdę bardzo ciekawy obiekt, który potrafi nieźle namieszać, jak zapomnimy o właściwej higienie osobistej oraz prawidłowym stroju podczas wyjść z domu zimą.
Niezwykle ważne jest także właściwe odżywianie w czasie, żeby zapobiec chorobom.
Pani Renata nie przyszła do dzieci sama, zabrała ze sobą Madzię, którą uczniowie musieli przygotować do wyjścia na sanki. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy pani Renacie!


Zbiórka dla zwierząt
Na przełomie września i października bieżącego roku szkolnego przeprowadzono XIV ogólnoszkolną akcję zbiórki kasztanów i żołędzi pod hasłem „Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę” zorganizowaną we współpracy z kołem łowieckim „Darzbór”. Do akcji przystąpiło 31 klas 0 – 6 naszej szkoły. Łącznie zebrano ok. 8000 kg nasion (!), które szczególnie tegorocznej chłodnej zimy są zwierzętom bardzo przydatne. Było to możliwe dzięki naturze, która jesienią szczodrze obdarowała kasztanowce i dęby owocami, ale przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu w zbiórkę naszych uczniów i ich rodzin. Dziękujemy!!! W minionym tygodniu uczniowie klasy IV a i IV c uczęszczający na zajęcia rozwijające z przyrody udały się wraz z opiekunami do lasu, dokładnie paśnika oraz Ośrodka Edukacji Leśnej w Gozdnicy na terenie Nadleśnictwa Człuchów, aby zobaczyć, jak praktycznie wygląda opieka myśliwych z zaprzyjaźnionego koła łowieckiego w okresie zimy nad zwierzętami i jak do tego celu pomocna jest nasza akcja. Dzieci miały także okazję posłuchać o wszystkich obowiązkach myśliwych i pracowników lasów w kwestii zwierząt leśnych. Wyjazd do lasu zorganizował „Darzbór” (p. Z. Śmiechowski, p. I. Stosik) a ognisko i prelekcja w Gozdnicy odbyły się dzięki Nadleśnictwu Człuchów (p. W. Borowicz, p. J. Morawski). Na zakończenie spotkania, wszyscy jego uczestnicy potwierdzili opinię, że zajęcia terenowe, szczególnie z przyrody, są bardzo ciekawą formą utrwalania i rozwijania. wiedzy na jej temat. Bardzo dziękujemy organizatorom wyjazdu!


Poczytaj mi proszę...
W miesiącu lutym uczniowie klas I-III biorą udział w akcji POCZYTAJ MI PROSZĘ. CZYTANIE MĄDRA RZECZ!
 Główny cel:
 - wspiera rozwój dzieci (głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię i pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata i uczy wartości moralnych);
- buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi:
- kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych;
- poprzez przygotowywanie przedstawień kształtuje umiejętności:  poprawnego posługiwania się językiem ojczystym,  przygotowywania się do publicznych wystąpień, aktywnego współdziałania w zespole, twórczego rozwiązywania problemów, rozwijania sprawności umysłowych.
 Wychowawcy klas przekazali rodzicom list o tym, dlaczego wart czytać dzieciom.
Zachęcając i zapraszając równocześnie do czynnego włączenia się w czytanie na lekcjach. Czytać na lekcjach mogą nie tylko rodzice, ale również dziadkowie, ciocie lub sąsiad. Wszyscy, którzy mają ochatę podzielić się z uczniami książką z dzieciństwa lub ulubioną baśnią wnuków.
Klasa 1A poprosiła panią Annę Barton, nauczycielkę pracującą w bibliotece, o oprowadzenie po bibliotece szkolnej i oczywiście przeczytanie książki. Była to wspaniała baśń braci Grimm pt. "Stoliczku nakryj się".Wszystkie klasy pierwsze 9 lutego 2017 roku zostały zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Janusza Korczaka w Człuchowie na przedstawienie teatralne pt."Jak Wojtek został strażakiem". Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów z teatru w Krakowie. Oprócz estetycznych i emocjonalnych przeżyć dzieci mogły przypomnieć sobie sposoby zachowania się podczas burzy, pożaru. Występ był przeplatany wspólnymi zabawami.ZABAWA W TEATR
„Proszę państwa, oto ROK” to tytuł inscenizacji, którą zaprezentowaliśmy wczoraj w klasie krzewiąc kolejny raz kulturę żywego słowa. Wszyscy, no może prawie wszyscy, starannie przygotowaliśmy swoje role. Wystąpiły miesiące roku, poeci i sam staruszek Rok. Były futra, bałwanki, bose nogi, kwieciste sukienki i kapelusze, peleryny pełne liści, parasole a nawet świeże truskawki – słowem szczegółowy przegląd charakterystycznych cech wszystkich pór roku. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomysłowość i stuprocentowe zaangażowanie naszych rodziców, którzy sprawili nam oryginalne stroje. KOCHANYM RODZICOM BARDZO DZIĘKUJEMY :-))) Nasze panie tradycyjnie zadbały o scenografię, która stworzyła odpowiedni nastrój. Sam występ sprawił nam mnóstwo radości. Szkoda tylko, że nie zaprosiliśmy szerszej widowni. Mimo wszystko bawiliśmy się świetnie, a nasz występ dodał zapału do kolejnych spotkań z MAŁYM TEATREM.


Zobacz zdjęcia >>>>

Informacja – nauka pływania dla klas II w ramach programu „Umiem pływać”
    Miejskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wraz z Ośrodkiem Sportu
i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 1 organizuje dla uczniów klas II SP1 naukę pływania. Zajęcia odbywać się będą na Basenie Sportowym w Człuchowie po zajęciach lekcyjnymi. Prowadzić je będą nauczyciele wychowania fizycznego. 
    Zajęcia odbywać się będą od 20 lutego 2017r. (10 zajęć) w grupie max. 15 osobowej wg planu lekcyjnego.
Dziecko które w danym dniu będzie miało zajęcia z pływania musi posiadać strój kąpielowy, klapki, ręcznik mydło. Dzieci o wyznaczonej godzinie pod opieką nauczyciela udadzą się na basen. Po zakończonych zajęciach dzieci będzie można odebrać z basenu lub za zgodą pisemną rodziców dzieci będą mogły samodzielnie powrócić do domu, lub pod opieką nauczyciela udadzą się do świetlicy.  Zajęcia  są nieobowiązkowe i nieodpłatne.
Do pobrania >>>>

Informacja – nauka pływania dla klas III w ramach programu „Umiem pływać”
    Miejskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wraz z Ośrodkiem Sportu
i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 1 organizuje dla uczniów klas III SP1 naukę pływania. Zajęcia odbywać się będą na Basenie Sportowym w Człuchowie. Prowadzić je będą nauczyciele wychowania fizycznego. Zajęcia odbywać się będą od 20 lutego 2017  w każdy poniedziałek,  w grupach max. 15 osobowych. Dziecko które będzie uczestniczyło w zajęciach z  pływania musi posiadać strój kąpielowy, klapki, ręcznik mydło. Zbiórka uczestników
w holu pływalni 10 min. przed rozpoczęciem zajęć. Po zakończonych zajęciach dzieci proszę odebrać z basenu lub podpisać zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu.  Zajęcia są bezpłatne i nieobowiązkowe.
Podpisane oświadczenia należy złożyć w sekretariacie SP nr 1. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

I grupa  godzina 16.00 – 16.45
II grupa - godzina 17.00 – 17.45
Do pobrania >>>>

wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów