Menu:

AKTUALNOŚCI - STYCZEŃ 2018

Ferie w SP16d  na lodowisku

Bezpieczne ferieNasza  zima zła                                                                                                                         
To tytuł  inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy 1a. Próby przedstawienia trwały trzy tygodnie, co wcale nie było  proste, gdyż dzieci musiały pogodzić je z obowiązkami szkolnymi.  Na premierowe przedstawienie mali artyści  zaprosili  kolegów  i koleżanki z klas pierwszych. Widzowie w skupieniu wsłuchiwali się w  odgrywane scenki zimowe i  śpiewane  piosenki.  Z  zachwytem patrzyli na kostiumy  i wirujące płatki śniegu.  Po południu pierwszaki  wystąpiły dla swoich rodziców, którzy z dumą i łezką w oku podziwiali swoje ukochane dzieciaki.  Jednym słowem było biało, bajkowo i magicznie.


Zobacz więcej >>>>

Zabawa karnawałowa klas 1-3


Klasa 5a doskonali swoje umiejętności łyżwiarskie na człuchowskim lodowisku. Bardzo się cieszymy, że w naszym mieście jest takie miejsce! Mamy nadzieję, że w tym sezonie jeszcze pojeździmy!Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Mini Piłce Siatkowej Chłopców
Szkolna drużyna chłopców zajęła w zawodach IV miejsce. Skład zespołu: K.Kowalik, J. Nawacki, T. Biernikowicz, K. Rojek, M.Kujaszewski, B. Jażdżewski, F. Piechowski, H. Szymczyk, F. Szwałek, H. Zajączkowski.4f na lodowisku
Dzisiaj 4f sprawdziła swoje umiejętności na lodowisku. Trzeba przyznać, że wypadli świetnie:)Bezpieczne ferie
Zbliżają się się ferie zimowe, które powinniśmy spędzić na wesołej, bezpiecznej zabawie. Uczniowie klasy 2A przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Były to zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia lekarza bądź karetki pogotowia ratunkowego.
Przypominamy wszystkim zasady postępowania:
1. Upewnij się, czy poszkodowany i wszyscy świadkowie zdarzenia są bezpieczni.
2. Sprawdź reakcję poszkodowanego:  
delikatnie potrząśnij za ramiona i głośno zapytaj:
"Czy wszystko w porządku?".
jeżeli nie reaguje: głośno zawołaj o pomoc,  oceń wzrokiem ruchy klatki piersiowej, nasłuchuj przy ustach poszkodowanego szmerów oddechowych,
staraj się wyczuć ruch powietrza na swoim policzku.
3. Ułóż w pozycji bezpiecznej.
4. Wyślij kogoś po pomoc, a jeżeli jesteś sam, zostaw poszkodowanego i wezwij pogotowie.
5. Jeśli potrzeba połącz uciskanie klatki piersiowej z oddechami ratowniczymi, kontynuuj uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze w stosunku 30 : 2.
Życzymy wspaniałej i bezpiecznej zabawy!Zimowe szaleństwo
Uczniowie 6a przez cały semestr cierpliwie pracowali na doskonałą średnią ocen, z zaangażowaniem organizowali wszystkie akcje charytatywne,  większość akcji szkolnych. Dodatkowo organizowali pomoc koleżeńską, niezliczoną ilość razy z dojrzałością i mądrością stawiali czoła problemom, po wielokroć udowodnili, że klasy integracyjne mają sens. By złapać oddech przed nowym semestrem, zrobili sobie "legalne wagary". Sprawdziło się, że do dobrej zabawy nie są potrzebne cuda wianki i fajerwerki, wystarczy lód, górka pełna śniegu, pizzeria. Zresztą uczniom, którzy się po prostu lubią, szanują i wspierają, wszędzie będzie dobrze.


Na nartach
Uczniowie SP1 i zawodnicy Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego biorą udział w programie upowszechniania sportów zimowych.


Beata Bodziak
KLASA 3 A - KOCHANYM DZIADKOM
Kilka dni trwały nasze przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. Najpierw z przyniesionych materiałów wykonaliśmy kartki.  Trochę to trwało, ponieważ na początku brakowało nam pomysłów. Potem napisaliśmy serdeczne życzenia, zaadresowaliśmy koperty, a dzisiaj wyruszyliśmy na pocztę w Człuchowie, żeby wysłać listy dla naszych ukochanych odbiorców. Sami kupowaliśmy i przyklejaliśmy znaczki pocztowe. Większość z nas była zdziwiona, że list należy wrzucić do wielkiej czerwonej skrzynki. To było nowe, fajne doświadczenie. Przy okazji poznaliśmy budynek poczty i ogólne zasady jej pracy. NASZYM I WSZYSTKIM DZIADKOM ŚLEMY PIĘKNE ŻYCZENIA ZDROWIA I KAŻDEGO DNIA PEŁNEGO UŚMIECHU :-)))


Zobacz zdjęcia >>>

W co się bawić ?
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Czas pomyśleć o sposobach  spędzenia  wolnego czasu.  Niestety w tym roku, zima płata nam figla i nie możemy bawić się  na śniegu.  Dlatego dzisiaj na lekcjach  uczniowie klasy 1a  przekonali się , że świetnym sposobem na miłe spędzenie ferii są gry  i zabawy planszowe, dzięki którym rozwijamy spostrzegawczość, logiczne myślenie, cierpliwość oraz sprawność fizyczną i umiejętność współdziałania w grupie.


Zbiórka karmy
"Nikt tak nie zasługuje na naszą bezinteresowną miłość, jak zwierzęta". Akcja zbiórki karmy na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Mieliśmy okazję przekonać się, jak wielu uczniom i rodzicom naszej szkoły los zwierząt nie jest obojętny. Zebraliśmy karmę, zebraliśmy obroże, zebraliśmy nawet zabawki i ubranka, które przyczynią się do tego, że trudny los bezdomnych zwierząt chociaż na chwilę stanie się lepszy. Za to wszystko chcielibyśmy podziękować każdemu, kto zaangażował się w akcję - uczniowie 6a wraz z wychowawczynią, Olgą Łącką.


Czar Par klas 7
12 stycznia 2018 roku odbył się konkurs  Matematyczny Czar Par, do którego przystąpiło 9 par uczniów klas siódmych.  Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki: Grażyna Jażdżewska, Agnieszka Kreft i Lidia Winnicka-Błoch. Uczniowie mieli do przejścia  siedem stanowisk : gra planszowa, krzyżówka z hasłem, krzyżówka liczbowa, zadania z treścią, domino, tangram i wojna. O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów, a w przypadku remisu czas. Przy każdy stanowisku sędziowali przeszkoleni  przez panią Grażynę Jażdżewską uczniowie klasy II i III gimnazjum.
Wyniki konkursu:
I miejsce Katarzyna Wołujewicz, Zuzanna Krysa kl.7d   -  139 pkt.
II miejsce Jakub Jażdżewski kl. 7f  - 138 pkt.
III miejsce Amelia Kaczkowska, Rafał Dowksza kl. 7a - 137 pkt.
IV miejsce Wiktoria Siatkowska, Natan Łączkowski kl. 7d  - 136 pkt.
V miejsce Piotr Talaśka, Mikołaj Holc kl. 7b  - 136 pkt.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców szkoły.Sportowe Współzawodnictwo klas IV-VI - I semestr 2017/2018 r.
Czwarte klasy
I miejsce - 4c - 242 pkt.
II miejsce - 4a - 212 pkt.
III miejsce - 4f - 185 pkt.
IV miejsce - 4e - 181 pkt.
V miejsce - 4b - 167 pkt.
VI miejsce - 4d - 154 pkt.
Piąte klasy
I miejsce - 5c - 270 pkt.
II miejsce - 5e - 142 pkt.
II miejsce - 5a - 142 pkt.
IV miejsce - 5d - 118 pkt.
V miejsce - 5b - 94 pkt.
Szóste klasy
I miejsce - 6d - 391 pkt.
II miejsce - 6c - 285 pkt.
III miejsce - 6a - 106 pkt.
IV miejsce - 6b - 52 pkt.

Całe sprawozdanie w załączeniu >>>>.
Beata Bodziak

WOŚP działa
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczyna grać! Finał w niedzielę, ale w naszej szkole już padły pierwsze akordy. Właśnie dziś w budynku przy ul. Średniej 4a oraz w budynku przy ul. Szkolnej 1 rozpoczęliśmy zbiórkę na rzecz Orkiestry. Słodkości nie brakowało, każdy mógł zaspokoić swoje podniebienie kupując wyjątkowe wypieki uczniów i ich rodziców. Chętnych jak zwykle nie brakowało. W budynku przy ul. Średniej odbyła się również loteria, z której dochód w całości zostanie przekazany dla Orkiestry. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Babciom i Dziadkom, którzy nie zawiedli i włączyli się w tak wspaniałe przedsięwzięcie. JESTEŚCIE WIELCY! Ponieważ przynieśli Państwo bardzo dużo słodkości, także jutro będzie można zakupić ciasto w naszej kawiarence. Zapraszamy również wszystkich do udziału w orkiestrowych imprezach, które odbędą się w najbliższą sobotę w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 1. Sie ma!


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Ofiacjalna strona miasta Człuchów