Menu:

AKTUALNOŚCI - STYCZEŃ 2016

Zakończyliśmy I semestr roku szkolnego 2015/2016 podsumowując współzawodnictwo klas w grupach 1-3 oraz 4-6. Oto wyniki:
Klasy 1-3
I miejsce klasa 3d – wych. p. D.Tylingo
II miejsce klasa 3c – wych. p. V.Ryngwelska
III miejsce klasa 2e – wych. p. A. Mielewczyk

Klasy 4-6
I miejsce klasa 5b – wych. p. M.Opar
II miejsce klasa 4d – wych. p. K.Lichucki
III miejsce klasa 4a – wych. p. O.Łącka
Na zdjęciach prezentujemy dwie zwycięskie klasy: 3d i 5b z wychowawcami.


Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia w II semestrze !

Włodarze miasta, gminy i powiatu zaprosili stu wolontariuszy, którzy kwestowali podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Urzędu Miasta. Były słowa podziękowania za okazane serce, herbatka. Na pamiątkę każdy wolontariusz dostał kalendarz człuchowski. W tym spotkaniu nie zabrakło również wolontariuszy z naszej szkoły. To miło, że jest wśród nas tylu młodych ludzi dobrej woli.


Na łyżwy
Korzystając z przepięknej zimowej aury klasa 6c świętowała udane zakończenie pierwszego semestru. Uczniowie chętnie próbowali swych sił w stawianiu pierwszych kroków na nartach biegowych a po krótkim odpoczynku udali się na lodowisko, gdzie zabawom nie było końca.


Zabawa karnawałowa dla klas 0 - 3
odbędzie się
w poniedziałek 1. 02. 2016 r.
w godz. 16 - 18 na korytarzu obok sali 15


Klasowy kulig
Pewnego zimowego dnia, a dokładniej 20 stycznia, klasa 3C z wychowawczynią i kilkoma rodzicami wybrała się na długo wyczekiwany kulig. Pola i las były pokryte świeżym śniegiem. Dojechaliśmy autokarem do miejscowości Sokole, gdzie oczekiwała na nas p. Szyszka i jej mąż. Podzieliliśmy się na dwie grupy: chłopcy i dziewczęta. Chłopcy wyruszyli z sanną, po ośnieżonej i wyboistej drodze. Czasem, gdy pan przyspieszał głośno piszczeli i krzyczeli. Wjechali do pokrytego białym puchem lasu.W tym samym czasie dziewczęta ozdabiały ulepione z gliny serduszka i przyczepiały życzenia na Dzień Babci. Później nastąpiła zamiana. Chłopcy przygotowywali upominki, a dziewczyny jechały wśród drzew. Miały więcej szczęścia, bo nagle, gdy były już głęboko w lesie na jednym z zakrętów, zobaczyły sarny. Razem przy ognisku zajadaliśmy pyszną drożdżówkę, upieczona przez mamę, gorącą grochówkę i piekliśmy kiełbasy. Był czas na zwiedzanie gospodarstwa i oczywiście bitwę na śnieżki. Byliśmy podobni do śniegowych bałwanów, tylko brakowało nam marchewek. Kulig wspominamy mile i wesoło.
Był on kiedyś nieodłączną częścią karnawału, wróćmy więc do staropolskiej tradycji.
 Violetta Ryngwelska
Zobacz zdjęcia  >>>>>
Akcja chartywna dla Hospicjum Dziecięcego w Gdańsku
W związku z apelem przysłanym do nas z Hospicjum „Pomorze Dzieciom” organizujemy akcję wsparcia opieki nad śmiertelnie chorymi dziećmi.
Zapraszamy wszystkie klasy do podjęcia akcji zbiorki pieniędzy na ten cel.
Proponujemy, aby każda klasa wsparła akcję zbiórką 8zł, ponieważ:
 8zł – oznacza godzinę braku bólu dziecka
8 zł – oznacza godzinę w kochającym domu w ramionach rodziców
8 zł – oznacza godzinę kompleksowej opieki medycznej dla umierającego dziecka…
Oczywiście, jeżeli  klasa zbierze wielokrotność 8zł, to wspaniale, jednak chcemy włączyć się w akcje proponując niewielki wkład, który pomnożony przez ilość klas okazać się może całkiem spory.
Zbiórkę prowadzimy  do 22 stycznia 2016r.
Wpłat należy dokonać u pedagoga szkolnego, następnie przekażemy wpłatę na konto hospicjum.
Jesteśmy pewni, ze zarówno uczniowie jak i Rodzice otworzą swoje serca!
Pozdrawiam!
Pedagog szkolny
B.Kubiak - Jażdżewska
Ptasia gospoda
Od stycznia trwa akcja dokarmiania ptaków. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły systematycznie dbają o to, aby ptasia gospoda była zaopatrzona w karmę.


Mistrzostwa Powiatu w Sztafetach Pływackich  
14.01.2016r w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetach Pływackich. W zawodach rywalizowały dzieci z SP1 i ZSS.
Sztafety reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Człuchowie zajęły II miejsca (dziewczęta i chłopcy).
Drużynę stanowili uczniowie urodzeni w roku 2003 i młodsi. Zespół składał się z 8 zawodników (po 2 osoby z klas od III do VI według aktualnych roczników, dystans – 8x 25m. stylem dowolnym.

Skład sztafety dziewcząt:
 Otylia Możuch 4c – 23,51
Nikola Ernstmajer 3c – 24,06
Amelia Milewska 5b – 25,44
Julia Ojdana 5b – 25,19
Katarzyna Wołujewicz 5d – 22,72
Weronika Górska 5c – 25,01
Amelia Sprenger 6e – 19,41
Julia Markiewicz 6d – 19,93
 
Zawodnicy rezerwowi: Agnieszka Gradek 3b, Michalina Jarkiewicz 5b, Marta Ernstmajer 6e.
Czas sztafety: 3:05,25.
 
Skład sztafety chłopców:
 Wojciech Bąk 3d - 33,38
Wiktor Szufrajda 3d – 33,03
Karol Kowalik 4c – 18,30
Mikołaj Holc 5b – 21,07
Kamil Januszewski 6c – 19,18
Kamil Nowakowski 5e – 20,10
Olaf Meyer 6c – 19,97
Jakub Bill 6c – 23,06
 
Zawodnicy rezerwowi: Michał Szaraniec 5b, Hubert Szymczyk 5b, Patryk Wójciszyn 6c, Brajan Jażdżewski 4d.
Czas sztafety: 3:08,09.

 
Gratulujemy sportowej walki!
Beata Bodziak
Śniegowe szaleństwa
W środę 13 stycznia uczniowie klas 4a i 4c pod opieką p. J.Gawin, p.A.Kani i p.O.Łąckiej odwiedzili człuchowskie lodowisko. Kiedy już przebrnęli przez trudną sztukę zakładania, zapinania, wiązania łyżew, rozpoczęły się akrobacje na tafli. Były piruety, były axele, były ... upadki. Po lodowisku nadszedł czas na szaleństwa w Lasku Luizy. Kolejny raz można było się przekonać, że dzieciom tak niewiele potrzeba do szczęścia - górka, śnieg i doborowe towarzystwo.


Góra Grosza
Już po raz 16 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Akcja polegała na zbiórce monet groszowych. Oczywiście było można dorzucić większe nominały. Cel akcji to pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosił tyle, ile mógł. Uczniowie chętnie włączyli się do tej akcji. Marysia z 6c i Hubert z 3c usypali swoje góry. Marysi pomagała cała rodzina uzbierać grosiki na górę, która ważyła 5,o5 kg. Hubert gromadził monety z tatą (góra ważyła 2,60 kg). Były też klasowe góry grosza w 2e i 3d, gdzie już od września gromadzono drobne monety. Miło, że Góra Grosza na stałe wpisała się w życie naszej szkolnej społeczności.


ORKIESTROWY FINAŁ
10 stycznia odbył się 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy która grała na rzecz pediatrii i godnej opieki medycznej seniorów. Ten finał połączył wszystkich ludzi dobrej woli. Wielka orkiestrowa machina ruszyła w naszej szkole na kilka dni przed finałem. Spośród uczniów klas szóstych wybraliśmy wolontariuszy, którzy „grali” na rzecz WOŚP. Ponadto uczniowie klas 0 – VI wzięli udział w zabawie tanecznej Disco – zumba pod hasłem „Wytańczmy dzieciom zdrowie”. Odbyła się również dyskoteka dla uczniów klas IV – VI. W niedzielę -podczas spotkania z mieszkańcami miasta –włączyliśmy się do koncertu noworocznego. Przesłanie koncertu to: „Pięknie żyć, to nie tylko brać, ale także dawać”. Przekazaliśmy dary na rzecz Orkiestry. Pieniądze zebrane podczas imprez organizowanych w naszej szkole, jak również ze zbiórki zorganizowanej wśród nauczycieli i administracji zostały przeznaczone na licytację darów orkiestrowych. Nasza szkoła wylicytowała zegar, bon na 25 pelargonii( które ukwiecą nasz hol) oraz kosz upominkowy. Wylicytowaliśmy rzeczy na ogólną kwotę 2100zł. Burmistrz Człuchowa, w imieniu Rady Miasta, dołożył do naszej licytacji 350 zł. Zorganizowanie akcji na tak wielką skalę jest możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, personelu administracyjnemu i poparciu dyrekcji szkoły. W naszej szkole jest dużo gorących serc. My wiemy, że razem możemy wiele, a na pewno więcej niż trochę. Roześmiane buzie dzieciaków są największą nagrodą dla nas wszystkich!


W dniu 07.01.2016 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskoteką szkolną dla klas 4-6  na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z której to uzyskane środki finansowe zostały na nią przekazane.


W tanecznym rytmie……
7 stycznia odbyła się Disco – zumba pod hasłem „Wytańczmy dzieciom zdrowie” prowadzona przez instruktorki fitness z MDK. Swoje umiejętności taneczne sprawdzało 400 uczniów naszej szkoły. Dochód z tej imprezy przeznaczono na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oj działo się, działo….
Zobacz zdjęcia >>>>

Disco - zumba
Bądź „na czasie” z Nowym Rokiem!
Wejdź tanecznym krokiem w 2016r. Poznaj nowe kroki, gesty podczas imprezy Disco – zumby , którą poprowadzi instruktorka fitness. Impreza odbędzie się w naszej szkole już 7 stycznia (czwartek) 2016r. Będziesz miał również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Cena wstępu 2zł. Dochód przeznaczony będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obowiązuje obuwie sportowe (sala gimnastyczna).
Klasy 0 – III godz. 10.00                      
Klasy IV – VI godz. 11.00
Niech 24 finał WOŚP łączy nas ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. Dbając o siebie, dbajmy o innych.

Przedstawicielki Miejskiego Sztabu WOŚP w Człuchowie
Wolontariusze WOŚP
Już dzisiaj wiemy, że w szeregach wolontariuszy będzie 12 osób z naszej szkoły. Oto oni:
Klaudia Rumińska  kl. 6d
Julia Trela kl. 6d
Marcelina Osiowy  kl.6d
Wiktoria Data  kl. 6d
Wiktoria Lubińska kl. 6d
Julia Markiewicz  kl. 6d
Kinga Staszewska kl. 6d
Natalia Stoltman kl. 6d
Marta Ernstmajer kl. 6f
Julia Paciorek kl. 6f
Martyna Coppa kl. 6b
Martyna Knut kl. 6b
PROGRAM OBCHODÓW WOŚP W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI
Nasi uczniowie przekazali już dary dzieciom z człuchowskiego oddziału dziecięcego, aby i one miały trochę radości. W ramach akcji WOŚP uczniowie wspólnie z wychowawcą mogą wykonać serduszko z życzeniami dla wszystkich dzieci. Zredagowane życzenia zostaną odczytane w niedzielę podczas koncertu (życzenia do sali nr 1 lub 9).
7 stycznia, zapraszamy wszystkich uczniów na Disco - zumbę  pod hasłem „Wytańczmy dzieciom zdrowie”. Klasy 0 – III godz. 10.00,  kl. IV – VI godz. 11.00.
W czwartek, 7 stycznia w naszej szkole odbędzie się dyskoteka noworoczna dla klas IV-VI.
Mali artyści z naszej szkoły wezmą udział w niedzielnym Koncercie noworocznym w Miejskim Domu Kultury, godzina 17.00.
W niedzielę w ramach WOŚP (od godz. 13.00) będzie czynna kawiarenka „Sie ma”, stragany, fanciarnia.
W niedzielę nasi wolontariusze będą kwestować na ulicach naszego miasta już od godz. 8.00.
O godz. 20.00 w niedzielę weźmiemy udział w „Światełku do nieba”. 24 finał gramy z pompą. Razem możemy wiele, a na pewno więcej niż dużo. Osoby pragnące wesprzeć nasze działania zapraszamy w niedzielę do sztabu, do Miejskiego Domu Kultury już od godz. 13.00. 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRYCH SERCA BIJĄ RÓWNIE GORĄCO JAK NASZE DO UDZIAŁU W AKCJACH WOŚP!
OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W NIEDZILĘ, OJ DZIAŁO!!!
                                  Organizatorzy WOŚP


wrzesień  październik  listopad  grudzień    luty  marzec  kwiecień  maj  czerwiec

Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014

Uwaga!!!
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia dostępne są w dziale ARCHIWUM

Ofiacjalna strona miasta Człuchów