Menu:

AKTUALNOŚCI - STYCZEŃ 2021

Zobacz film o naszej szkole!

Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas 1 - 3 wracają do szkoły. Uczniowie klas 4 - 8 mają nauczanie zdalne.

Dyżury Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych na terenie woj. pomorskiego dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców. Aktualne są dyżury wypisane pogrubioną czcionką (od pozycji 607). >>>>

GRALIŚMY! ZBIERALIŚMY! LICYTOWALIŚMY!
29 finał WOŚP za nami. Smutno nam, ponieważ pandemia uniemożliwiła tradycyjny dla Jedynki wystrzał do nieba w iście owsiakowym stylu. Obostrzenia związały nam ręce, ale w żadnym razie nie wystudziły  serc. Jedynkowa delegacja wolontariuszy dawała z siebie wszystko podczas ulicznej kwesty i mimo mroźnej aury, dzielnie zbierała grosiki do puszek. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła również Rada Rodziców, która podczas finałowej relacji z Miejskiego Sztabu, zlicytowała wejście do lwów, atrakcje w Wordland, worek na buty od Jurka Owsiaka oraz „Las w szkle”. Brawa dla naszych rodziców! Jak zwykle można na Was liczyć! Wierzymy, że w przyszłym roku będzie już „normalnie”,     a wtedy ruszymy do akcji ze zdwojoną siłą! SIEMA!

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK
Takie hasło przyświecało podczas akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Przy tej okazji pierwszoklasiści zostali włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. Przed wizytą w bibliotece   spotkali się w baśniowym lesie z bohaterką baśni Ch. Perault – Czerwonym Kapturkiem. W rolę dziewczynki, obok nauczyciela bibliotekarza, wcieliła się również uczennica klasy III a – Maja.   Po wysłuchaniu bajki , mali słuchacze zgodnie przyznali, że spotkanie bardzo im się podobało, po czym dyskutowali na temat ważnej roli książki w życiu człowieka. Druga część spotkania odbyła się w szkolnej bibliotece. Uczniowie zostali zapoznani ze zbiorem bibliotecznym, zasadami pracy i regulaminem. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie uczniom Wyprawki Czytelniczej, w skład której weszła między innymi pozycja „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych. Wyprawkę szkoła otrzymała w ramach projektu realizowanego ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem MEN oraz Rzecznika Praw Dziecka, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa.
W naszej szkole projekt zrealizowali nauczyciele biblioteki szkolnej SP1, we współpracy z dyrekcją oraz wychowawcami klas pierwszych.

Zobacz zdjęcia >>>>Halowy Miting Lekkoatletyczny 24.01.2021r Toruń
Zawodnicy rywalizowali w pięknej hali lekkoatletycznej w Toruniu. Wystartowo 6 zawodników SP1. Najlepiej zaprezentował się Wiktor Sienkiewicz 7c (2007) w biegu na 600m. Był to jego pierwszy start na tym dystansie, a trenuje dopiero od października. Uzyskał czas 1:43,66.
Dobrze pobiegła Patrycja Jażdżewska 7b(2007) na 1000m – 3:32,49, na pewno ma jeszcze duże rezerwy. Świetnie spisała się Maja Przysiężna 6e (2009) w biegu na 1000 m uzyskała czas 3:43,51, był to jej pierwszy start na tym dystansie. Rekord życiowy ustanowiła również Zuzanna Królak 7a (2007) na 300m - 49,46. W zawodach wystartowały również: Maria Zielnik 7b (2007) w biegu na 1000 m – 4:03,60 (nietypowy dystans, Maria trenuje chód sportowy) i Agata Bogdańska 7c (2007) w biegu na 600 m - 2:02.
Gratulacje!


ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SP1 W CZŁUCHOWIE OD 01.09.2020
   
1. Informacja o godzinach pracy biblioteki będzie umieszczana na stronie internetowej szkoły oraz przy wejściu do biblioteki (sala nr 55).
    2. W pomieszczeniu biblioteki może jednocześnie przebywać tylko 2 czytelników.
    3. Dostęp do zbiorów ma tylko bibliotekarz. Nie ma wolnego dostępu do regałów z książkami.
    4. Podczas przebywania w bibliotece należy zachować bezpieczny odstęp - minimum 1,5 metra od innych osób.
    5. Zalecaną formą wypożyczania jest wcześniejsze zamówienie określonej książki u bibliotekarza przez e- dziennik.  Zamówiona pozycja zostanie przygotowana i  będzie do odbioru w bibliotece następnego dnia – nie wcześniej jak po upływie 24 godzin.
    6. Zwracaną książkę należy odłożyć we wskazane przez bibliotekarza miejsce. Do środka obok numeru książki na odwrocie karty tytułowej należy włożyć karteczkę a na niej zapisać wyraźnie imię i nazwisko czytelnika oraz klasę.
    7. Książka przed odpisaniem będzie objęta 48 godzinną kwarantanną.
                                                                                              Sporządził: 
                                                                    Adam WyrowińskiEKO-SZKOŁA! STOP SMOG!  ZRÓB DO ZDROWIA KROK POWSTRZYMAJ SMOG! WSZYSCY ODDYCHAMY TYM SAMYM POWIETRZEM,  DLATEGO MUSIMY WSPÓLNIE DBAĆ O JEGO JAKOŚĆ!
Zimą,  w okresie grzewczym,  problem SMOGU staje się jeszcze bardziej widoczny i niebezpieczny dla zdrowia ludzi. W grudniu  uczniowie 2c poszerzali wiedzę na ten temat biorąc udział w warsztatach ekologicznych i konkursie pt. „ STOP SMOG!  KOLORY POWIETRZA”.
    Podczas zajęć zdalnych oglądali prezentacje, filmy,  ekologiczne bajki poznając źródła zanieczyszczenia powietrza. Poznali skład zanieczyszczonego powietrza i kolory jego jakości. Uświadomili sobie jaki wpływ  ma na zdrowie smog, szczególnie w tak trudnym pandemicznym czasie.  Wykonali plakaty, maski potwora smogowego i hasła. Zdobytą wiedzę sprawdzili rozwiązując test pt. „Czy wiesz, co można palić a czego nie?” Ćwiczyli prawidłową segregację odpadów podczas  zabawy „Nakarm Ekostonogę”.  Sprawdzali aktualną jakość powietrza w swojej okolicy poprzez aplikację oraz stronę internetową Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, na której znajduje się aktualna mapa monitoringu jakości powietrza:
http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current. 
https://panel.syngeos.pl/sensor/pm2_5?device=1455 
ŻYCZYMY WSZYSTKIM CZYSTEGO POWIETRZA,  WOLNEGO OD  TRUJĄCEGO SMOGU I NIEBEZPIECZNEGO WIRUSA!  ZDROWEGO ODDECHU BEZ MASECZEK !!!
EKO-KLASA 2C 😊
EKO-SZKOŁA 2020/2021Zobacz film >>>>
Zobacz zdjęcia >>>>

PÓŁKOLONIE 2021
Od poniedziałku (11 stycznia 2021) w naszej szkole trwają półkolonie dla uczniów klas 1-4. Dzieci uczestniczą w różnych zajęciach prowadzonych między innymi przez instruktorów z MDK-u. Na szczęście dopisuje również zimowa aura i możemy bawić się wspólnie na śniegu.

Zobacz zdjęcia cz. 1 >>>>
Zobacz zdjęcia cz. 2 >>>>
Zobacz zdjęcia cz. 3 >>>>


WIELKI SUKCES!!!

II miejsce Małgorzaty Gołębiewskiej z klasy 1b

w Ogólnopolskim konkursie „Jezus Chrystus naszym Królem”

 

W listopadzie 2020 r. odbył się IV Ogólnopolski konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Róża” i Fundację Serca Jezusa.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do troski o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.

Uczennica naszej szkoły – Małgorzata Gołębiewska z klasy 1b zajęła zaszczytne II miejsce w konkursie w kategorii prac plastycznych.

Małgosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec 

Rok szkolny 2019/2020
Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów