Menu:

AKTUALNOŚCI - LUTY 2016UWAGA!
DO PÓŁFINAŁU ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ WSZYSTKIE OSOBY BIORĄCE UDZIAŁ W LIDZE MATEMATYCZNEJ – GRATULUJEMY!

Wyjazd na półfinał w poniedziałek 29 lutego 2016 r o 11:00 z placu przed szkołą. Proszę zabrać ze sobą zgodę rodzica, legitymację, przybory, kanapki, napoje.
Przewidywany powrót ok. 18:30

Ferie w naszej szkole


Zobacz więcej >>>>>

Walentynki 
Zaczęło się w III wieku od Walentego. To on zapoczątkował wysyłanie kartek ukochanym osobom. Teraz, co roku, dnia 14 lutego obchodzimy Walentynki, „święto zakochanych’’. Gdzie się nie obejrzymy, wszędzie tylko serca, młode pary i niesamowite ciepło bijące od ludzi. W naszej klasie, 3C, również emanowała tego dnia wyjatkowo "ciepła" atmosfera.Luty to miesiąc, w którym obchodzimy Walentynki.
W tym roku wypadają one w czasie ferii zimowych, dlatego  w klasie 3a postanowiono zorganizować Dzień Świętego Walentego w ostatnim dniu nauki. Jest to dzień zakochanych, ale nie tylko. Dla trzeciaków był to dzień życzliwości, sympatii, uśmiechu i świetnej zabawy. Wszyscy wykonywali prace plastyczne i karty pracy o tematyce walentynkowej oraz przygotowali walentynkowe niespodzianki dla najbliższych. Najodważniejsi prezentowali swój talent wokalny i taneczny podczas karaoke,  śpiewając piosenki dla zakochanych.


Zobacz więcej >>>>

Tajniki sztuki
W lutym,  przez cały tydzień,  uczniowie klasy 3a zgłębiali i odkrywali nowe tajniki sztuki. Poznali przede wszystkich wielkich malarzy, ich dzieła i techniki plastyczne. Wykonali na ten temat plakaty, które wystawione  były na holu szkoły  oraz wspólnymi siłami wystawę na temat historii malarstwa. Bardzo chętnie odgrywali rolę małych artystów i przy pomocy farb tworzyli swoje , małe,  artystyczne dzieła.


Zobacz więcej >>>>

Konkurs Biblijny - etap rejonowy
9 lutego w Chojnicach odbył sie etap rejonowy Konkursu Biblijnego "Święty Paweł Apostoł w Dziejach Apostolskich". Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Chajzler z 5c, Martyna Rumińska z 5b, Natalia Stoltman z 6d i Maria Szostakowska z 6c. Jakub Chajzler zdobył I miejsce. Pozostali uczestnicy także zakwalifikowali się do finału."Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."
Matka Teresa z Kalkuty

Kochani,
jest nam niezmiernie milo poinformować, ze akcja charytatywna dla hospicjum dziecięcego w Gdańsku zakończyła się ogromnym sukcesem!
Zebraliśmy kwotę 1225zł, 38gr.
W zbiórkę włączyły się 22 klasy 0-6 wraz z wychowawcami i rodzicami.
Dziękujemy bardzo za zrozumienie!

Sportowe współzawodnictwo klas 4 - 6
Wyniki >>>>

Informacja – nauka pływania dla klas III
   
Miejskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wraz z Ośrodkiem Sportu
i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 1 organizuje dla uczniów klas  III SP1 Człuchów naukę pływania. Zajęcia odbywać się będą na Basenie Sportowym w Człuchowie po zajęciach lekcyjnych. Prowadzić je będą nauczyciele wychowania fizycznego. Zajęcia odbywać się będą od 29.02.2016 (10 zajęć) w poniedziałki, 
w grupie max. 15 osób. Dziecko które będzie uczestniczyło w zajęciach z  pływania musi posiadać strój kąpielowy, klapki, ręcznik mydło. Zbiórka uczestników w holu pływalni 15 min. przed rozpoczęciem zajęć. Po zakończonych zajęciach dzieci proszę odebrać z basenu, lub podpisać zgodę o samodzielnym powrocie dziecka do domu. Zajęcia są bezpłatne.
Poniedziałki od 29.02.2016r. – zajęcia nauki pływania:
17.00 – 17.45 I grupa
17.00 – 17.45 II grupa
18.00 – 18.45 III grupa
18.00 – 18.45 IV grupa
Podpisane oświadczenia należy złożyć w sekretariacie SP nr 1. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Oświadczenia dla klas 3 >>>>

Informacja – nauka pływania dla klas II
   
Miejskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wraz z Ośrodkiem Sportu
i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 1 organizuje dla uczniów klas II SP1 naukę pływania. Zajęcia odbywać się będą na Basenie Sportowym w Człuchowie po, lub przed zajęciami lekcyjnymi. Prowadzić je będą nauczyciele wychowania fizycznego. Zajęcia odbywać się będą od 29 lutego 2016r. (10 zajęć) w grupie max. 15 osobowej.
Dziecko które w danym dniu będzie miało zajęcia z pływania musi posiadać strój kąpielowy, klapki, ręcznik mydło. Dzieci o wyznaczonej godzinie pod opieką nauczyciela udadzą się na basen. Po zakończonych zajęciach dzieci będzie można odebrać z basenu lub za zgodą pisemną rodziców dzieci będą mogły samodzielnie powrócić do domu, lub pod opieką nauczyciela udadzą się na lekcje do szkoły lub do świetlicy. 

Klasa II a – czwartek                  9:50 – 11:35 (3 i 4 godzina lekcyjna)
Klasa II b – piątek                       11:45 – 13:25 (5 i 6 godzina lekcyjna)
Klasa II c – poniedziałek           13.40 – 15:20 (7 i 8 godzina lekcyjna)
Klasa II d – wtorek                      13:40 – 15:20 (7 i 8 godzina lekcyjna)
Klasa II e – czwartek                   12:40 – 14:25 (6 i 7 godzina lekcyjna)
Klasa II f – poniedziałek             11:45 -  13:25 ( 5 i 6 godzina lekcyjna)

Zajęcia nie są obowiązkowe!
Oświadczenia >>>>

Delektowanie się smakiem pączków w grupie "0-1", "0-2".
       Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tłusty czwartek pulchnego smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się w naszym przedszkolu.

Karnawałowe szaleństwo w krainie piratów.
Klasa Ia, tak jak wszyscy uczniowie nauczania zintegrowanego w człuchowskiej SP 1, na bal karnawałowy przeniosła się do krainy piratów. Pod komendą kapitana p. Beaty – głównego pirata, wszyscy mali przebierańcy przemierzali morza i oceany na statku zabaw, muzyki i tańca. Był czas na wspólną biesiadę przy łakociach zafundowanych przez rodziców. Niezły ubaw mieli wszyscy podczas zabawy integrującej dzieci i rodziców pt. „Słoń”. Pierwszy w szkolnej karierze bal pozostawił w pierwszakach niezapomniane wrażenie. Pozostały miłe wspomnienia i pamiątkowe fotki, o które zadbał niezawodny pan Adam. Dziękujemy!


Zobacz zdjęcia >>>>

Bal karnawałowy najmłodszych
1.02.2016  odbył się bal karnawałowy klas od 0 do 3. Prowadzący zabawę umiejętnie zachęcali wszystkich do zabawy. Bal był bardzo udany.
wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów