Eko-szkoła

„BIAŁY PUCH POKRYWA ZIEMIĘ I KONARY NAGICH DRZEW, OKRUSZYNY, WIĘC  SYPIEMY BY NIE ZAMILKŁ PTAKÓW ŚPIEW”
 Po zaopatrzeniu ptasiej spiżarni w ptasie smakołyki, pozyskaniu wiedzy na temat  zasad mądrego dokarmiania ptaków, młodzi przyrodnicy od początku lutego rozpoczęli akcję dokarmiania w przyszkolnych karmnikach. Okoliczne  ptaki szybko polubiły ptasie stołówki i w coraz szerszym gronie je odwiedzają.   Zaskoczeniem okazała się wizyta dwóch dzikich kaczek.  Ta lekcja przyrody to nie tylko pomoc i  obserwacja ptaków, ale nauka systematyczności i odpowiedzialności.
Pozdrawiamy wszystkich posiadaczy karmników, którzy na co dzień pomagają skrzydlatym przyjaciołom 😊
Pozdrawiamy też wykonawców przyszkolnych karmników. Wy zbudowaliście, a my dokarmiamy. To się nazywa współpraca😊😊😊
PRZYJACIELE PTAKÓW Z 2C
EKO-SZKOŁA
Zobacz film >>>>

Wojtek skradłeś moje serce tym projektem 💚💚💚 A to, że masz w ogrodzie tak cudnego lokatora, świadczy tylko o tym, że jest mu tam dobrze 💚🦔🦔
Przecudny domek, wspaniały pomysł i przy okazji ruch na świeżym powietrzu, po trudach zdalnej nauki💪💪👌
❗❗📢❗📢❗📢❗📢📢📢❗❗❗
Ogłaszam konkurs na imię dla jeżyka, Wojtek będzie miał decydujący głos w wyborze imienia, a ja dla osoby wygranej narysuję Świąteczny rysunek ❤❤❤

Moje EKOdziewczyny odkrywają swoje talenty krawieckie 💚💚💚👌. Oto Eko torba Mai sezon wiosna-lato 2021💚💚💚  Prawda, że urocza?

Zaangażowanie Szymona w tworzenie karmnika dla ptaków jest doprawdy imponujące ❤❤
To kolejny projekt naszego uczestnika Koła Przyrodników. 💚 Jestem dumna, że mam tak mądrych, kreatywnych i ambitnych uczniów.

Zdalne nauczanie nieco ogranicza możliwości działania naszego koła przyrodników, ale my jesteśmy bardzo kreatywni i o to co wyczarowała Hania 💚💚💚💚💚cudowna EKO-TORBA.
Pozostali uczniowie też nie próżnują, efekty zobaczycie juz wkrótce ❤❤❤

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie to nie tylko budynek, to cała wspaniała społeczność uczniowska i pedagogiczna 💚💚💚 Cieszę się ,że z Wami mogę odkrywać SUPERMOCE każdego dnia mojej pracy ❤❤❤ Mariola Dyl

Eko-nauczyciele
Zobacz  >>>>

Pomoc w biologii
Kochani chciałbym zaprosić  Was oraz Waszych rodziców, ale też koleżanki i kolegów  -  nauczycieli  do korzystania  z pomocy dydaktycznych, które  tworzę od roku.
Strona "Biologia - Lubię To" powstała z potrzeby ułatwienia i urozmaicenia mojej pracy,  a przede wszystkim nauki moim uczniom.  To dla nich powstały pierwsze sketchnotki - czyli notatki wizualne, które  uatrakcyjniły nam niejedną już lekcję. Swoje prace prezentuje na Facebooku  i Instagramie.  A teraz postanowiłam też uporządkować je tak, by łatwo można było znaleźć to, co nas interesuje.  Cały czas powstają nowe rysunki, więc na bieżąco będę aktualizować dysk. Najwięcej notatek powstało do tej pory dla klas 4,5 i 6. Niektóre są w dwóch wersjach, kolorowej i czarno białej.  Możecie drukować je jako powtórzenie materiału, pomoc w nauce. Czy też nauczyciele, jako karty pracy na lekcjach np. w edukacji wczesnoszkolnej  czy przedszkolnej.
Życzę przyjemnej nauki i zabawy ...
               ściskam p.Mariola Dyl