Menu:

AKTUALNOŚCI - STYCZEŃ 2019

Zobacz film o naszej szkole!


7a na lodowisku
Taka już tradycja 7a, że koniec półrocza świętują na lodowisku. Ten semestr obfitował  w wiele zmian. Wszystkim (chyba?) stawiliśmy czoła. Kończymy semestr w dobrym stylu - najwyższa średnia wśród klas siódmych. Zosia Majoch ma najwyższą średnią ze wszystkich siódmoklasistów. Uczniowie, którzy do nas dołączyli we wrześniu, twierdzą, że to najfajniejsza klasa w szkole - nie wypada zaprzeczać. Lubimy się, staramy się wspierać, włączamy się w życie szkoły - toteż nagroda jak najbardziej zasłużona.Lekkoatleci sumiennie przygotowują się do sezonu. 


Zapraszamy chętnych:)
B. Bodziak 

Jedyne takie miejsce na świecie….
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Żaden kraj na całym świecie nie ma tego rodzaju placówki- byliśmy więc w miejscu absolutnie wyjątkowym.
W Będominie zapoznaliśmy się z życiem i działalnością Józefa Wybickiego- poety, polityka, prawnika, gorącego patrioty, który właśnie tutaj przyszedł na świat i się wychował. Wysłuchaliśmy  dziejów powstania „Mazurka Dąbrowskiego” i uznania tej pieśni za hymn narodowy. Niezmiernie ciekawa była dla nas także historia barw narodowych oraz polskiego herbu.
Muzeum otoczone jest zabytkowym parkiem, gdzie wśród wielu starych drzew rośnie 400- letni „Dąb Wybickiego”, a w pobliżu budynku znajduje się 5- metrowy pomnik orła, którego skrzydła tworzą stare kosy.
To była wspaniała wycieczka, oby więcej takich „wyjazdowych” lekcji ! 
Uczniowie klas : 4a i 4cPo dobrej grze chłopcy tuż za podium! 
IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Igrzyskach Dzieci w Dwa ognie dla zawodników SP1 Człuchów.
Zawody odbyły się 24.01.2019r. w Czarnem. 
Drużyna chłopców po wyrównanej grze wywalczyła czwarte miejsce.
Skład drużyny:
Maciej Holc 4e
Cyprian Ciepliński 4e
Jakub Rafalski 5d
Jakub Gradek 4d
Bartosz Rugała 5e
Maciej Markiewicz 4e 
Antoni Banaszak 4e 
Antoni Figurski 4e
Szymon Górzny 4b 
Adam Wójcik 5e 
Franciszek Sarnowski 4b 
Michał Marczak 4b 
Aleksander Maciejczyk 4d 
Dominik Surma 4b

 Gratulacje!
Beata Bodziak 

Brawo dziewczyny!
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Igrzyskach Dzieci w Dwa ognie wywalczyły zawodniczki SP1 Człuchów. Zawody odbyły się 22.01.2019 r. w Czarnem. Drużyna dziewcząt po bardzo dobrej grze wywalczyły brązowe medale.
Skład drużyny:
Laura Jasik 5f
Zofia Łukaszewska 4e
Magdalena Woźniak 5e
Julia Maćkowiak 5e
Joanna Malmon 4b
Amelia Garstka 4e
Paulina Rumińska 4b
Zofia Michalec 4e
Magdalena Czartowska 5d
Amelia Andrearczyk 4c
Zuzanna Korba 5d
Karolina Dydzińska 4e
Sandra Wegner 4d
Aleksandra Pędzelska 4b


Gratulacje!
Beata Bodziak

Sezon narciarski rozpoczęty
„Dla Maksa”
Nasza pani opowiedziała nam dzisiaj historię małego Maksa - chłopca z miejscowości na Dolnym Śląsku. Chłopiec ma 9 lat i mierzy się z powikłaniami po ciężkiej chorobie nowotworowej. 23 stycznia Maks obchodzi swoje urodziny i marzy o tym, aby dostać z tej okazji jak najwięcej kartek i listów. Postanowiliśmy spełnić marzenie naszego rówieśnika i wysłaliśmy do Niego ciepłe słowa wsparcia i otuchy połączone z gorącymi życzeniami. Pani powiedziała, że nie jest ważne to, czy popełnimy jakieś błędy- istotne było to, aby te życzenia płynęły z GŁĘBI SERCA. 

Uczniowie klasy 4c

18.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły minutą ciszy uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 


Koncert Noworoczny na Rzecz WOŚP w wykonaniu uczniów z SP1 i Gimnazjum
Pierwsze akordy WOŚP jeszcze przed niedzielnym finałem zabrzmiały także w Człuchowie. W środę Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami Gimnazjum zaprosiła na koncert i do „łasuchowej” kawiarenki.


Zobacz więcej >>>>

Blacha ciasta dla orkiestry


Zobacz zdjęcia 
>>>> Fot. Adam Pliszka

We wtorek (8 stycznia 2019) prezydent Andrzej Duda odwiedził Człuchów. Oficjalna część wizyty rozpoczęła się o godzinie 17.00 w hali sportowej przy ulicy Szkolnej. Andrzej Duda spotkał się tutaj z mieszkańcami Człuchowa. Nasi uczniowie swoim występem umilili czas oczekiwania na najważniejszą osobę w państwie.MAJA PRZYSIĘŻNA ODEBRAŁA NAGRODĘ W CZASIE UROCZYSTEJ GALI W SOPOCIE ZA ZAJĘCIE III MIEJSCA W PLEBISCYCIE NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA – JUNIOR ROKU 2018 DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM, WCZEŚNIEJ MAJA WYGRAŁA W POWIECIE CZŁUCHOWSKIM.


Gratulujemy! wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów